Jump to content

Radio Bg2/3 - preporuke iz današnjeg programa


Preporučeni Komentari

Evo radi snimak na radiju.

Imao bih par primjedbi na pricu, ne o osecanjima i potrebama, nego mi nekako nesto cudno. Posto sam ja radio preko studentske, 77, 78 i 79-e po celo leto i zato mi je to sto sam tada kupio, 9 meseci izgubljenog zivota, u najboljim godinama, kondukterisanja na 58-ci, gledanja oznojenih i sa mirisom ambrsoler, kako se vracaju sa Ade...

Nije to bilo kao u prici, teski poslovi su mogli kratko da se rade, a malo skuplji je radni sat bio...jednostavno nisu smeli da salju omladinu visekratno na kicmalom poslove. Moglo je da se uzme 500-600DM mesecno radom u par smena. Nije se moglo da se "skrati prica" i pazari hifa na foru. Pa se tu vidi prepricavanje nekih tudjih lepih pricica...Moralo je dooobro da se zapne i konjose, a to je znacilo poprilicno izopstenje iz druzenja i desavanja...

Elem, nije se moglo, ako nisi guzonjin sin, da se kupi vanka, bez sverca, pa da se kao donese, pa carina glupa...pa pricam ti pricu, ako je skuplje od nekih 200 DM, mozda koja marka vise, ali za sve preko se moralo biti gastarbajter, sa minulim radom napolju i potvrdom....

Te dozvole-usluge su se prodavale, od 300-500DM, za nabavke robe preko 2000DM, osnos je bio 2DM 1$ a 2$ jedna funta.

Sverceri su bili mahom zasticeni od policije, ili pripadnici, a oni naivniji, njihove sprave su zavrsavale satro u komisionu, odnosno na zatvorenim carinskim licitacijama. I kod nekih povlascenih...

 

Dalje, kakve crne ploce pouzecem, mogla se koristiti pro forma invoice iz Melodi mejkera, ili nekog od slicnih casopisa(NME), koji su stizali nedeljno i mogli da se kupe na kiosku u podzemnom prolazu. Blizu RK Beograd. Pa kupi devize po idiotskom kursu, pa plati koju funtu vise zbog obracuna transporta, ostajao je kredit, i na kraju molba bogu da prodje carinu bez problema, uz naravno neizbezno placanje iste...

Vracanje preko Sezane, carinske sluzbe erotskog broja 69 je bilo podlozno zloj volji carinika, i vrrrrlo rizicno, bilo je dana opsteg kidanja, a bilo je i ladolez prolaza...

 

Dazbine za uredjaje sa konsignacije su bile od oko 70-85% na cenu, osim poreza i taksi, bio je jos jedan mehanizam pljacke, cena sprava u npr guldenima, pa i na transakciju deviza iz dolara ili markica je banka uzimala 4-10% provizije, zavisi za sta se kupuje, plus jeziva variranja kursa, koja su jela dinare. Devize su se legalno mogle kupiti samo uz devizni predracun, za nas laike bez prekogranicnih konekcija.

 

Grejs 707 je samo mogla da se kupi preko JAT-ovaca, uz masnu proviziju ili neki neki drzavniji sverc, kostala je oko 700$ tako djuture uz neizvesnu carinu i  davanje novca unapred...moglo se ostati bez kinte i srecan ako se prodje bez kazne zbog pokusaja varanja socijalistickog saveza radnih ljudi i gradjana.....:heat:

 

Sto se poreza na luksuz tice, bilo je tu i lokalnih serifa(kod mene je bila serifkinja) koja je nadzirala gradjane i kritikovala na partijskom sastanku, pa sam i ja bio spominjan na mesnom odboru donosenjem zapadnjackog luksuza, risivera i AR zvucnika u paviljon ... :) 

Da sam nesto svercovao, robiju bih zaradio.. :D 

Racun jos uvek cuvam...:sarcastic_hand:

Mojih 5c na zivot i prikljucenije hifi u periodu 75-a pa do 80-a

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Super, a sad je sve to otvoreno i slobodno, nema carine, ne mora da se radi da se zaradi i kupi, nema poreza, nema veza, nema carine, nema guzonja i guzonjinih sinova, nema sverca i nema onih ogavnih JAT-ovaca .... :roll1:

 

 

... a i dobro je sto sad policija stiti narod a ne svercere i one guzonje sto ih nema :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Nije ni ovo dobro, ali ono je bilo gore u pogledu nabavki željenih sprava i LP, opravdavano željom da se sačuva BJ kojeg je bilo taman toliko koliko za ukras.

Sva sreća muzika je bila dobra. Od  Vrličkog gluvog kola do Gotovca, a i više. Uostalom Radio program je uvek bio prisutan i dobar.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Upravo pocelo  . . . Branka Parlic u gostima kod Tise Jukic. Atm ide Satie-va prva Gymnopedie-a. :wub:

10:00:00 - 11:00:00 КAКO СЛУШAТИ МУЗИКУ
http://www.radiobeograd.rs/images/stories/drugi/klasiku_%20molim.jpg

Како слушати постминимализам

Тема априлског циклуса емисија Како слушати музику је музички правац наше савремености – постминимализам.

