Jump to content

Magnetofon, razmišljanja, saveti....


Kuršum

Preporučeni Komentari

19 minutes ago, Kuršum said:

Stigo. Privremeno je na ovom mestu, a dac ce na mesto kompa. Videcemo kasnije, dal tu ostaje ili neka konzola na zid....

20180810_135208.thumb.jpg.3e0788dfe8ee8992323c4cfe14700a45.jpg20180810_150235.thumb.jpg.cfb2b1c7617123a3b06fa3fe54d5136f.jpg

nice :first:..ovako ti je u vidokrugu TV-a..jel ti to DIY polica?..ako je,da je malo prekrojis,pomeris one nogare gde je pretpojacivac (?),izbacis ono na sto ti stoje ploce (?) i smestis trakas tu..ali,nije sigurno da mu je i tu dobro mesto,pitanje te jebele kako im je skrinovan bas,zasipat ce ti trake+trakas  "magnetisanjem" ( i sad ti ovo radi,samo s druge strane,najverovatnije)..BTW,bachim pogled kad stignem kuci koji Mogami kabl sam ja uzeo kao starter package kad sam hteo uci u R2R svet :loleverybody:,to sam ja zemio iz nekoga rasparcavanja studija,i bili su korisceni za Revox/Studer sitnom boranijom..sto bi rekli kablomani,sistem se gradi od dobrog kabla ,pa treba poceti na adekvatnom mestu..to mos vuci i na vise metara bez problema....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj Mogami je balansirani (mikrofonski), pretpostavljam? Za sad sam dobio neke gotove da se sluzim, a ke vidime koje ćemo, ima gotov Cordial da se kupi sa jedne strane XLR sa druge RCA za 15e par. 

Klotz MC5000 je ok po meni, takođe, za ovu namenu, sas nekim Neutrik konektorima recimo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Kuršum said:

Taj Mogami je balansirani (mikrofonski), pretpostavljam? Za sad sam dobio neke gotove da se sluzim, a ke vidime koje ćemo, ima gotov Cordial da se kupi sa jedne strane XLR sa druge RCA za 15e par. 

Klotz MC5000 je ok po meni, takođe, za ovu namenu, sas nekim Neutrik konektorima recimo.

http://www.mogamicable.com/category/bulk/microphone/high_performance/

bilo koji mikrofonski kabl ce ti biti dobar,sa slicnim parametrima..na kraju krajeva ako je stiskavac uzmi XLR/RCA adapter...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Aoxomoxoa said:

Cestitam.Eto,mislim da se nisi pokajao.Tek sada je ceo sistem dobio zavrsnu obradu.Koliko traga,i koje su brzine?

Kakvo kajanje, radujem se ko malo dete.

Svi PR99 su sa dva traga. Ovaj je sa brzinama 7.5 i 15 inča (18 i 38 cm).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, paja959 said:

nice :first:..ovako ti je u vidokrugu TV-a..jel ti to DIY polica?..

Nije diy, neka fabrička nemačka, pojavila se svojevremeno na KP i tad mi je odogovarala za sve što treba a bila super cena. Nisam siguran da se može baš prekrojiti a da sve stane i bude potaman. Preseliću sad razmišljanje o rasporedu u temu o mom sistemu, sad već neće više imati veze samo sa magmetofonom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...