Jump to content

Gainclone lm3886 a la Ebe


2a3

Preporučeni Komentari

treba znati znanje i onda se moze napraviti da zvuci isto

ne samo kod NP uradaka , nego to vazi za bilo sta

jedino staje znanje - treba Voodoo za izlazne trafoe kad nesto cevno hoces da kloniras ili imitiras (uspesno)

ete , recimo OPT za Ongaku - i da ga ne motas srebrnom zicom od talijanskih servisa iz 17. veka , koji su japanske device cistile pri piskenju ..... :smesna:

nas BB je ulozio vise od godinu dana ozbiljnog rada  (jako vazno!) u proucavanje problematike izlaznih trafoa za RS1003 , kao i ogromnu kolicinu strasti (takodje jako vazno) .... proracunao  trafo , nabavio pre toga ihaj jezgra , nasao i platio coveka koji ce da mu to namota .... rezultat je - veoma blago receno- izvanredan ... prvo merno , onda i na slusanje

i sto je jako bitno - nije se bavio patkometrijom ; sto je takodje jako vazno

kod nas po forumima sve sam go strucnjak .

jbte , elektronika i akustika su postale ko fudbal - svi sve najbolje znaju

malo u svet , pa se dokazivati tamo , pa se shvati da nema nista od dokazivanja ....... nego uciti i uciti

kud ces vece koristi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

Da, u nekim detaljima je daleko iznad Leacha, u nekim malo

Živi bili pa videli, ako je tako ima da ga pravim i to ne jedan nego par komada i mini DSP eto meni aktivnih satelita a mrga ide na SUB zadatke. Nije  ništa ni komplikovano ni mnogo skupo samo treba kupiti originalne aktivne komponente da nisu kopije.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Treba znati znanje i onda se moze napraviti da zvuci isto.

Naš BB je ulozio vise od godinu dana ozbiljnog rada  (jako vazno!) u proucavanje problematike izlaznih trafoa za RS1003, kao i ogromnu kolicinu strasti (takodje jako vazno) .... proracunao  trafo, nabavio pre toga ihaj jezgra, nasao i platio coveka koji ce da mu to namota .... Rezultat je - veoma blago receno- izvanredan ... prvo merno, onda i na slusanje i sto je jako bitno - nije se bavio patkometrijom ; sto je takodje jako vazno

Kod nas po forumima sve sam go strucnjak.

elektronika i akustika su postale ko fudbal - svi sve najbolje znaju.

Malo u svet, pa se dokazivati tamo, pa se shvati da nema nista od dokazivanja ....... nego uciti i uciti

Trebalo bi da čovek stvarno bude zlonameran pa da se ne saglasi da je ovo esencija diy-a (svega).

Nije svako ko nešto pravi diy-er već to sto pravi mora da ima i neki “kvalitet” a za to kao sto Zen reče “treba znati znanje” i “učiti, učiti....”!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Srecko said:

Nije svako ko nešto pravi diy-er 

Kako bre nije? Nego šta je onda DIY (ne računam pravljenja bebe i ručka)? Danas je lakše napraviti pojačalo sa LM3886 nego proći tehnički pregled za vozilo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Srecko

pretpostavljam da imamo isti stav , ali ga valja podcrtati- uopste nije znanje merodavno za socijalni aspekt ove nase rabote/hobija

termin DIY-er je kao i rocknroll ..... i treba da crkne kad ga svako svira :rofl:

 

najvaznija je dobra volja ....... ako se ona neguje , dalek manje stvari smetaju u komunikaciji i ljudi daleko lakse nadju zajednicki jezik

ja recimo , gajim i svesno naivnost sobarice , nikada ne ocekujem bilo kakvu skrivenu agendu iza necijih reci ;

opecem se ponekad , ali moze mi se ... ne moze mene niko zajebati vise no ja sam ;

a korist od otvorenog pristupa je nepobitna , u komunikaciji sa onima koji nemaju primisli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Po meni, bitno je da se pravi nesto i isprobava.

Korisno je i imati neku referencu (pojacalo) na osnovu koje mozete da cujete sta ste napravili i dokle ste dogurali.

Ovako posle Savice 56, Bato MM moze  zazvucati do 00

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, neskor said:

Po meni, bitno je da se pravi nesto i isprobava.

Korisno je i imati neku referencu (pojacalo) na osnovu koje mozete da cujete sta ste napravili i dokle ste dogurali.

Ovako posle Savice 56, Bato MM moze  zazvucati do 00

 

Voleo bih da ga bacim na test, mislim Bato MM. Ima li neko operativan primerak sa željom da ga upoređuje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa napravi ga pa ga i testiraj. Komplet delova, u oglasima, se prodaje prakticno po nabavnoj ceni, kompletirane stampe, LM-ovi, ostaje napajanje i okolni hardver.

