Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

Nisam ništa lepše procitao od vaših postova sa druženja na kome ste imali priliku da čujete DEFiSIT i ostale Zen-ove uređaje.
Naprotiv mislim da o svemu treba da se piše i više (naročito vi koji ste sve to culi) jer ceo svet bruji o pojacavacu First Watt SIT3.
Mislim da svi uživamo zajedno sa vama u vašim slatkim mukama iščekivanja komponenata.
Privilegija je pročitati recenzije ljudi sa kojima delite mnoge stavove o životu i cijem ukusu verujete.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

moram da priznam da ne kapiram šta sve ne valja

Ja cu ti reknem.. :D 

 

Ne valja sto je u maloj svajserskoj zajednici iznikla prica o prepoznatoj revolucionarnoj ideji, a koju ne vode eminentni gurui audiofilije i zlatnousati recenzenti.

Zbog vec poznatog nepoznavanja komponenti, i neuklapanja svajserskog znanja u totem-politiku slaganja komponenti(zvucno ime 1 zakaci na zvucno ima 2 pa da oslusnemo da li se slazu :) ) , normalno da nije prepoznat dvojac radna kriva-modelovanje harmonika, i pride sasvim drugaciji pristup V-FET i SIT komponentama..(postoje po nekim sajmovima fini i skupi primerci, ali nepodrzani telalom iz casopica iz kojih se crpi znanje, ili prosto ne zele da placaju pricu, posto kvalitet prica za sebe). Raniji pokusaji su svodili sumu sa starim ili klasicnim amp-topologijama za V-FET, prosto im nije palo na pamet da moze da se skocka "triode OTL sa peskom".. :D

Glavna problematika je namenstvo SIT(mil rf), i nemogucnost da neko lagano aktivira proizvodnju serije komponenti, posto su za spec namene, ili dok se ne osvesti neki jaci brend ili SIT dostigne marketinski dovoljan level opravdanja da neko formira porudzbu...za sta treba, pride, malo vise soli u glavi(i tehnoloskog zahteva) od kolicine soli za formiranje audiofilske snake oil produkcije..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato i gotivim Nelsona, sto nije radionicki inzenjer, ili onaj koji obavlja tekuce zadatke, sto je kreativac koji u moru pravih i laznih "open majndova" zna da otvori najsira vrata ideja.. :D 

I to se godinama vidi i primecuje, preciznije decenijama, ali to nije osobina koju ce svako rado da pohvali...pogotovo iz interesnog okruzenja :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbte , sta ti je rano jutro ...... ovaj gore sam sebi odgovara , i super se zabavlja :smesna:

 

sto bi rekao Bubuleja - razumešltimene ..... - naravno ne gledajuci previse da li ti njega razumes :

 

skoro onomad je uvedena jedna veoma korisna i nadasve priznata narodna kategorija , od strane uvazenog nam clana kom je pola godine dupe smrznuto (citaj : ninje) ...... elem - kategorija per se : Ćuna .

 

e , vidiš , od sada pa nadalje i ubuduće , upravo ću s tom kategoorijom posluzim kad primetim da neko ovde leci komplekse u preteranoj meri , jos pride biva i bezobrazan .

nakon toga moze da oda po svim ostalim vorumima i da olajava , ne interesuje me , ne bih cak ni saku uprljao da ga sretnem

najgore su muške babe , ćućore po špajzevima dok im se ćuna suši ......

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja vid'o Woland zbunjen...:D

 

Jos je lik sa linka vrlo posteno ubacio par opservacija u rivjuu, istina treba ih naci izmedj silnih redova(i ocito je dobio gratis neke Duelund igracke, pa mora da ih spomene i objasni posle svakog 'zdravo' :D ) ..

Pa cisto da usmerim  paznju, meni je jasno sta je Papa smislio, a jos jasnija mi je reakcija onih "velikih", kojima je triodni otl plutao pred nosom a nije uvezan... :D 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, NIXIE said:

imas na forumu dovoljno info o Magnum IA120 (ili vec slican)

tesko da ces napraviti nesto lakse a da bolje zvuci ....... ako sam te razumeo da hoces relativno jeftinu a dobru konstrukciju

mada , ako je amp iole znacajnije u A klasi , onda krupni hardware postaje dominantan u ceni ...... no , kontam , tantalijada sa nabavkom malih JFeta taman dovoljno iskljucuje iste iz price

ako se odlucis za Magnum (napisah vise puta - kao i gomila ampova tog doba , prakticno je uzeta izvorna Toshiba sema iz pratece literature za popularizaciju tada novih lateralaca) stavi BC639/BC640 u driverski stepen

mirna struja moze da bude izmedju 15mA i ihaj , koliko ti hladnjaci i ispravljac izdrzavaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znači pročitah ceo časopis od korice do korice mada se u švajseraj baš i ne razumem (inače sam po profesiji zavarivač)  ali zaista vredi!    

retko koji revju je ovako realan i pošteno napisan.

sad baš i ja (kao ostala gospoda) razmišljam o situ.

jedno od mojih pojačala je nažalost gecrkt.

zenmode pošto mi napraviš jedan sit3

i kolko vremena treba, najbolje odmah počneš paralelno da praviš više komada.

cenu može na pp

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

45 minutes ago, vladd said:

Ja vid'o Woland zbunjen...:D

 

Jos je lik sa linka vrlo posteno ubacio par opservacija u rivjuu, istina treba ih naci izmedj silnih redova(i ocito je dobio gratis neke Duelund igracke, pa mora da ih spomene i objasni posle svakog 'zdravo' :D ) ..

