Jump to content

THF-51S


neskor

Preporučeni Komentari

ne znam brate , ako je suditi po Vgsoff =-25V, 200mA , pri Uds 15V , deuje mi kao tesko zaustavljiv elemenat

vidi red kod u (mi) , Vds=30V , Id=2A

dakle , to je red velicina koje mozes da isprobas

obzirom da je part of 100W , ne bih isao na vise od 30-35W disipacije max

recimo stavi ga na 20-25Vds , prednapon ihaj pa setuj navise dok ne dodjes na 1A2 do 1A5

ne rade ni ovi momcovi na big diya drugacije , nego na bench , pa isprobavaj

kad merenja i usi kazu da je najbolje , to je onda to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probao i cudne vrednosti dobijam

najmanji THD dobijam na Uds=15V i prednaponom od skoro -12V, struja negde oko 1.8A

medjutim kada pustim zvuk ima jak pad u visokim

THF zvuci mnogo bolje

da li ja nesto tu ne radim kako valja ili je to tako jbmlga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidis , slika i opis ponekad pomazu , kao i konkretna sema

THF ima ihaj vece kapacitivnosti ....... i trebao bi da ima losiji odziv u visokima , u istim okolnostima

 

ako si vec merio THD , izmeri i freq. odziv

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa i nije , znam za tu iteraciju po privatnoj liniji , 10 dana pre foruma

 

elem i dalje imas JFet buffer napred

i dalje moras da obratis paznju o Vgs SIT-a i mosfeta

i dalje moras da strpljivo podesis i offset i mirnu struju , vijajici temp equilibrium

i na kraju stabilnost i offseta i Iq je manja za red velicine od ovoga sto sam ja napravio

mislim - ni po cemu je jednostavnije ........ a izmedju gates imas samo kond , dok je kod moje iteracije bjt blokiran kondom , daleko tvrdja sprega

 

mislim - ako te interesuje da se igras , isprobavaj sve moguce varijante

ako hoces safe bet - uradi moju semu

ako hoces jos safe-iji bet :rofl: , kupis gotov kit od mene , gde moras samo da turis svoje ulazne trafoe i THF i uzivaj

mala sansa da ce iko ponuditi bolji package , sto zvucno , sto po pitanju bang for the buck

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

vidi , ako tebi izgleda , a ti je pravi

sitna crevca o mojoj semi imas u Babelfish M25 temi na Big DiyA , sve prednosti i malo koji nedostatak

ako ti rekoh da je stabilnost u temp. domenu manja sa TL431 koji kontrolise razliku Ugs izmedju THF i mosfeta , ne znam kako da ti dokazem ozbiljnost toga

 

ono - imas kond na ulazu , pa nije frka

imas kond na izlazu , pa je jos manja frka

ja imam jedan DEFiSIT kod kuce , pa mi nije bilo do toga da pravim jos jedan ili dva , ni sa THF ni sa Pass-SIT 1 , nego mi bio gust da napravim nesto drugacije i ne manje dobro ... a da je DC sprega i na ulazu i na izlazu , da se ne moraju vijati 2SK170BL/2SJ74BL za buffer (kojih imam , ali sa kolicinom koju imam ne mogu da pomognem nikome) , ne mogu nikoga da vodam za rucicu dok podesi amp na kojekakve druge nacine .......i da se svede da ce imati drugaciju mirnu struju i drugaciji output node voltage potential svaki put kad se amp upali

dakle , pravi sto ti srcu drago

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...