Jump to content

Magnetofon, razmišljanja, saveti....


Kuršum

Preporučeni Komentari

2 minutes ago, Zen Mod said:

ja jos uvek imam dva komada hiFi VHS - Universum (rebranded AKAI) i Panasonic

al jebaji ga , nije to ni ReVox ni Tandberg

fetish je fetish

imam jos i sad par traka na tavanu,ima cca 10 godina kako je crko Panasonic NVF65,laka mu zemlja bila,odradio je svoje sve 5*,nisu ga znali opraviti ni u ovlascenom servisu,dobio neki strujni udar kod kratkog nestanka struje, pola stampane ploce bilo crno...:unsure:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sasvi razumem kolegu @Kuršum. Upravo slusam Grateful Dead (live) na Tandberg 10XD. Stoji da su trake(dobre) tesko nabavljive,ja ih imam tri(za sada).Imam i gramofon i cd plejer i kasetdek,ali uzivanje slusanja muzike sa magnetofona je naprosto,jedinstven dozivljaj.

Ne znam koji model TD20A gledas.Ima ih u svim kombinacijama:2 traga>9.5,19,2 traga>19,38,4 traga<9.5,19,4 traga>19,38.Najbolje za mene je dvotracni sa brzinama 19,38. Ako taj model koji gledas snima i reprodukuje bez greske,ja bih ga uzeo,pa dokle traje.Ni prva,ni zadnja promasena investicija u nasem hobiju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekad se, jednostavno, mora jako izbesneti, i staviti tacka.

Zivot je jedan, bolje ispuniti hir, pa posle zaliti kratko, nego se kopkati sve vreme.

Taj 19/38 je najbesnija od predlozenih "kazni" za hir, pa nije losa preporuka. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

28 minutes ago, paja959 said:

iz brzine okretne glave+brzina trake+sirina zapisa koja je tako koriscena i bila je na raspolaganju sa VHS kazete,nadmasivala je parametre trakasa na dva traga,i na 76cm..

Tako je, al' ne mogu se tek tako porediti brzine i ''prebrisana površina'' trake prilikom pisanja/čitanja sa trakašima i kasetofonima, jer se ovde radi o zapisu frekventno modulisanog signala i nosiocu reda MHz(negde oko 1,5 ... ne sećam se tačno). No sve ostalo stoji i potpuno se slažemo u vezi toga; bio je to nedostižan odnos cena/kvalitet u odnosu na sve ostalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, Zen Mod said:

e bas sa Tandbergom nisam imao prilike da se srecema .....

li me odbija situacija sa tapes - gde ih i posto nabavljati

 

Mani tandberg imas revox I tascam pa biraj ... djelova ima ... majstora ima ... samo treba krenuti u avanturu ... a I nesto se ne kvare ..... bez ako ne uzmes krš pa da ga sredjujes ..

21 hours ago, Zen Mod said:

pazi .......svaki je dobar ako mozes da nabavis delove , bez da izvadis levi bubreg ....... pa ga sredis

mani Tandberg ovo ono ..... trazi sta ima da moze bezbolno

najbolje svira ispravan i dobro setovan , sa dobrim trakama

saglasn sa svim ... a dobrih traka ima da se nadode I kod nas samo strpljenja ... preporuka za basf ... kolko god da je stara svira

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da ne ostastanem dužan informaciju o ishodu/raspletu ove teme/dileme. :)

Ne znam da li se može reći da je razum presudio, ali uzet je Revox PR99 MKII.

Pomenuti Tandberg je bio za trećinu cene jeftiniji, ali nije bio ovde. Dakle moralo bi da se razmišlja o transportu, pa to za 20 posto uveća cenu, zatim, morao bi da ga preuzme moj kum koji je na 10km od prodavca i koji ništa ne zna o magnetofonima, ne bi znao i šta da gleda....dakle malo i rizik.

Revox je bio ovde, lepa ponuda je stigla, servisera ima, delova ima, stanje dobro, sredjen je i nije bilo teško odlučiti. Po meni i vizuelno ne zaostaje za Tandbergom, čak mu onaj digitalni brojač daje i neku prednost.

Stiže za dan dva, pa će biti i slika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je tako,pametno si uradio,i dobrodosao u novu dimenziju zvuka.Nekada sam koristio kasetofon da pravim kompilaciju pesama sa ploca.Kada sam nabavio R2R(Tandberg TD20A),doziveo sam otkrovenje,to je,iz nekog meni nepoznatog razloga,zvucalo bolje nego ploca.

I obrnuto.Jos uvek imam kasetu sa snimkom John Themisa-"Atmospheric condition"koju mije jedan prijatelj snimio sa ploce(Linn Sondek LP12,Tandberg 3002/3003,Tandberg TCD440A),koju sam presnimio na kompakt disk.Kaseta je omatorila,ali kada  danas slusam cd(sa neizbeznim "puk" kada igla upada u brazdu),imam osecaj da slusam analogni snimak.Prosto neverovatno.

Eto ti teme za igranje sa Rexoxom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Aoxomoxoa said:

Ako je tako,pametno si uradio,i dobrodosao u novu dimenziju zvuka.Nekada sam koristio kasetofon da pravim kompilaciju pesama sa ploca.Kada sam nabavio R2R(Tandberg TD20A),doziveo sam otkrovenje,to je,iz nekog meni nepoznatog razloga,zvucalo bolje nego ploca.

I obrnuto.Jos uvek imam kasetu sa snimkom John Themisa-"Atmospheric condition"koju mije jedan prijatelj snimio sa ploce(Linn Sondek LP12,Tandberg 3002/3003,Tandberg TCD440A),koju sam presnimio na kompakt disk.Kaseta je omatorila,ali kada  danas slusam cd(sa neizbeznim "puk" kada igla upada u brazdu),imam osecaj da slusam analogni snimak.Prosto neverovatno.

Eto ti teme za igranje sa Rexoxom.

ne secam se vec tacno koji snimak Patricia Barber,tamo negde od pre 10-12 godina je dobio Grammy nagradu za snimak..kad je sve bilo finisirano u digitalnom studiju,prebacen je snimak na dvokanalni R2R,i nakon toga je materijal objavljen....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, revox said:

Bez dileme ... na dobro setovanom trakasu, na dobroj traci, snimak sa CDa bolje zvuci sa trake

sa nase "korisnicke strane" gledajuci,nikad nisam sumnjao u ovo..ali brate,profesionalci su ovo uradili,kad je takav jedan potez bio cist jeres....pa jos im dodele Grammy za to..kud ide ovaj svet :jump:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...