Pa cisto da usmerim  paznju, meni je jasno sta je Papa smislio, a jos jasnija mi je reakcija onih "velikih", kojima je triodni otl plutao pred nosom a nije uvezan... :D 

 

 

ene , lik sa linka ;

pun internet Tannoya , pa i Westminstera

nebrojeno primera skretnica , iteracija istih , ulozenih ili ulupanih para u fancy komponente .......  a znas li koliko je primera da je autoformer koji hrani kompresivni driver uradjen posteno i beskompromisno (gde je jos veci broj primera da je izbacen i stavljena obicna spulna ) ?

predmetna skretnica je delo uzasno ozbiljnog rada ljudi koji su na prvom mestu i zasluzni za nastanak DC drivera ..... to sto je sve na kraju svedeno na saku jadnih komponenata je mahom zasluga G. Fontaina nego bilo kog drugog - sekao coskove gde god stigao ...... ali neka , ostace upamcen zasluzeno u istoriji pro i audio elektronike/akustike ....... i onda dodje neki nabedjeni strucnjak i pojednostavi elemenat koji dodaje koompresivnom driveru celih 1.5db (u flat poziciji nivoa) , stavljajuci sve butique elemente

mislim , smesno

neki dan popravljah jedan fancy gainclone (bezobrazno dobar amp kad se napravi sa malo mozga) ...... jbte , 2 dana sam se zaebavao da prepravim mehanicki deo posla da pcb ne bude samo na nozicama chipa i da ima mesta za caps gde treba da budu , pa sam jos pre toga izbacio 300gr alu folije koju je neko audiofifilisticarskim prsitupom namotao oko svakog komada kabla unutra , pa jos foliju uzemljio :rofl:

mislim ...... to mu dodje isto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, tubelover said:

znači pročitah ceo časopis od korice do korice mada se u švajseraj baš i ne razumem (inače sam po profesiji zavarivač)  ali zaista vredi!    

retko koji revju je ovako realan i pošteno napisan.

sad baš i ja (kao ostala gospoda) razmišljam o situ.

jedno od mojih pojačala je nažalost gecrkt.

zenmode pošto mi napraviš jedan sit3

i kolko vremena treba, najbolje odmah počneš paralelno da praviš više komada.

cenu može na pp

 

 

igrao bosanac poker ...... islo mu i nije islo

jednog momenta mu neko rece da igraju na poverenje

e , kad njega tu krenu karta .........

 

elem , zec je jos u sumu ....... ali imam dobar gut feeling da ce izaci na kraju

ako imas poverenja (bosanac , poker ) , nabavi THF51-S (dva komada bar) , sa verom u dobrotu ljudsku i moju negramzivost

ako nista , prodaces ih za 6meseci za duple pare nekome napolju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Zen Mod said:

a znas li koliko je primera da je autoformer koji hrani kompresivni driver uradjen posteno i beskompromisno (gde je jos veci broj primera da je izbacen i stavljena obicna spulna ) ?

Taman koliko i fensera prisutnih u "slusanju muzike" :D 

BTW, lik ima sasvim lepu koleciju igracaka, mislim na zvucnjake, mogu samo da mu zavidim. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, vladd said:

Taman koliko i fensera prisutnih u "slusanju muzike" :D 

BTW, lik ima sasvim lepu koleciju igracaka, mislim na zvucnjake, mogu samo da mu zavidim. :) 

ne zavidim ja nikome

imam taman koliko mi treba , a ko ima vise , u zdravlju ga koristio

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma to ja tako pohvalno kazem, u Gavrilu(msm Principu) kao pohvala za sveukupni odabir...menisvidja.

Svako sebi namesti kapu koja mu pasuje. :)

A pogotovo ljudi u poslu, naravno da moraju da lebde oko vrha vrhova, bar u nekom domenu, inace vecina ne slusa iznete mudrolije.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

gde da turim Fridu Kalo, ne otvara mi se tema, a ištu barem par slički.. ma ova tema je nadrealna, pa može i ovde :)

njena izložba je u Pešti, na žalost malo je siromašna, ali i zbog tri, četiri njene slike vredi pogledati.. tu i tamo je dopunjavana Astečkim figurama

1fd523af9b59028e245551ef1a9329f0.jpg

8e4f16b67a566d1fd7253fc69536c6ba.jpg

28cd872573cd7d353422ac204b88cadd.jpg

016b7c5b64ac46bb05311c3d66138aba.jpg

a928104cedc6a8e4552b085b5db0160a.jpg

a3a8ece91f7011295c281b50a3be8923.jpg

39061c6e120346f0c6341153b099610e.jpg

7195940d08e3639fdf2b97fa0c3a8852.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...