Namontirana stampa resava 80% problema, nema muke i problema sa lemljenjem smd i razlicitim dilatacijama tih mrva, ostaju kabaste finese, ali finese, koje mogu da izmene zvuk, ako se negde izosljari ili nesto previdi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, vladd said:

Pa napravi ga pa ga i testiraj. Komplet delova, u oglasima, se prodaje prakticno po nabavnoj ceni, kompletirane stampe, LM-ovi, ostaje napajanje i okolni hardver.

Namontirana stampa resava 80% problema, nema muke i problema sa lemljenjem smd i razlicitim dilatacijama tih mrva, ostaju kabaste finese, ali finese, koje mogu da izmene zvuk, ako se negde izosljari ili nesto previdi.

Ma da, ne znam ni sa ovim što imam šta ću. Ajde kad sam pravio preamp i DAC te primerke nisam mogao da nađem da poslušam pre pravljenja, ali ovo se pravilo u većem broju komada tako da me zanima samo slušanje nekog dobrog primerka.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko se secam, slusao si ga uz osigurac, sa pristojnim zvucnicima, u na odredjen nacin akusticno tretiranom prostoru. Svakako znacajnije iskutvo nego neko random probanje. 

BTW, sta fali imati nekoliko ampova, pogotovo ako su pristojni? :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, neskor said:

Po meni, bitno je da se pravi nesto i isprobava.

Korisno je i imati neku referencu (pojacalo) na osnovu koje mozete da cujete sta ste napravili i dokle ste dogurali.

Ovako posle Savice 56, Bato MM moze  zazvucati do 00

Nisi jedini koga povremeno vata ludilo iz prve rečenice. 

9 hours ago, NIXIE said:

Voleo bih da ga bacim na test, mislim Bato MM. Ima li neko operativan primerak sa željom da ga upoređuje?

Dam ti sve osim hladnjaka (i dasku :D). Sastaviš probaš i doneseš sud kako se kod tebe čuje (sinergija bato). Naravno ako hoćeš. Imaš i drugu varjantu, koliko znam Dj. Nik ima verziju pa kad je u BG odeš i pozajmiš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, neskor said:

Po meni, bitno je da se pravi nesto i isprobava.

Korisno je i imati neku referencu (pojacalo) na osnovu koje mozete da cujete sta ste napravili i dokle ste dogurali.

Ovako posle Savice 56, Bato MM moze  zazvucati do 00

 

To je specifican i vrlo licni pogled.

Nekome je bitno da kreiranjem postane bolji covek, kao i slusanjem muzike, pracenjem umetnosti..

Nekoga ne zanima gde ce da "stigne" sa konstrukcijom, vec koliko mu zadovoljstva pravi kreacija. Makar ta kreacija bila realizovana tudjim radom a sopstvenom idejom. Sto je isto DIY, samo osmisljen izvan resursa diyera.

Nekako je sve previse u magli sa stavom, sta da se slusa, gde, i kako, i da li je bitna demokratija i jednoumlje u tehnici? I svi znaju da je ambijent bitan, ali je lakse i konfornije ga zanemariti, a pricati price kao da nije zanemaren.

Sta fali Savici56? Nije donela zvuk i srecu milionima?

Ili nije fensi i bahata, preskupa i prebogata, nema dovoljnu dozu arogancije :) 

Ne treba sa tehnikom uzgajati aroganciju i bahatost, definisati pogresne kriterijume, zato sto se svako smatra malim bahatim begom ili carem, i ima saku istomisljenika...i oni hoce kako hoce,

Zato je veliki sum u komunikaciji, nisu to dobre i kvalitetne ljudske osobine, za uzgoj takvih osobina, nema potrebe da se kao slusa muzika, nema svrhe..

 

12 hours ago, Zen Mod said:

uopste nije znanje merodavno za socijalni aspekt ove nase rabote/hobija

Naravno da je nebitno, ali je korisno zarad napretka u radu i komunikaciji, postavljanju kriterijuma, i posla i kvaliteta, postavljanju ciljeva i smanjenju lutanja u mraku, probavanja nesmislica ili gasenja ugljevlja. :) 

Ko hoce da gasi ugljevlje, nema potrebe da pravi svadju sa inima koji to ne zele, ili da se namecu stavovi o validnosti magije, neka to bude licna intima korisnika iste, a ne povod za nepristojnosti.

