Jump to content

Gainclone lm3886 a la Ebe


2a3

Preporučeni Komentari

Plocice su stavljene samo radi slikanja tako na hladnjak ,ce izolujem i pastu da stavim cim se krene sa radovima.Travo daje napon 2x28 v neoptrecen pa ce vidim kad stavim kondove koliki je +- napon.Za probu da cujem o cemu se tu radi pa ce vidimo za dalje jer se mora od neceg poceti.Za sad ovo imam+ ulazi i izlazi.

IMG_20180726_082506.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, 2a3 said:

Plocice su stavljene samo radi slikanja tako na hladnjak ,ce izolujem i pastu da stavim cim se krene sa radovima.Travo daje napon 2x28 v neoptrecen pa ce vidim kad stavim kondove koliki je +- napon.Za probu da cujem o cemu se tu radi pa ce vidimo za dalje jer se mora od neceg poceti.Za sad ovo imam+ ulazi i izlazi.

 

 

sa tim chipovima kao potrosacem taj trafo i ispravljac ce biti neoptereceni i dalje

 

proveri u datasheet sta je najvisi napon za chip , narocito za slucaj voznje 4 omskih zvucnika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

 

sa tim chipovima kao potrosacem taj trafo i ispravljac ce biti neoptereceni i dalje

 

proveri u datasheet sta je najvisi napon za chip , narocito za slucaj voznje 4 omskih zvucnika

Slazem se. Kod mene napon na ispravljacu ne mrda kod punog opterecenja.

Drzite se predlozenih vrednosti za napon.

 

lm3886 napon snaga.PNG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
E pa ja sam sa osobinom zbog koje uzgajam animozitete po forumu [emoji4] 
Ne osvrcem se na sta Linkvic ili ko god kaze, znam sam da ocenim sta i u kojoj meri valja i bez "staratelja" i sivih eminencija .   Sto nekima pravi lom na Olimpu [emoji3] 
Imam neke svoje kriterijume, zasnovane prvenstveno na objektivnim cinjenicama, topologija, materijal, izrada i nivo racionalne i jos bolje neracionalne(u smislu preterivanja i nekog overkila, ne u smislu ludovanja, izmisljotina i magije) tehnike pri kompletiranju sprave.
 
trazim po guglu sta znaci animozitet...da ne bude tako nesto, valjda kada sklopis taj amp ce da bude nekih merenja ili cemo ovako na slepo?!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ako, google je strahovit izvor znanja. :)

Nece se BatoMM meriti, nema nikakve potrebe, postao je "konfekcija", sve se zna, a nije moderan, nije fensi i nije od Dzona Smita ili Van den Klompa, ne zove se Trinity ni Karma ni Aura, nije konstruisan ni od pekara, lekara i apotekara, vec od domaceg glupog i dosadnog industrijskog inzenjera(inzenjercine) Macole :D 

Da je neki tesar iz Birmingema, bio bi i "gospodin", ovako, nista...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ja bas nista ne znam o tom pojacalu pa zelja da se upoznam. Ovako me uskracujes saznanja. Merenja...
Ima li negde link da se vidi sve to sto se zna? Da otvoris temu da nas upoznas sa tematikom?
Pusti ti ljude na miru ma odakle da su,...ta koncepcija LM sa OP je meni klimavo i labavo, ma ko da je radio. Ne treba mi gugl da skontam kad Vucic sere na TV. [emoji16]


Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje opsirne teme bar na tri foruma, slobodno prelistaj, neces biti uskracen ni za trunku informacija. Pride, direktno Macola vodi pricu, pa bi svaka ekstra prica, sa istim elementima, bila blago receno cudna, psihicki :) 

To sto je tebi klimavo i labavo, to je vise odraz tvog poznavanja problematike, nego neke "referentne ocene"..

Ja jednino ne znam, ali i ne zelim da znam, da li je  u pitanju nedostatak "mundorfa", magicno pletenih zica... nisam slican komentar video na brojne budalesije od konstrukcija...;)

Pa ti je kriterijum poprilicno nejasan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, vladd said:

nedostatak "mundorfa"

Imaš na ulazu 4,7uF, tu dođe Mundorf, a može i neki drugi po želji.

Slušao sam to Bato MM  pojačalo u varijanti Z. Dimovskog - monoblokovi. Šta znam dobro je, dinamično, ima širok frekventni opseg, nisam čuo neku izrazitu manu, ali nije bilo u mom sistemu pa ne mogu da kažem generalno da li je to nešto izuzetno ili samo dobro. U svakom slučaju bilo bi zanimljivo testirati uz neko poznato pojačalo za poređenje.

Mana je što se ne smeju ni slučajno okrenuti polariteti one dve eksterne žice za povratnu spregu. 

Ni meni se ne dopadaju OP na ulazu ali oni u ovoj priči imaju tu specifičnu namenu tako da je pitanje šta se time dobija, a šta gubi.

Koliko sam shvatio iz usputnog čitanja teme, osnovna namera koncepta je da se eliminiše uticaj kabla do zvučnika i da pojačalo radi u mostu tako da kroz uzemljenje praktično nema struje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoje opsirne teme bar na tri foruma, slobodno prelistaj, neces biti uskracen ni za trunku informacija. Pride, direktno Macola vodi pricu, pa bi svaka ekstra prica, sa istim elementima, bila blago receno cudna, psihicki [emoji4] 
To sto je tebi klimavo i labavo, to je vise odraz tvog poznavanja problematike, nego neke "referentne ocene"..
Ja jednino ne znam, ali i ne zelim da znam, da li je  u pitanju nedostatak "mundorfa", magicno pletenih zica... nisam slican komentar video na brojne budalesije od konstrukcija...[emoji6]
Pa ti je kriterijum poprilicno nejasan.
Sta je tu nejasno. Otvoris temu i udjes u sustinu kao sto znas. Mi naucimo nesto od toga a nezavisno sta je Macola pricao ili sta su drugi na drugi forum. Zasto se odmah lepis za Mundorf?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, bnb said:

Pitao član ES foruma Macolu:" Jeste li vi Macola inžinjer?"

Macola mu odgovorio" Nisam".

Da nije možda Macola "pogonski inžinjer"?

Ajd' ostavite Macolu na miru. On nije clan ovog foruma, a znanje koje ima, ........moze da drzi predavanja vecini inzenjera.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, vladd said:

Ako ako, google je strahovit izvor znanja. :)

Nece se BatoMM meriti, nema nikakve potrebe, postao je "konfekcija", sve se zna, a nije moderan, nije fensi i nije od Dzona Smita ili Van den Klompa, ne zove se Trinity ni Karma ni Aura, nije konstruisan ni od pekara, lekara i apotekara, vec od domaceg glupog i dosadnog industrijskog inzenjera(inzenjercine) Macole :D 

Da je neki tesar iz Birmingema, bio bi i "gospodin", ovako, nista...

slusao tu pojacalo kod sebe 

za te pare dobro pojacalo, ali da je vrhunsko, daleko od toga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sta je to, odnosno koje je to vrhunsko pojacalo? I koji su to kriterijumi potrebni da budu ispunjeni da bi se za neko pojacalo reklo da je vrhunsko? Da li je vrhunsko pojacalo ono koje se nekome svidi pa kaze da je vrhunsko, da li je vrhunsko pojacalo ono koje je linearno po merenjima, koje ima mala izoblicenja ili.......... ?

Ne bih voleo da ova pitanja koja sam postavio shvatite kao provokaciju, vec me zaista interesuje kako neko (i po cemu) moze da kaze da je neko pojacalo vrhunsko a neko nije? 
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...