Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

10 minutes ago, Woland said:

turiću ga na 72h burn in, pa ćemo da vidimo čija majka crnu vunu prede emoji3.png

e, a tvoj skoro bio na kolko ono - 120 ili 168h burn in ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koncepcija ampa je dovoljno vrljava da ne dolazi do zvucne razlike izmedju 4kv. VdH posrebrene zice i 2.5kv. Zajecarske bakarno bakarne

Nisam do sada znao da je zaječarska superiornija u odnosu na VdH[emoji3]; mada je bilo za predpostaviti[emoji3]. Srpska je to zica, najbolja na svetu-nebeska[emoji3526].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:


Nisam do sada znao da je zaječarska superiornija u odnosu na VdHemoji3.png; mada je bilo za predpostavitiemoji3.png. Srpska je to zica, najbolja na svetu-nebeskaemoji3526.png.

Ne potcenjivati VdH žice. Naročito VdH interwire.

"Matori" Van den Hul ima za sve modele žica detaljne specifikacije, a i ne laže. :)

Da se nadamo da će njegovi naslednici nastaviti tim putem. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, Doktor said:

Ne potcenjivati VdH žice. Naročito VdH interwire.

"Matori" Van den Hul ima za sve modele žica detaljne specifikacije, a i ne laže. :)

Da se nadamo da će njegovi naslednici nastaviti tim putem. 

Dugo mu treba da se usvira. Jako dugo. Ali kad se usvira..... 

Jako cudan kabl / kako dobro upija kalaj/ kojom brzinom i koliko iza lema ode kalaj.

U svakom slucaju je varijanta da se bolje spava i ne razmislja o unutrasnjem ozicenju / pogotovo u ovako necemu sto vredi da ga ima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Mikorist said:

Dugo mu treba da se usvira. Jako dugo. Ali kad se usvira..... 

. . . 

Nisam mislio uopšte na takve epitete. 

Sa VdH imam iskustva skoro pa 30 god. :)

Clearwater, pa ubrzo veliki "skok" prelaskom na SCS-12 zvučnički.

Thunderline, pa onaj sa brojem 300 ( ne sećam se više ), pa First, interkonekti.

VdH Interwire sam imao u Korato amp i preamp ( beše li SCS - 6 ? ).

IMO - kvalitetni gajtani, msm na izradu i zadatak koji treba da izvrše.

No, na kraju se sve svelo na solid core kablažu. Ovo govorim isključivo za FR + SET + TVC audio sistem. Firma je Anticables. :thumbsup:

Quad sistem je u full-u sa kablažom koja je tada išla uz njega, izuzev zvučničkog kabla koji je takođe solid core, namenski urađen ( jedan od članova fan kluba u Pešti to radi ).

Ima tamo na mojoj Quad temi. Pazario sam i onaj main ( strujni kabl ) za kontrolu 33 preamp-a sa 303 amp-om.

To sve kada se tako "spakuje" itekako ima smisla. :wub:

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Ja zaista ne znam da li taj što imaš u tvom Sissy-ju VdH SCS-12 ima veze sa ovim što ja imam već 25+ godina i koristio sam ga/koristim kao zvučnički kabl ?

Kabl što je u mom posedu je dosta krut i teško da bi se lako mogao koristiti kao interwire.

Nemam pojma. Mogu ga slikati u toku dana čisto kao detalj.

Čitam upravo da VdH ima sada SCS-12 kabl ( halogen free ). Mislim da to nisu isti kablovi ( mada zbunjuje def. ista oznaka ) ?

Evo, nađoh upravo . . . . . pa hmmmm, piše i da se koristi kao zv. kabl, a i kao interwire. jbmlga ? :hmmm:

https://www.analogueseduction.net/un-terminated/van-den-hul-scs-12-cable.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da cak bolje sviraju ove od gvozdjeta "metla" od drugih

v12202062.jpg

ove rupe na njima sam zapusio sa VDH:smesna:

Inace sam na zvucnike stavio jedno 5kg knjiga na svaki odozgo.

Po preporuci Zen .  Ne znam sta radi dodatno opterecenje / ali bass je bolji sa knjigama

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Doktor said:

^

Ja zaista ne znam da li taj što imaš u tvom Sissy-ju VdH SCS-12 ima veze sa ovim što ja imam već 25+ godina i koristio sam ga/koristim kao zvučnički kabl ?

Kabl što je u mom posedu je dosta krut i teško da bi se lako mogao koristiti kao interwire.

Nemam pojma. Mogu ga slikati u toku dana čisto kao detalj.

Čitam upravo da VdH ima sada SCS-12 kabl ( halogen free ). Mislim da to nisu isti kablovi ( mada zbunjuje def. ista oznaka ) ?

Evo, nađoh upravo . . . . . pa hmmmm, piše i da se koristi kao zv. kabl, a i kao interwire. jbmlga ? :hmmm:

https://www.analogueseduction.net/un-terminated/van-den-hul-scs-12-cable.html

Doktore sad si im zadao Coup de grace! 

Inace, ranije sam napisao da su vrlo neljubazni u komunikaciji posto smo se dopisivali na temu njihovog instrumenta-ispitivaca a na sajtovima se i sami hvale da nabavljaju industrijske kablove pa ih "ljuste" i od tako dobijenih provodnika prave svoje gotove kablove. 

Moj utisak je da se oslanjaju na rad i staru slavu gospodina Van der Hula i ubiraju extra profit uz pomoc odlicnog marketinga i dobrih kablova koji nisu nista bolji od drugih, standardnih niti poseduju kakvu magicnu osobinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 minutes ago, Mikorist said:

Pitaj Zena kako ga je zalemio. Jeste krut. :D

SCS12 je krut? Ja ožičih sa CS12 zvučnike, taj je fleksibilan kao bilo koja licnasta žica od 3mm2, čak i fleksibilniji jer je izolacija mekana skoro kao silikonska. Da bolje zvuči to je tačno, više detalja, sve je malo bolje nego što je bilo, pročistilo se. Ali mnogo toga je rađeno na zvučnicima (vešanja, ferofluid, kondenzatori, premazivanje membrana, ožičenje)  tako da ne mogu da tvrdim da je bolje samo zbog Vdh ožičenja. CS12 je 5eur/m, 14m za kompletne 3way zvučnike računajući i žice na skretnicama nije neka para u odnosu na sve ostalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...