Jump to content

Proba Weller baze PU81


vbraca

Preporučeni Komentari

Dosao sam u posed Weller baze PU81, ali posto nemam lemilicu za nju, ne znam da li je potpuno ispravna. Molio bih raspolozenog, koji ima odgovarajucu lemilicu, npr. Weller WSP80 i dobru volju, a iz Beograda je, da mi se javi radi probe. Isto tako, dolaze u obzir oni koji bi da prodaju odgovarajucu rucku. U tom slucaju probamo i ako sve radi, kupujem rucku.

Unapred hvala !

 

Weller PU81.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 16
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ja bih to gledao malo realnije, a ne kao bilo kakvu polovnu robu.

Zamisli ljubitelja Welerki, koji bi prodao samo drsku, neka ima i pokvarenu bazu, popravio bi je, vredna je popravke.

U tom kontekstu, ja polovnu drsku po znacajno nizoj ceni mogu da zamislim samo kao tesko budzenu ili lose skpljenu, nakon nekih problema, pa se ljubitelju gadi da je gleda...

Posto postoje svi delovi ponaosob da se nabave.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Velika većina onih koji imaju Weller-a popraviće bilo koji kvar na bazi za 5 sekundi za vrlo male ili nikakve pare. Osim trafoa naravno koji jaaako retko crkava. Sa druge strane originalni delovi za ručku su jako skupi pa je samim tim i očekivano da polovnu ispravnu ručku bilo termostat bilo magnastat nećeš naći za siću.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozvao sam Blazic electronic, i oni kazu, da posto su samo veleprodaja, mogu da se obratim Mikroprincu, koji vrsi maloprodaju.

Jos uvek se nadam, da u BG DIY zajednici postoji neko sa odgovarajucom ruckom, te sa malo zelje i vremena, da mi pomogne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam WECP20(staru preko 20 god), i jednu noviju nazovi belgijsku kopiju, Welleman VTSSC50N(stara 15 god) sa keramickim grejacem, ali je pitanje konektora i  rasporeda pinova, sumnjam da su isto radili na par decenija novijem i snaznijem modelu. Pride, vrsta senzora u stapu, a kontrola temperature je otprilike jedini kvar koji se desava u stanici.

Magnastatku ne racunam, posto je oftopic za regulatorke, a ona je stara 30 god, i jos radi... plus sto sam alavo uzeo rezervni grejac za magnastatku koji cami cekajuci a stari nikako da crkne, crkava mali kontaktor, ali tek nakon decenije maltretiranja.

Cisto da se vide razlozi vece cene od ostalih...zacudjujuca trajnost.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...