Jump to content

Monitor - ali koji?!


Quattor

Preporučeni Komentari

Molim stručne i iskusne za mišljenje.

Kupio bih monitor.

Nekako sam zacrtao da neću TN panel, da mi je 27" taman po meri, da će sve preko 2k QHD da bude previše sitno... Gledam filmove i serije, drljam po internetu i čačkam Office... Ne znam kada sam zadnji put odigrao igricu, a ni ne planiram uskoro... Mada ništa nije garantovano sem smrti, nekako više volim 3 god. garancije od 2. Volim kvalitet pa makar i ne koristio pun potencijal istog.

Gledam trenutno u:
- AOC LED Q2790PQU/BT 27", IPS, 2560 x 1440 2K QHD, 4ms
- BENQ LED PD2700Q 27", IPS, 2560 x 1440 2K QHD, 4ms
- DELL LED 27" U2715H IPS UltraSharp QHD 27", IPS, 2560 x 1440 2K QHD, 6ms
- HP Z27n G2 - 1JS10A4 27", IPS, 2560 x 1440 2K QHD, 5ms
- DELL LED 27" U2717D IPS UltraSharp QHD 27", IPS, 2560 x 1440 2K QHD, 6ms

Hvala unapred!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cim sam video naslov teme, hteo da ostavim komentar: Dell Ultrasharp. Vidim, naveo si 2 u spisku, ne znam sad koje su nijanse, ali se neces zeznuti ma koj da uzmes.

Radim graficki dizajn, imao u ex firmi (samo na 22") i moram da kazem da mi je to sledeca investicija. Mnogo sam monitora promenio, na mnogo radnih mesta... Dell Ultrasharp je druga dimenzija u odnosu na bilo koji drugi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Aleks said:

Cim sam video naslov teme, hteo da ostavim komentar: Dell Ultrasharp. Vidim, naveo si 2 u spisku, ne znam sad koje su nijanse, ali se neces zeznuti ma koj da uzmes.

Radim graficki dizajn, imao u ex firmi (samo na 22") i moram da kazem da mi je to sledeca investicija. Mnogo sam monitora promenio, na mnogo radnih mesta... Dell Ultrasharp je druga dimenzija u odnosu na bilo koji drugi.

Hvala lepo na odgovoru. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, parabolis said:

Ja na poslu i kuci trosim vec duzi niz godina Viewsonic, a mogu ti reci da na poslu poprilicno drljam po Autocad-u i coreldraw-u, plus office aplikacije.

moja preprouka u svakom slucaju.

Ja imam ViewSonic VX2439wm, kupljen davne 2011. Radi sasvim pristojno, ali je vreme da ode u penziju... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

https://www.emmi.rs/monitori-monitor-27-lg-27uk600-w-ips.11.html?productId=70885

 

recimo.  ja ovakav sličan veći 4K HDR imam umesto TV. bukvalno jede televizore :rofl:

 

Konkretno ovaj stariji model

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34UM88-P-ultrawide-monitor

moze da menja Apple monitor. ima i Thunderbolt (ver 2.0)

 

jedva nadjoh isti na youtube:buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Preko bežičnog miša zakačenog na njegov USB. A ima i mali džojstik na sebi.

Ima zvučnike kao na TV . Naravno na jedan ulaz PC , na drugi BOX od kablovske.

Ali da gledaš 4K UHD 10bit na rezoluciji 3440x1440 treba opaka grafička. A i CPU

VLC plejer koristim odavde 4.0.0

https://nightlies.videolan.org/build/win64/

Običan plejer teško pušta MKV 10bit HDR:sarcastic_hand:

p.s.

Gde filmove nalazim tog kvaliteta je priča za sebe :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, Mikorist said:

https://www.emmi.rs/monitori-monitor-27-lg-27uk600-w-ips.11.html?productId=70885

 

recimo.  ja ovakav sličan veći 4K HDR imam umesto TV. bukvalno jede televizore :rofl:

 

Konkretno ovaj stariji model

https://www.lg.com/us/monitors/lg-34UM88-P-ultrawide-monitor

moze da menja Apple monitor. ima i Thunderbolt (ver 2.0)

 

jedva nadjoh isti na youtube:buehehe:

Gledao sam i njega. Tu mi je jedino rezolucija pomalo problematična. Postajem mator, pa se razmišljam da mi ovo ne bude sitno... :dubbio:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

U bivsoj firmi smo imali DELL U2717 mislim se. Iskreno slika kvalitetna samo tako. U serija je ipak U serija :D

E sad, ja se isto mislim o nekom ultrawide cudu. DELL U3417W mi je preskup iskren da budem. Vidim da svi dosta hvale LG 34UC98-W (po review-ima). Kontam to im je i posao jer su placeni da ga hvale. Ne znam sad ni sam. Nisam pametan sto bi rekli :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Stigao danas da povežem.

Preciznost izrade bi mogla da bude bolja - donji deo rama oko ekrana nije baš idealno ravan.
Povezao miniDP-DP kabli sa grafičkom karticom (Asus ROG-STRIX-RX560-O4G-GAMING) i OK je... Rešio sam da ne filozofiram previše. Dolazim u godine kada više meni matorom fali, nego tehnici koju kupujem...

Jedini problem je štucanje miša dok ga pomeram po ekranu. Rezolucija je 2k/60Hz.

Ima li ko ideju kako da doskočim ovome?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Quattor said:

Hmmm... Kada sam isključio "extended" mode (Panasonic plazma TV prikačen preko HDMI kabla), sve radi normalno...

Napomena: morao sam da isključim HDCP support u podešavanjima kartice...

Hmmmm... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...