Jump to content

Magnetofon, razmišljanja, saveti....


Kuršum

Preporučeni Komentari

36 minutes ago, Kuršum said:

De ima?

Ja kupovo u bratskoj srbiji :)

Prati oglase skupi 100-200e I pukni odjednom I dobijes dobru cijenu... ima toga rasturaju se fonoteke radio stanica ... sve se digitalizuje ... samo sto I nas nisu ... ko gleda dje su trake od prije 30-40 godina ... sve je sad na flsku ili u oblacicima ... do neke ure :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, Kuršum said:

De ima?

Ja kupovo u bratskoj srbiji :)

Prati oglase skupi 100-200e I pukni odjednom I dobijes dobru cijenu... ima toga rasturaju se fonoteke radio stanica ... sve se digitalizuje ... samo sto I nas nisu ... ko gleda dje su trake od prije 30-40 godina ... sve je sad na flsku ili u oblacicima ... do neke ure :sarcastic_hand:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rekoh ti bude da valja,nesto se preslozi, nesto baci al malo I to je to

Ima svega u ponudi samo gledas da nisu iz montaze ima ih sa arhivskom snimcima jednom snimano I pohranjeno ako su skladistene da valha budu skoro kao nove ... gledas sta uzimas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta je uopste neki "entry level" u magnetofonima? Vidim na oglasima svasta ali veliki broj modela je mono, neispravan itd. itd. Koje parametre i tehnicke mogucnosti treba gledati? Vidim da se nude i Ei Arije, prepak poljskih proizvodjaca, jesu li one cemu?

Ako bih pocinjao sa magnetofonom uzeo bih nesto sto moze da zabelezi Flac i reprodukuje ga dovoljno kvalitetno, da ne kosta mnogo da mi ne bi bilo zao da ga otvaram i "budzim".

Imate li ikakvih sugestija?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@mutayu

Mozda bi se provukao neki Filips u entri levelu, ali sada je vec imperativ kupiti dobru spravu sa metalnom konstrukcijom i servisabilnim delovima. Visak plastike je visak glavobolje, svaka konfekcija u izradi je tesko popravljiva.

Mehanika je najbitnije, elektronika moze da se tvikuje do nekog nivoa, ali pojedene osovine ili mehanizmi, ne...mislim mogu, sve je to napravljeno, ali je zahvat jezivo naporan. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Aoxomoxoa said:

to se tice "entry level" kod magnetofona,mislim da je to bacanje para.Ili kvalitetan mag,ili nista.Bolje neki kaset dek.

Nismo se razumeli najbolje, mislio sam na kvalitetan uredjaj ali pristupacan, da na njemu naucim osnovne stvari. Kaset dek ce doci svakako, nezavisno od magnetofona. 

57 minutes ago, vladd said:

 

@mutayu

Mozda bi se provukao neki Filips u entri levelu, ali sada je vec imperativ kupiti dobru spravu sa metalnom konstrukcijom i servisabilnim delovima. Visak plastike je visak glavobolje, svaka konfekcija u izradi je tesko popravljiva.

Mehanika je najbitnije, elektronika moze da se tvikuje do nekog nivoa, ali pojedene osovine ili mehanizmi, ne...mislim mogu, sve je to napravljeno, ali je zahvat jezivo naporan. 

 

Jasno. Jesi li mislio na Philips N-4420?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Aoxomoxoa said:

A sto se tice "entry level" kod magnetofona,mislim da je to bacanje para.Ili kvalitetan mag,ili nista.Bolje neki kaset dek.

Upravo tako I jos uz to gubljenje vremena na snimanju traka koje kasnije ne valjaju na profi masinama

Sva jaja u pitu ako se krece u trakase

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

38 minutes ago, vladd said:

Vise na 4504, on mi je poznat, snimale se ploce na njemu i uopste nije naivan, ili 4506, on se teze nalazi, bio je dramaticno skuplji.

4504 i 4506 deluju kao ozbiljne masine ali ih nema nesto u ponudi na nasim oglasima. Moracu malo ozbiljnije da se pozabavim time. Cene na hifi sharku deluju prihvatljivo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Aoxomoxoa said:

@Kuršum One prve BASF(NOS) trake koje si pomenuo,a ja uzeo u zamenu za cd,otpustale su finu braon prasinu.Prosle godine sam uzeo preko oglasa"Pyral sve od a do s" jednu traku(novu) i nema prasine.Ali mislim da sam je platio 30e(samo traku,bez rila)

IMG_0294.JPG.9fb6d9f853d644110d4c864771606235.JPG

IMG_0295.JPG.c12982f1678fdd529363eabce60ea7e7.JPG

IMG_0296.JPG.78391cdfc4cdedc780db2e4969b155d8.JPG

Zadovoljan?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To su fine i retke masine, nikako entry level, mada je pitanje sta je entry level, da li je to samo mala novcana kazna za suludu zelju :) 

Ja se istina nisam petljao sa polovnjacima, sa novim su zapamcena sjajna iskustva. Na 9,5 je imao vrhunski zvuk a nije zdrao trake. Sa 19 mu ni jedan kasetofon ne moze prici, ali trosi tonu trake.

A kod tih sprava, odlicna kondicija i dobro podesavanje su vise znacajni od brenda ili tipa trake.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne smem da tvrdim nista,jer nisam jos spreman da dovedem mag u super stanje.Da ga osvezim ,stara je to masina.Ali da,zadovoljan sam,traka je nova,ne ljusti se,nije Maxell,ali kad shvatis da se vise ne proizvodi,a da su stare sumljivog kvaliteta(u smislu navina cuvanja svih ovih godina),onda se isplati uzeti jedan komad za probu.Zadovoljan sam i sa BASF trakama,ali su i njima godine ucinile svoje.

A i nije mi mag kalibrisan za Pyral.Za sada ,sluzi za povremeno uzivanje ,uglavnom sam snimao "live" muziku,tu mi  njegova uloga najvise prija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

49 minutes ago, Kuršum said:

 

Ne volim magnetofone sa malim trakama.Bolje onda dobar kaset dek.Vazan je vizuelni dozivljaj,jer u principu,kompilacije mozes da napravis i na cd-u.

Pyral sam uzeo maja prosle godine na "kupujem-prodajem".Tada je poceo taj lik ( Stradivari ) da uvozi trake,sada ga ne vidjam na oglasima.

https://www.kupujemprodajem.com/185208-1-tall-stradivari-ocene.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Kuršum said:

@Aoxomoxoa jesi li uzimao kod ovog ili negde preko?

 

9 hours ago, Aoxomoxoa said:

Ne volim magnetofone sa malim trakama.Bolje onda dobar kaset dek.Vazan je vizuelni dozivljaj,jer u principu,kompilacije mozes da napravis i na cd-u.

Pyral sam uzeo maja prosle godine na "kupujem-prodajem".Tada je poceo taj lik ( Stradivari ) da uvozi trake,sada ga ne vidjam na oglasima.

https://www.kupujemprodajem.com/185208-1-tall-stradivari-ocene.htm

Da, na tog sam mislio, samo izgleda nisam kopirao link, a hteo sam.

Evo sad:

https://m.kupujemprodajem.com/Audio/Magnetofoni-i-trake/Rtm-ili-Pyral-do-skora-64438873-oglas.htm#mhs0-1533885551002

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...