Биће речи о томе због чега је постминимализам толико пријемчив, који су његови корени, и како је текао његов развој.

У првој емисији циклуса говорићемо о двојици композитора без чије музике основних поетичких начела постминимализма не би ни било - то су Ерик Сати и Џон Кејџ.

Гошћа ове емисије је пијанисткиња и професорка на Академији уметности у Новом Саду, Бранка Парлић.

Уредник и водитељ је Тиса Јукић.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Preporuka za večeras. 

19:04:00 - 20:00:00 ВИСИНE
http://www.radiobeograd.rs/images/stories/2017/emisije/drugi/visine1.jpg

Лудовико Еинауди

Una Mattina

О остварењу из 2004. године аутор је забележио следеће: „Ако ме неко пита, рекао бих да је ово својеврсна збирка песама које су међусобно повезане причом. Но, за разлику од мојих других албума, овај албум не говори о неком одређеном времену у прошлости, већ о мом садашњем животу, стварима око мене, људима које волим..."

Уредник емисије: Ана Ћирица

 

:headphone:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naleteh na fejsu, 

Poslednjih godina, porastao je interes za neke od relikvija iz prošlih vremena ! Vintidž kultura, vidljiva najpre u gramofonskim pločama (vinyl) , audio hi fi uređajima, zaokuplja pažnju - najpre starijih, ali i mlađih ljudi ! Postaje trend rekao bih , u svetskim okvirima! Na društvenim mrežama sve je više onih koji se okupljaju oko zajedničkih ideja ,a na Fejsbuku , širom sveta, postoje mnogobrojne grupe koje se bave audiofilskim temama! Na ovim prostorima barem ih je 10ak takvih i stalno im raste broj članova ! U narednoj emisiji DOBRI VUK govorimo o tome : ko su audiofili , šta je to HI FI ( zabava , kolekcionarstvo , stil života) , kuda nas vodi digitalizacija muzičkih sadržaja! Moji gosti su : Dragan Šolaja - konstruktor audio uređaja (cevnih pojačala ) - manufaktura "Šolaja audio Beograd", Igor Paljar konstruktor kablova i art gramofona od prirodnih materijala - manufaktura "Organic Z audio - Poreč" , kao i poznati Srpski novinar , muzičar , ali i ljubitelj audiofilskog slušanja muzike - Aleksandar Timofejev ! RTV - Radio Novi Sad 1 - Noćni program....Noć kada UTORAK 20.april postaje sreda....Od ponoći do 03h....Autor,voditelj i muzički urednik Dejan Jovičić....
Emisija na programu RNS1 u sredu u 00.05 h, uživo na internetu http://www.rtv.rs/sr_lat/uzivo i na odloženom slušanju http://media.rtv.rs/sr_lat/radio
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Na tren sam pročitao da je gost danas pijanista A. Sedlar. Nisam znao da postoji muzički umetnik sa istim imenom i prezimenom, ali kompozitor, dirigent. :o

13:45:00 - 14:00:00 ПОЗИТИВНА ТРЕМА
http://www.radiobeograd.rs/images/stories/2018/emisije/drugi/ptana-ciricajpg.jpg

Александар Седлар

Композитор, диригент, мултиинструменталиста и продуцент

Дипломирао је композицију на Факултету музичке уметности у Београду у класи проф. Властимира Трајковића, као студент генерације (2006). Исте године добио је награду из Фонда Стеван Христић. Такође је дипломирао и дириговање на ФМУ у класи Бојана Суђића. Радио је као асистент и секретар у оквиру Катедре за композицију и оркестрацију на ФМУ у Београду (2007/08). Мастер студије из композиције завршио је на Универзитету Јужне Каролине (University of Southern California, USC Thornton School of Music) у Лос Анђелесу, у класи проф. Доналда Крокета (2013). У јануару 2015. године добио је звање доцента на Факултету уметности у Нишу.

Најзначајнија дела његовог опуса су: „Магбет" (концерт за виолину и оркестар, 2005), „Елегија за оркестар" (дипломски рад, 2006), „Иди види деду!" (поруџбина академског хора Collegium Musicum, 2010), „Spring in Japan" (поруџбина виолинисте Немање Радуловића, објављена за дискографску кућу DECCA Universal), „Месечева кћи" (бајка - варијације за виолончело, оркестар и наратора, поруџбина диригента Лиора Шамбадала и оркестра Berliner Symphoniker, премијерно изведена у сали Берлинске филхармоније, 2014). Седларови аранжмани појединих композиција налазе се на новим дисковима Немање Радуловића, Патрисије Птибон и Камил Томас, у издању Deutsche Grammophon.

Аутор емисије: Ана Ћирица
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...
  • 4 nedelje kasnije...

Danas na Radio Beogradu 3

https://www.rts.rs/page/radio/sr/story/1466/radio-beograd-3/4462884/iz-arhive-radio-beograda--soni-rolins-na-beogradskom-dzez-festivalu.html

Snimak sa Beogradskog Jazz festivala 1974, Sonny Rollins Quartet, jako, jako dobar snimak i sjajna muzika.

Šteta što ovo nije izdato na ploči ili CD-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...