Jump to content

Koja je od ove dve lampe bolja ? ( In theory Marge...in theory )


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

Ocu si porucim dve uparene lampe s e-bleja za lampizdiranje AYA DACa (tj zamenu postojecih) . U pitanju su E180F lampe. Elem, posto nisu nesto popularne i rasprostranjene tj nema bas nekog izbora a ni ja nisam bas enciklopedija da bi znao sta valje reko da pitam vas koje bi ste od ove dve uzeli...recimo da sam suzio izbor na njih zbog sviju magicnih reci  koje su u naslovu:)... triple mica, black getter, carbon ovo, gold ono. O-getter itd ...pa iako kapiram da verovatno nema neke velike razlike i da je tesko ko od vas cak i koristio ovu E180F cevku , reko da vidim sta vam zdrav razum govori sta bi najbolje ferceralo u lampizaciji 1541 DACa. 

Znaci vec imam AYAu lampiziranu sa ovim cevkama, samo ocu da uzmem najbolju cevku koju mogu da nadjem...generalno su jeftine i idu od 20 do 70 evra za par i kontam logiku da uzmem najjeftiniju ali kad sam se vec nameracio aj mi pomozite :)

Ove dve su kao opcija za hiend...i besh me koja je razlika osim sto je jedna siva a druga crna iznutra :) , a i cuo sam da su VALVO cevke okej pa... ako vam izleti nesto drugo u searchu sto bi bilo i bolje slobodno pucajte... :)

1.   https://www.ebay.com.au/itm/2x-Valvo-E180F-6688-6J9P-Gold-Pin-3-MICA-military-tubes-pair-NOS/272861539011?hash=item3f87d0aac3%3Ag%3A3nQAAOSwXq1ZlpHt&LH_PrefLoc=2&_sacat=0&_nkw=+E180F+tube&_from=R40&rt=nc

2.   https://www.ebay.com.au/itm/2x-Valvo-E180F-6688-6J9P-Gold-Pin-BLACK-PLATE-military-tubes-pair-NOS/282668388913?hash=item41d0595231%3Ag%3AEGMAAOSwDmtZlpT7&LH_PrefLoc=2&_sacat=0&_nkw=+E180F+tube&_from=R40&rt=nc

a nadjo i ove...stari odbri Philips SQ i neki sad tamo Lorenz...pa jos i cryotretiram :) :

    https://www.ebay.com.au/itm/Matched-pair-E180F-PHILIPS-SQ-GOLDPINS-NEU-Rohre-Tube-NEW-6688-Valve-Valvula/253664701986?hash=item3b0f982e22%3Ag%3Anm8AAOSw3uFbEqx2&LH_PrefLoc=2&_sacat=0&_nkw=+E180F+tube&_from=R40&rt=nc

    https://www.ebay.com.au/itm/2-X-E180F-LORENZ-NIB-TUBES-1950-S-BLACK-PLATES-SQUARE-GETTER-GOLD-3-MICA/381369745891?hash=item58cb6881e3%3Ag%3ATWgAAOSw~gRV12V6&LH_PrefLoc=2&_sacat=0&_nkw=+E180F+tube&_from=R40&rt=nc

Hvala drustvo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas E180F u tim aromama??! Pa sto mi ne rece.? jesu mozda uparene i jel imaju jos zivota u sebi? aiiiiii .

Nista, racunaj da si mi ih prodao pa cemo se nekako vec raskusurati :)

Hvala kekeke

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kada sam E180F trošio u driverskoj sekciji za 10Y DHT SE pojacalo, nije bilo bitnih soničnih razlika medju starijim cevima. nista vredno truda, za mrvu mi je najbolje zvucao neki mullard sa zlatnim pinovima ali je on propo brzinom svetlosti, nije mi potrajao ni godinu dana pa se nisam mnogo potresao. verovatno sam ga kupio kao potroseno. ruska zamena zvuci slabije.

mozda je bilo i do pojacala, najvise je reagovalo na promene ispravljacice...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jeble  vas firme ceve i audiofifilisticarstvo.

kod malih lampi je daleko bitniji kvalitet primerka nego razlike koje mogu da budu od proizvodjaca do proizvodjaca

nije se jedan zaebo i kupio kutiju TFK ,pa posle plakao jer ih 70% povuklo vazduh/izgubilo vakuum i statijaznamjos pa suste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:D

Ja nisam u kategoriji za ebavanje, za mene je Philips tata na pentode, a Valvo  fina i precizna cerka. Ostalo su kopije ili licence. :) 

Neke su za racunaljsku tehniku, a one zlacane za sirokopojasne ampove, i to ne samo za rf, vec i nf signale.

Swap lampi kod mene ne bi prosao bez poredjenja radne krive, ako i promeni zvuk, volim da znam da su u istoj radnoj tacki a ne levo ili desno. Ali u tom slucaju, obicno ne mogu da se primete razlike, do neke zone radnog veka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 8 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...