Jump to content

Magnetofon, razmišljanja, saveti....


Kuršum

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Kuršum said:

Nisam siguran da je povoljna cena.Trebaju ti tri kom da spojis u jedan reel od 26cm.

300f=330e/20=16.5e x 3=50e (veliki reel).

Ja sam isto radio sa bas tim trakama,ali su me izasle povoljno,menjao sam za cd

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam kako dokazuje. Vidim da je deo naveden kao deo kolekcije pokojnog Miše Blama. Ima i Milesov koncert iz 1986. Po repertoaru je to tačno. Međutim ima i snimaka koncerata iz 1958. a tape je isti BASF. Neki su i sa kataloškim brojem. 

U principu se mora znati ko je to snimio, na čemu je snimio, za koga je snimio i gde se to nalazilo pohranjeno (televizija, radio...).  Moguće je i da su u pitanju kopije.

Što se traka tiče, ranije su se prodavale tzv pre-recorded trake kao zvanična studijska izdanja. Npr za Miles-a postoji spisak na kojim nosačima su objavljivani albumi .  Tu se takođe postavlja pitanje šta je korišćeno za pravljenje kopija. Original master nije sigurno. Da li neka od prvih kopija ili kopija kopije...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, prophet said:

Ne znam kako dokazuje. Vidim da je deo naveden kao deo kolekcije pokojnog Miše Blama. Ima i Milesov koncert iz 1986. Po repertoaru je to tačno.

 

Nisam mislio na ovog konkretnog prodavca, već uopšte na ove koji prodaju "originalne master trake". Puno je tu prostora za muljanje, a cene.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Aoxomoxoa said:

Nisam siguran da je povoljna cena.Trebaju ti tri kom da spojis u jedan reel od 26cm.

300f=330e/20=16.5e x 3=50e (veliki reel).

Ja sam isto radio sa bas tim trakama,ali su me izasle povoljno,menjao sam za cd

Ma nisam ni gledao koje su, nego lepo spakovane, pa mi zgodno bilo da prokomentarisem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tu najviše bode oči činjenica da u slučaju da su u pitanju originalne master trake, one predstavljaju kulturno bogatstvo ne samo naše već i svetsko te se ne bi smelo tek tako rasprodavati. Čak i da se prodaje trebalo bi tačno utvrditi poreklo, način snimanja, koji su mikrofoni korišćeni, ko je snimao i sl.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ima traka po značajno jeftinijim cenama.

Je l' uvek na rilovima od 25cm dužina trake 1100m?

Imam neke BASF od 18cm i od 15cm prečnika, a dužina ista, 360m. 

Takođe i jednu od 18cm a ima 750m, tzv. double play.

20180809_004833-1.thumb.jpg.bb8ea9e7c609f1a595c270eb1f59c4e3.jpg

Taman je vreme da se oslobodim svog loma koji se vuče po fiokama. Trake, glave, igle, kondovi, tranzistori, kablovi, supertviteri i ostala cuda koja mi ic ne trebaju. Ostavljam samo potrebno. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bih da mračim, ali onomad kada sam imao gramofon nabavljao sam i nove (menščini) RMG trake pa i one su ostavljale gomilicu trunja ispod posle slušanja isto kao i NOS (Maxell i BASF), samo malo manju.. zvuk je logično svakim novim slušanjem bivao lošiji, pošto je sa traka otpadalo.. nešto bolji rezultat sam imao sa fabrički snimljenim trakama..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, neskor said:

Vidis, ja nisam nikada imao problem sa Maxell ili TDK trakama.

Jedino sam imao problema sa Ampex trakama.

Slicno iskustvo 

Maxel I tdk su dobre al malo tanje ... ampex je govno raspada se I zariba na vodjicama cak I nekoristena ... lose skadistenje.

Ne zamajavaj se sa novim trakama ... preskupe za tvoju namjenu ... imas tu kod vas poovnih basf da valja ... premotas par puta I ocistis visak koji prvi problem poslije radi kako treba ... od deset polovnih 5-6 radi da valja ostalo premontiras inapravis jos 2-3 ...steujes jednu ili dvije I to je to

Veci problem su ti rilovi ... cijena im u krv posla ... a trebaju ti ka lebac

Meni 70 rilova vise vredi no sredjen trakas sa novim glavama ... duplo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Woland said:

ne bih da mračim, ali onomad kada sam imao gramofon nabavljao sam i nove (menščini) RMG trake pa i one su ostavljale gomilicu trunja ispod posle slušanja isto kao i NOS (Maxell i BASF), samo malo manju.. zvuk je logično svakim novim slušanjem bivao lošiji, pošto je sa traka otpadalo.....

Oštra ti igla bila. :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prave neki ameri jos uvek neke trake.

Friska traka je sigurno bezbednija od ljustenja i rekristalizacije od neke bajate, koja verovatno nije bila u arhivskim uslovima vlage i temperature.

 

p.s.

Izguglah ovo

https://www.recordingthemasters.com/store/?gclid=EAIaIQobChMI74vB_9rf3AIVluR3Ch192gDzEAAYAyAAEgJXpPD_BwE

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

41 minutes ago, Kuršum said:

Šta će ti 70 rilova?! Daj neki. :D

Mrzim da vrtim na pogacama mada je I to rjesenje

Treba mi jos desetak da opremim ovo traka sto mi stoji na kernovima inace bi ti dao da imam viska :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih se ja mlatio sa polovnjacama, osim ako nije dzabe, pa i neka zabljuzga glavu i transport. :) 

Sada svi iskopavaju podrume i tavane, pa gruvaju cene da prikriju furdu. A hifa u trendu, bitan je must have.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, vladd said:

Ne bih se ja mlatio sa polovnjacama, osim ako nije dzabe, pa i neka zabljuzga glavu i transport. :) 

Sada svi iskopavaju podrume i tavane, pa gruvaju cene da prikriju furdu. A hifa u trendu, bitan je must have.

Ne bih ni ja da mi traka radi u tonskoj reziji za pravljenje finalnog mastera ... za ovo za sto mi koristimo trake I polovne su dobre bez ako neko nema viska para pa ne zna dje pametnije da ih potrosi;)

A posto smo diy forum da se napraviti cistac trake prije glava I nema problema sa raslojavanjem odnosno prljanjem glava:clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...