Jump to content

Gainclone lm3886 a la Ebe


2a3

Preporučeni Komentari

PA da bude fensi, da ima prednju plocu od 4 cm, pozlacene konektore i aura karma stranjsko ime, koliko razumem. :D 

To pojacalo komoto oduvava svu komercijalu do 5k evra, a i neke kristijanije preko te cene, sta god u njima dogruvalo tu cenu, jedino se razlikuje od nekih koncepcija koje modeluju zvuk, ali po specificnoj filozofiji, ne prostog omeksavanja zvuka, a takvih je ionako malom a cene su im jezive.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, pakonja said:

A sta je to, odnosno koje je to vrhunsko pojacalo? I koji su to kriterijumi potrebni da budu ispunjeni da bi se za neko pojacalo reklo da je vrhunsko? Da li je vrhunsko pojacalo ono koje se nekome svidi pa kaze da je vrhunsko, da li je vrhunsko pojacalo ono koje je linearno po merenjima, koje ima mala izoblicenja ili.......... ?

Ne bih voleo da ova pitanja koja sam postavio shvatite kao provokaciju, vec me zaista interesuje kako neko (i po cemu) moze da kaze da je neko pojacalo vrhunsko a neko nije? 
 

 

Nemoguće je odgovoriti, zato što u direktnom poređenju nešto može da zvuči lošije, a da bude bolje na merenju i obrnuto jer imaš sistem u kom slušaš i pitanje je kako se uklapa to pojačalo ili nešto drugo što ocenjuješ.  Na kraju se svede na prepucavanje šta je bolje, zato je jedino ispravno ono što se tebi lično sviđa jer ti ćeš ga najviše slušati. Jedino što je realno to je cena, koja takođe ne mora da ima veze sa stvarnim kvalitetom, a te igre na vrhu su tek krvavi obračuni marketinških timova. Ja kad mi se omakne pa kažem da je vrhunsko, to znači otprilike da mi se mnogo više sviđa od onog što trenutno imam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, vladd said:

To pojacalo komoto oduvava svu komercijalu do 5k evra, a i neke kristijanije preko te cene, sta god u njima dogruvalo tu cenu, jedino se razlikuje od nekih koncepcija koje modeluju zvuk, ali po specificnoj filozofiji, ne prostog omeksavanja zvuka, a takvih je ionako malom a cene su im jezive.

Zar je bolje od Leach-a? Ne mogu da verujem. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, vladd said:

PA da bude fensi, da ima prednju plocu od 4 cm, pozlacene konektore i aura karma stranjsko ime, koliko razumem. :D 

To pojacalo komoto oduvava svu komercijalu do 5k evra, a i neke kristijanije preko te cene, sta god u njima dogruvalo tu cenu, jedino se razlikuje od nekih koncepcija koje modeluju zvuk, ali po specificnoj filozofiji, ne prostog omeksavanja zvuka, a takvih je ionako malom a cene su im jezive.

ma da ...Slusao si ga ?  Poredio sa necim ? Bilo je svojevremeno kod impulsa, ne spektakularno, nego cak ni nesto posebno...Bas na steroidima, a zvuk vuce na one apex-e, licno mi lepsi zvuk malog dobro uradjenog Folsoma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Slusace kad napravi. Onda mozda malo vise udje u problematiku zvuka pa bude uporedjivanja. Mozda cak i izmeri nesto.
Mislim da ovaj forum pored tehnickickih znanja NUDI i vecu lestvicu, a to je kvalitet zvuka, bilo to ukljuceno sa fensi ili ne fensi komponentama.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, milovan1963 said:

ma da ...Slusao si ga ?  Poredio sa necim ? Bilo je svojevremeno kod impulsa, ne spektakularno, nego cak ni nesto posebno...Bas na steroidima, a zvuk vuce na one apex-e, licno mi lepsi zvuk malog dobro uradjenog Folsoma.

Mislim da je ovo boldovano kljucno i najrealnije receno... Evo na primer, na proslogodisnjem HiFiles sajmu mene tamo nista nije odusevilo da kazem da je vrhunski sistem a bilo je sistema od puno eura u opticaju... Ovde se prica da BatoMM (od malo eura) nije nista posebno ali ja nekako imam osecaj da kada bi stavili BatoMM tamo da se uopste ne bi postideo cak stavise da bi stao rame uz rame sa vise puta skupljim uredjajima koji su se tamo prezentovali...

E, to je razlog zasto sam pitao koje je to vrhunsko pojacalo jer bih voleo da ga cujem... ako ne cujem razliku za mene ce onda BatoMM biti "vrhunsko" i bicu srecan zbog toga... :)

Inace, svako ko je slusao napravljen BatoMM sa ulaznim kondenzator iz BOM-a, kao i onaj primerak koji sam ja napravio, neka ga izvadi i neka stavi neki malo kvalitetniji folijski i primetice razliku na bolje... Ja sam iscupao taj SMD i ubacio Clarity cap 3.3uF, ima razlike... po meni na bolje... 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mjok, nema merenja sigurno, a bice sastavljen i prikazano par zanimjivih detalja pri sastavljanju, cisto da se malo osvezi neki aspekt vezivanja kondova, ozicenja, i hladjenja. Ostalo nema sta da se doda. :) Mozda uradim neku ludoriju sa prikljuccima za zvucnike, ali otom potom.

