Jump to content

Denon DCD-1560 upgrade


Gox co.

Preporučeni Komentari

3 hours ago, Gox co. said:

a gore dolazi do pomeranja u fazi i eto problema...

E sad, tu je igranka. Za I/V konvertor je neophodan cip sa velikim slu rejtom, i kratkim vremenom smirivanja, bafer jos vise. Logicno je da ne treba brze od mogucnosti DAC-a.

Ultrabrzi opampovi mogu vise da pomere fazu ulaza u odnosu na ulaznu struju u odnosu na sporije. U tom smeru bi mogla da ide daljnja analiza i merenja, i da se odrzi povoljan(ili zeljeni, po ukusu) fazni stav.

Ko ima vremena i kome ja bas stalo.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mogucnosti ima, nije problem... :D Oba ova chipa sto su mi se dopala na tihom slusanju imaju slew rate veci od 22 što znači da su brzi iako sam imao prilike da se služim i mnogo bržim ali se više ne proizvode, na žalost... Interesantan je taj fazni pomeraj koji se cuje samo u gornjem spektru... Mislim da je to mala podvala proizvođača novih čipova gde namerno prave takvo kolo koje se ponaša kao da je uključen wide efekat (ili Spatial) na starim uredjajima, tipa kasetofona iz zlatnih vremena za dobijanje što šire zvučne slike... Nemam sad dovoljno vremena da trošim na merenja i tačne i precizne zaključke šta se u stvari dešava ali da je zanimljivo - jeste... Čak i sa samo OPA2134 se čuje ta "šira" zvučna slika na snimcima za koje znam pouzdano da nije bilo igranja sa okretanjem faze i gde se veoma dobro vodilo računa o upotrebi efekata u miksu... Govorim o snimcima iz zlatnog doba '80-ih... Odjednom su počeli zvuci da izlaze izvan zvučnika pomereni ulevo ili u desno po 20-25cm, što nije bio slučaj sa starim setup-om... Sve ovo sam i pisao jer sam hteo da se vidi da nije bas tako svejedno koji opamp se implementira u kom kolu... Obicno se po Forumima preporučuje lakonski zahvat jednostavnog menjanja čipova ali nije uvek baš sve i baš svuda primenljivo. Uopšte gledano, interesantan je pristup Denona da naprave plejer koji ima napajanje izlaznih čipova od samo +-5V a da se postiže pun i topao zvuk bez teranja pojačavača u A klasu ili približno... A ako se pogleda šema, koga interesuje, imate Emphasis liniju koja koriguje filter na izlazu naponskog pojačavača u zavisnosti od toga kako DAC očitava digitalnu rec, to nije bas često kolo u plejerima... Veoma interesantno i ne baš  često... Hvala svima na pomoći i lepim predlozima, uživam u razmeni mišljenja sa vama, otvoren za predloge uvek... Pozdrav svima koji su uzeli učešće u ovoj temi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz dužno poštovanje pokretača teme i ostalih koji vole da se bave ovom tematikom , ja bih preporučio kao upgrade na prvom mjestu jedan kvalitetniji strujni kabel i konektor . Imao sam svojevremeno jedan od modela sony es cd-a na kojem je izvršen upgrade i znam da se tu dosta može dobiti na finesama ali ni blizu onome što donosi promjena kabela i to direktnom vezom na napojnu ploču .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imao sam prilike da vidim i da čujem denon dcd 3560 koji je upgrade-ovan od strane poznatog nam guru-a sa najjačim ikad napravljenim tweakom na ovim prostorima da me je strah da spomenem cifru :) . I onda takav player uporediš sa nižerazrednim sony-em al sa strujnim u direktnoj vezi i sve ti bude jasno . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, genius said:

Imao sam prilike da vidim i da čujem denon dcd 3560 koji je upgrade-ovan od strane poznatog nam guru-a sa najjačim ikad napravljenim tweakom na ovim prostorima da me je strah da spomenem cifru :) . I onda takav player uporediš sa nižerazrednim sony-em al sa strujnim u direktnoj vezi i sve ti bude jasno . 

Guru -

Dejan Impuls?

 

koji tweak ako nije tajna

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije oduvao guru-a , al mu je stao rame uz rame  ;) . Iako je sony bio sa upgrejd-om op-a lm4562 , nešto elektrolita itd ... da ne gnjavim . Oću da kažem koliki je kvantni skok bio zvučno kad se strujni zalemio direktno bez iec-a šasijskog i konektora .Cijela zvučna slika se izkristališe , bas utegne otvoreonst koja za sobom povlači širu i dublju zvučnu sliku , detalji isplivaju  u toj mjeri da  su samo potrebni manji zahvati na liniji signala i malo igre sa operacionim bez ikakvog velikog pametovanja .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne ide dok se sve ne uradi kako treba

dzaba kabel ako ostalo ne valja , nema cuda nebeskih

ako sve uradis , a ostavis onaj kabelcic za brijac , ne valja ni to

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, genius said:

Imao sam prilike da vidim i da čujem denon dcd 3560 koji je upgrade-ovan od strane poznatog nam guru-a sa najjačim ikad napravljenim tweakom na ovim prostorima da me je strah da spomenem cifru :) .

 

2 hours ago, parabolis said:

Guru -

koji tweak ako nije tajna

 

Pa kad ovako opiše gurua i najači tweak na ovim prostorima onda samo može da bude notorious Grada audio. Kod njega je sve najače, neprikosnoveno i neviđeno. Prepostavljam da to neviđeno često znači i da nema šta da se vidi i da 'oćeš. :ph34r:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema tu nekakve filozofije što se tiče strujnog , sve gotovo za 30 min. Kod denona je žabica koja drži kabel pri samom vrhu zadnje ploče , proširi se brusilicom , najtanjim brusom za prohrom , stavi uvodnica ( barem sam ja tako uradio ) i to na novom medija playeru . Koristio belden 19364 i hi-fi tununig gold mali i rezultati su čujni na prvu .

 

CAM01636.thumb.jpg.ac3b6224e4ed7db64c3279428cc077b3.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...