Jump to content

Kablovi za potpune početnike


Miloš 1210

Preporučeni Komentari

Max frekvencije za različite preseke kablova (puni provodnik)

:)

2.5 mm2 jeftini kabl povezuje BatoMM i JBL a zvuči isto k'o i par upredenih telefonskih parica (podrazumeva se fidbek).

Screenshot_20180910-210311_ElectroDroid.jpg

 

Screenshot_20180910-210307_ElectroDroid.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bakar dobijen iz bora pre rata je imao velike primese necistoca-zlata,srebra,platine,paladijuma i drugih prljavstina...sada NEKO otkupljuje bakar sirom srbije ,izvlaci tu prljavstinu i procisceni bakar vraca nazad trzistu.te predratne zice su nekako bolje zvucale nego ove nove,ociscene.ko bi ga znao zasto...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da je tako pa da pevamo.

Bakar je skup i redak, a pride se automobili okrecu elektrici, mi prodajemo i rudnik bakra (skoro dzabe), pride i rudnik litijuma. Sve ce biti losiji u nameni koja nije za motore i konvertore.

Ali, i sada je bakar koji se plasira za zabavu najmanjeg kvaliteta i sa najvise primesa recikliranog.

Pre neki dan secnem jedan kineski mrezni kabal da prikljucim nesto, ne mogu da uvrtim licne, stoje kao palma, a ponasaju se kao opruge, jedva se lemi, trpi samo krimpovanje...

Bor je pravio bakar opusteno kakve takve cistoce, max dve decimale(vesela odluka je bila zbog prevelikog obracanja paznje na pljacku zlata), vec sa cetiri je trebalo narucivati iz inostranstva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

elektrolizom se iz rude dobijaju b.anode sa primesama plem.metala.anode se tretiraju sum.kiselinom i preciscene oko 100kg idu dalje na preradu.jedan deo pl.metala ostaje u talogu od s.kiseline i ide na preradu zbog pl.metala a ostatak u b.anodama i to ide ,izmedju ostalog u b.zicu.ima na netu dosta o hem.sastavu b.zice iz bora-stara tehnologija.moze se diskutovati sta te "necistoce" izazivaju prilikom prolaska elektrona i kakvi su zvuc.efekti .isuvise je kompleksno i siroko pa dugacko ali to sa povecanim procentom plem.metala u zici je cinjenica.posrebrena zica sa teflonskom izolacijom koju ja imam i prodajem ima veliku kolicinu srebra na bakru (nije reklama).hteo sam da azotnom kis .skinem srebro i da vidim tacno koliki je procenat tog srebra ali ko da se petlja oko toga.a tek mehanicki pod e .mikroskopom da vidim raspored kristalne strukture kod posrebravanja.ipak se za to trazi vrh.oprema i strucnost.i cemu sve to - danas ljudi daju hiljade eura za nesto maglovito i sretni su zbog toga,nemoj slucajno da pokusas da im tu iluziju oduzmes,jao tebi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...