Slusace se, naravno, pa na policu, u kolekciju raznih koncepcija. :) 

21 minutes ago, NIXIE said:

Zar je bolje od Leach-a? Ne mogu da verujem. :worship:

Da, u nekim detaljima je daleko iznad Leacha, u nekim malo, ima veliku brzinu, stahovit damping faktor i povratnu spregu koja osim samih gajtana doradjuje i neka desavanja na ulazu u kutiju, ali je vise pitanje muzickog materijala, i nezgodnih zvucnika, da bi se razlike videle jasno. Na nekim kutijama se i ne mora primetiti.

Leach ima klasicnu pojacavacku, finu i malu negativnu povratnu spregu, dok je kod BatoMM prakticno PID regulacija

Oba imaju dobar fazni stav, vrlo su detaljna, pa neiskusan slusalac ne moze da razluci sta bi primetio. A pogotovo ne oni koji misle da su slusaoci, a fascinirani ikonostasima i bombasticnim imenima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, pakonja said:

i ubacio Clarity cap 3.3uF, ima razlike... po meni na bolje

To otvara vise pitanja, i ono klasicno, sta je to "bolje" i kako.

Cinjenica je da je pojacalo prosto linearno, bez modelovanja harmonika i bez izdizanja bas podrucja, sto su neki novi prijatni trendovi.

Pitanje filozofije, da li izbegavati masu prikljucaka, zica, a povecavati masu kondova, nije prosto. Vise mi zadire u stvar odluke i izbora, recimo nekakvog kompromisa. Bez recimo razmisljanja o mikrofonicnosti, induktivnosti...

Kao drugo, taj kond samo dopola "pripada" pojacavacu, njega sasvim lepo "vidi" i prethodna komponenta...

Pa ja to ne bih tako uproscavao, bez osvrta i na desavanja pre pojacala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

12 minutes ago, vladd said:

, pa neiskusan slusalac ne moze da razluci sta bi primetio. A pogotovo ne oni koji misle da su slusaoci, a fascinirani ikonostasima i bombasticnim imenima.

Koliko iskusan inzenjer zivi u nekom svom hermeticki zatvorenom  tehnickom univerzumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=103]shonne[/mention]    Mislim ili Mislio sam...
Kvalitet zvuka nije primaran na diy forumu,bitno je da se besomucno lemi i meri.
Ako jos i bolje zvuci,pa hebi ga,desilo se....:buehehe:
 
Ma... Znas kako, koliko para toliko muzike. Ovaj hobi je zanimacija za sirotinju pa se onda drzimo neceg ko pijan uz plot kako je to dobro, topologiski, tehnicki.... Sustina je sasvim drugacija. Ako hoces zvuk, moras da platis, bilo to u delovi bilo drugacije...
Evo nas lik koga ovaj forum i podneblje mnogo ne zanima, prodaje vrhunski pre i ostalo...zapadnjacima. Slao upit za pcb koji su oko 170 eur, nema odgovora. Zasto bi se on zezao sa nama, shonne-om i ostalima... Sve ukupno uredjaj kosta oko 1k eur sa delovima. Da li svira,... Hm.
Ne zaboravi, ovaj hobi zna da bude odlicna zanimacija za sirotinju. Malo para, 'puno muzike' [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne nego mi dosta toga jasno, a da sam hermetican, ne bih radio posao koji radim, vec bi nadzirao neku proizvodnju ili stanceraj. :) 

Tako da lepljenje etiketa, spada u politicki marketing :) 

 

Vecina takozvanih "slusaca" nema pojma sta slusa i u svom nekom svetu zatvorenih informacija formira stav. Zatvorenih, jer tako zele, a ne zato sto te informacije ne postoje. Mislim, sete ih se oni, kada tema ima takav naslov, ali realno ne povezuju .. :) 

 

Jos jednom je dokazana besmislenost prostog "slusanja". Neko sebi ugodi neki setap, neko pojacalo, neke zvucnike, u nekom prostoru. Zvucnici pozicionirani po ukusu, i prema faznom stavu pripadajuceg setapa.

Onog trenutka, kada se u takav sistem ubaci pojacalo drugacijeg faznog stava(nebitno boljeg ili losijeg) zvucna slika ide na gore, osim ako nije uspela da izvuce jos neki detalj iz konkretno pozicioniranih zvucnika, njihove fazne karakteristike, i reakcije sobe ili prostora. Prakticno, prilicno irelevantno sa kvalitetom doticne sprave.

Takva metoda je potpuno besmisleno probavanje, ako se ne ugodi svakoj komponenti u sistemu, pa sve do reakcije prostora. Pa tek kada se sve ugodi i maksimizira, koliko je moguce, moze se pokusati doneti ocena da li je sa necim bilo manje ili vise problema.

