Jump to content

SE DHT 6S4S (2A3)


djmilicic

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, dunavko said:

ja sam katodni deo 6s4s uradio po ruskoj semi a vecina r.konstruktora se izjasnila za ovu varijantu. 

Šta dobijam ako malo "podgrejem" cevku sa radnom tačkom sa više struje? Sa ovim manjim otporom bi dobio, koliko sam čitao, tih max 60 mA. I ovde je, koliko vidim, DC grejanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, djmilicic said:

Šta dobijam ako malo "podgrejem" cevku sa radnom tačkom sa više struje? Sa ovim manjim otporom bi dobio, koliko sam čitao, tih max 60 mA. I ovde je, koliko vidim, DC grejanje.

obavezno pogledaj disipaciju.

nemoj da ubijas lampu, da joj skracujes vek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
12 hours ago, djmilicic said:

Nastavila se rabota oko DC grejanja. Izabrana slow start LM317 shema. Ostalo da se podesi visina i vreme dizanja napona.

LM317/337 mogu da promene zvuk i unesu šum. Da li je pametno iza dodati LC filter?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, djmilicic said:

Da li imas ideju za parametre DC filtera? 

Nemam pojma, u životu DHT nisam pipnuo, samo video na slikama. Znam da mora da bude to DC napajanje  za grejanje savršeno jer direktno utiče na zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ubačeno DC napajanje za grejanje izlaznih cevi. Urađen je slow start od 7 sekundi sa LM350. Za ispravljanje uzete ultra fast 3A diode bajpasovane sa 10nF kondovima. Brum nečujan dok ne uvučem uvo u zvučnik. Grejanje ispravljačice se uključuje posle 30 sekundi dok se ne zagreju (bar malo) izlazne cevi, naravno, sa 555 i relejom (hvala Sax na ideji).

IMG_20181011_221307.thumb.jpg.d9628a9c6937e67c8ef22e51d9f27c2e.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...