Cini mi se da je za masovni socijalni aspekt pretezno najbitnija kolicina rasutog novca, nekako vecina refleksno ima gorostasni respekt prema doticnom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

sa tehnikom uzgajati aroganciju i bahatost, definisati pogresne kriterijume, zato sto se svako smatra malim bahatim begom ili carem, i ima saku istomisljenika...i oni hoce kako hoce,

Najgore je kad nece ni kako on hoce. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, vladd said:

Koliko se secam, slusao si ga uz osigurac, sa pristojnim zvucnicima, u na odredjen nacin akusticno tretiranom prostoru. Svakako znacajnije iskutvo nego neko random probanje. 

BTW, sta fali imati nekoliko ampova, pogotovo ako su pristojni? :)  

Jeste tako bilo, ali šta to vredi kad nije kod mene. Tuđi sistem, prvo slušanje, random zezanje, menjanje osigurača, DAC koji mi se nije dojmio,  ništa od toga mi ne govori da li je BatoMM bolji od mojih pojačala. Moram priznati soba je bila znatno bolja od moje i sa velikim trudom akustički obrađena, to stoji. Možda bi moj sistem tu procvetao do neslućenih visina.:third:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, skrstic said:

Dam ti sve osim hladnjaka (i dasku :D).

Nisam znao da imaš i tu igračku. :to_become_senile:

Ne znam DJ Nika ali ako je raspoložen on ili bilo ko, jedno popodne je dovoljno, jedino što nemam te kablove do zvučnika sa povratnim žicama ali to može da se doda na ove postojeće.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, vladd said:

DJ Nik ima primerno odradjen komad, bez obzira koja je plocica u kutiji, koncepcijski je odradio sve ostalo prakticno univerzalno dobro za bilo koji diy amp.

Probaću da stupim u kontakt. Baš sam se zainteresovao posle ovolike priče. :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, NIXIE said:

Probaću da stupim u kontakt. Baš sam se zainteresovao posle ovolike priče. :aikido:

Bez obzrira na nesuglasice izmedju nekih sadasnjih i bivsih clanova ovog foruma i ostala sranja (necu da budem deo toga), rekao bih ti da odes do dj.Nik-a, poslusas i pojacalo, i njegove OB zvucnike. Treba cuti mnogo toga da bi dobio predstavu sta kako zvuci. Necu da kazem da "ovo zvuci bolje od onog", vec jednostavno skontas sta je sto sto se tebi svidja ili ne. Evo ja sam uzivao svaki put kad sam bilo gde cuo lampasa, a bio sam "mrtav ladan" tokom audicije nekih Vau vau SS pojacala. Sto opet ne znaci da necu naici na SS pojacalo koje je po mom ukusu :). Za sad navise volim mog maleckog TDA7297 (moz' i njega cuti kod dj.Nika)- ako ga jos ima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Vix said:

Bez obzrira na nesuglasice izmedju nekih sadasnjih i bivsih clanova ovog foruma i ostala sranja (necu da budem deo toga), rekao bih ti da odes do dj.Nik-a, poslusas i pojacalo, i njegove OB zvucnike. Treba cuti mnogo toga da bi dobio predstavu sta kako zvuci. Necu da kazem da "ovo zvuci bolje od onog", vec jednostavno skontas sta je sto sto se tebi svidja ili ne. Evo ja sam uzivao svaki put kad sam bilo gde cuo lampasa, a bio sam "mrtav ladan" tokom audicije nekih Vau vau SS pojacala. Sto opet ne znaci da necu naici na SS pojacalo koje je po mom ukusu :). Za sad navise volim mog maleckog TDA7297 (moz' i njega cuti kod dj.Nika)- ako ga jos ima...

Ne bih ni ja da ulećem u neku tešku priču. Mislim ako je neka opušteno-prijateljska  prilika da se ta sprava čuje u mom sustavu, onda ok, u suprotnom ništa od toga. U svakom slučaju thanks.

Što se tiče lampaša, ima tu takođe stanovitih problema. Prvo je problematično što se zvuk puno menja kad zabodeš neke druge lampe, ja imam tri-četiri razne kombinacije, i svakom se sviđa neka druga. Drugo, svaki put kad hoćeš da proveriš ili demonstriraš razliku, treba ti barem sat-dva vremena od zamene lampi da postigne pravi zvuk, a u međuvremenu se zaboravlja šta je bilo pre. Sa SS pojačalima taj period je dva-tri puta kraći. Treće, zvuk se menja vremenom zavisno od radnih sati lampi, naročito kod pojačala, što kod ovih uređaja bez lampi nije slučaj, barem ne u dugom vremenskom periodu. Povremeno moraš da očistiš kontakte lampi ako nisu pozlaćeni, recimo to drastično menja zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...