Ne moz ni krace ni jasnije. :) 

Zato ja birkam igracke po zanimljivosti koncepcije, a sobu tesko da cu moci da ugodim bas kako treba..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@shonne Ja sam prvi za to da se sa sto manje para dodje do dobrog zvuka

Ali to stalno potenciranje tehnickog dojma ispred umetnickog dojma,ne vodi logicnoj selekciji do dobrog zvuka,

Vec gomilanju projekata koji rade a ne sviraju.

Zato i mali Folsom nekome bolje zvuci od ogromne Macole.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MA sve je to ok, ne mora ni cena da bude ogranicenje, poenta je sto je tzv "tehnicki stav" prakticno jedina stabilna referenca, i tako je na planeti.

Ni jedan proizvod, van hife, ne mozes bas toliko uvaliti bez tehnicke reference, prosto na "umetnicki dojam", pa cak ni umetnicki dojam nema neku cenu, ako ne stoji ozbiljna tehnika i ozbiljan umetnik.

Uglavnom, oslanjanje na culo koje moze biti prevareno, nije stabilna referenca.

I zato postoje objektivni detalji, sa cijom kombinacijom se moze predvideti nivo kvaliteta, a ocekivani umetnicki dojam zavisi vise od usaglasenosti komponenti, pa i prostora.

I jasno je da se slazemo u nekom finalnom nastojanju, samo ja posmatram stvari vise objektivno, a manje subjektivno, subjektivnost je siroko varijabilna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, vladd said:

MA sve je to ok, ne mora ni cena da bude ogranicenje, poenta je sto je tzv "tehnicki stav" prakticno jedina stabilna referenca, i tako je na planeti.

Ni jedan proizvod, van hife, ne mozes bas toliko uvaliti bez tehnicke reference, prosto na "umetnicki dojam", pa cak ni umetnicki dojam nema neku cenu, ako ne stoji ozbiljna tehnika i ozbiljan umetnik.

Uglavnom, oslanjanje na culo koje moze biti prevareno, nije stabilna referenca.

I zato postoje objetivni detalji, sa cijom kombinacijom se moze predvideti nivo kvaliteta, a ocekivani umetnicki dojam zavisi vise od usaglasenosti komponenti, pa i prostora.

I jasno je da se slazemo u nekom finalnom nastojanju, samo ja posmatram stvari vise objektivno, a manje subjektivno, subjektivnost je siroko varijabilna.

Vis' Vladd, destilovana voda je tehnicki savrsena,ali culo ukusa nemos' prevariti

The proof of the pudding is in the eating

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Destilovana voda je detilovana voda, i ima svoju namenu. Kao i Evijan voda, koja je mozda "tehnicki" najsavrsenija, ali za pice.

 

Pri tome, mi culo ukusa direktno izlazemo vodi, ili pudingu, a culo sluha je izlozeno pritisku vazduha(tehnicki nesavrsenog i promenljivog, u vrlo kompleksnoj situaciji prostora). Ne guramo komponente u uvo.

Sipaj tri vrste pudinga, i pet vrsta vode u kesu, pa probaj  i pogodi ukusom sta je sta? :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

radi li se ovde o Gainclone pojacalu ili necem drugom?

ajd spustite loptu , da ne moram da citam pravila foruma , da skontam za cega koga da kaznim

hvala .

 

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, pakonja said:

Inace, svako ko je slusao napravljen BatoMM sa ulaznim kondenzator iz BOM-a, kao i onaj primerak koji sam ja napravio, neka ga izvadi i neka stavi neki malo kvalitetniji folijski i primetice razliku na bolje... Ja sam iscupao taj SMD i ubacio Clarity cap 3.3uF, ima razlike... po meni na bolje... 

Ako si siguran da imaš kondenzator na izlazu pretpojačala(na koje si povezao BatoMM), nisi morao nikakav kondenzator ni staviti ... i bilo bi još bolje ... a i mnogo jeftinije   ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

MA sve je to ok, ne mora ni cena da bude ogranicenje, poenta je sto je tzv "tehnicki stav" prakticno jedina stabilna referenca, i tako je na planeti.
Ni jedan proizvod, van hife, ne mozes bas toliko uvaliti bez tehnicke reference, prosto na "umetnicki dojam", pa cak ni umetnicki dojam nema neku cenu, ako ne stoji ozbiljna tehnika i ozbiljan umetnik.
Uglavnom, oslanjanje na culo koje moze biti prevareno, nije stabilna referenca.
I zato postoje objektivni detalji, sa cijom kombinacijom se moze predvideti nivo kvaliteta, a ocekivani umetnicki dojam zavisi vise od usaglasenosti komponenti, pa i prostora.
I jasno je da se slazemo u nekom finalnom nastojanju, samo ja posmatram stvari vise objektivno, a manje subjektivno, subjektivnost je siroko varijabilna.
Problem je sto taj umetnik se zove NP i tu je kraj. Pokusavalo se sa nekim klonovima ili sta vec, sve je to imalo svoj pecat ali uvek na kraju...
Bar u ovaj nas diy svet [emoji3]
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...