Jump to content

Attila audio preamp tube fall out


parabolis

Preporučeni Komentari

Potrebna mi je mala pomoc vas iskusnijih, naime desilo se sledece , nisam koristio Attila audio preamp nekih mesec i po dana, juce ga priheftam u sistem i imam sta da cujem, blaga distorzija u zvuku, sa tenedecijom opadanja signala, moja pretpostavka kao laika je da su lampe  zavrsile svoj radni vek.Zadnji put kada sam ga koristio je zvucao odlicno, bez bilo kakvih anomalija.Mada moram priznati da mi je neobicno da posle pukog stajanja na polici se desi ovako nesto!

Ako sam u pravu za lampe, potrebna mi je pomoc za nabavku 2 x ecc 83.

 

DSCN6845.JPG

DSCN6873.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemoguce , iz vise razloga

male lampe traju extremno dugo , opadanje kvaliteta funkcionisanja je gradualan , nikako nagao .......... i verovatnoca da dodje do iznenadnog kvara na dve lampe je prakticno rqavna nuli

 

u kvaru je ono sto je zajednicko za oba kanala (ako dobro shvatam da je problem generalan , nije lokalizovan u jedan kanal) - najverovatnije sklop napajanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sedi u auto , ponesi dva crna piva (jedno smes da popijes) , ali ladna , Zajecarska ;**

ponesi naravno i preamp , pa cemo uz kavu i pivo pregledati i srediti

 

**ukupna cena popravke

 

to naravno , ako nisi voljan da sam zavlacis ruke unutra i meris sta ti kazemo da meris

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sedi u auto , ponesi dva crna piva (jedno smes da popijes) , ali ladna , Zajecarska ;**
ponesi naravno i preamp , pa cemo uz kavu i pivo pregledati i srediti
 
**ukupna cena popravke
 
to naravno , ako nisi voljan da sam zavlacis ruke unutra i meris sta ti kazemo da meris
 

+1000 !!!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, sax.hifi said:

potrebna mi je pomoc za nabavku 2 x ecc 83

bilo bi lepo umesto te dve 83 staviti 82.

line preamp sa 2x 83 ...

bez komentara.

....mozda je sad trenutak....da ostavim kod vraca , da napravi....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, sax.hifi said:

prepravka sa 83 na 82 je smejurija.

a zvuk ... bice nemerljivo bolji.

bez zajebancije.

:drinks:

jel vidis sta ti je sudbina, koprcao sam se sa ove dve ecc83, kao svira to meni extra, a svi kazu da je go k...c, i puf paf . gecrkt se desio neminovno, zvezde se poklopile, i na kraju price ipak ce biti preamp sa dve 82....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, parabolis said:

na kraju price ipak ce biti preamp sa dve 82

Ima samo jedna stvar, sad ti je ukupna struja kroz sve te lampe reda veličine 4-6mA, za ECC82 treba ti nekoliko puta više, da li mrežni trafo ima tu rezervu?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

trafo ....... dileme potvrdjene u praksi , sto ce reci - istim sam se mislima bavio ne jednom:

-kad izracunas koja debljina zice ide za 30mA , skontas da sa tanjom zicom ne vredi ni raditi ... proveris ako je moguce i ispada da debljina zice pokriva i tvoje najludje snove

-da ne kazem koliko je idiotski dimenzionisati velicinu jezgra racunajuci na struju od , recimo , 6mA

 

trafoi koji to ne mogu da izdrze (mislim na eventualno povecanje struje potrosaca sa par na 20-30mA) , imaju kvalitativni problem , a ne problem dimenzionisanja

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Zen Mod said:

trafo ....... dileme potvrdjene u praksi , sto ce reci - istim sam se mislima bavio ne jednom:

-kad izracunas koja debljina zice ide za 30mA , skontas da sa tanjom zicom ne vredi ni raditi ... proveris ako je moguce i ispada da debljina zice pokriva i tvoje najludje snove

-da ne kazem koliko je idiotski dimenzionisati velicinu jezgra racunajuci na struju od , recimo , 6mA

 

trafoi koji to ne mogu da izdrze (mislim na eventualno povecanje struje potrosaca sa par na 20-30mA) , imaju kvalitativni problem , a ne problem dimenzionisanja

 

Onda ga prerađuješ na ECC82 bez problema. Ovo originalno ima stvarno preterano veliko pojačanje, ako nema NFB skrivenu od naših pogleda, mada se ne bi reklo po slikama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, Zen Mod said:

trafo ....... dileme potvrdjene u praksi , sto ce reci - istim sam se mislima bavio ne jednom:

-kad izracunas koja debljina zice ide za 30mA , skontas da sa tanjom zicom ne vredi ni raditi ... proveris ako je moguce i ispada da debljina zice pokriva i tvoje najludje snove

-da ne kazem koliko je idiotski dimenzionisati velicinu jezgra racunajuci na struju od , recimo , 6mA

 

trafoi koji to ne mogu da izdrze (mislim na eventualno povecanje struje potrosaca sa par na 20-30mA) , imaju kvalitativni problem , a ne problem dimenzionisanja

 

da ne palamudim puno, resio sam, ako se Zen slaze naravno , da mu dostavim posrnulog Attilu, da ga preradi u something better....bilo sa ecc82, ili nekim drugim lampinjonima, posto bas nesto nemam preteranog iskustva a samim tim i spoznaje kako koja lampa svira, ako moze bolje od ovog sto imam, pa sto da ne....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
On 8/4/2018 at 7:51 AM, parabolis said:

, i na kraju price ipak ce biti preamp sa dve 82....

 

Ako još nije urađeno, i pod uslovom da je dovoljno jedinično pojačanje, nakon najnovijih saznanja i eksperimenata toplo preporučujem ACF sa ECC88 ili slično. Ako ti ipak treba pojačanje onda ACF nije opcija, zanemari ovaj komentar.:ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...