Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

17 hours ago, Leonardo said:

Pusti Elvisa, kako se čuje Wagner?

Srodna slika

i koje "jahace" treba slusati,msm cija izvedba?..pitam cisto iz radoznalosti..sva ta veelika,poznata muzicka dela,lupit cu ovako napamet,ako od svakog nema 50-100 raznoraznih snimaka,sa raznoraznim dirigentima,onda nema nijedan,i tu stupaju na snagu opet licne preferense,kome,koja varijanta (izvedba) se vise svidza....nisam klasicar,krenuo sam iz zezancije uz pomoc validnih ljudi da skupljam nesto malo klasicnih LP-a,ono cisto kad ti dodju u goste klasicari da im imam sta ponuditi/pustiti iz tog zanra..Vivaldi-4 godisnja doba,Handel-water music,Ravel-bolero,Brahms-rapsodije,Bach celo suite su samo neka dela sto sam recimo isao da preslusavam kod dobro upucenih,i na kraju sto sam pokupovao,sve sam najurio iz kuce..od njanjavih izvedbi,gde violinisti,duvacke sekcije sviraju ko da nisu jeli nedelju dana,ili su posle obilatog rucka,do varijanti gde je svirka stvarno prvorazredna,ziva/zivahna kako treba da bude..Frank Zappa ( o mighty one :loleverybody:) je na neki svoj snimak svojevremeno koji je spremao da radi negde '70-ih,pozvao je clanove Londonskog simfonijskog orkestra,ustanovio je,da neki od njih ni notne sveske ne znaju da citaju:magarac:

Presley je jedan bio,i znas sta je original recimo od "Are you lonesome tonight "

izvinjavam se na offu,od klasicaroljubitelskog drustva...:ban::shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jednostavno brte , ko u rokenrollu i jazzu - kad ti se nesto svidi , skontas ko je composer i ko je conductor

onda posle biras tu kombinaciju i malo sanse da se zaebes

neko voli Karajana , neko voli Furtwanglera , neko obadva

ja recimo bas ne ljubim Karajana kao fan , dok kod Furtwanglera sam bas fan

kod opere je jos lakse - zafanujes pevaca/pevacicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, paja959 said:

i koje "jahace" treba slusati,msm cija izvedba?..pitam cisto iz radoznalosti. . . .

...nisam klasicar,krenuo sam iz zezancije uz pomoc validnih ljudi da skupljam nesto malo klasicnih LP-a,ono cisto kad ti dodju u goste klasicari da im imam sta ponuditi/pustiti iz tog zanra..Vivaldi-4 godisnja doba,Handel-water music,Ravel-bolero,Brahms-rapsodije,Bach celo suite su samo neka dela sto sam recimo isao da preslusavam kod dobro upucenih,i na kraju sto sam pokupovao,sve sam najurio iz kuce..

. . . 

Nikakav off, naročito kada je klasična muzika u pitanju.

Čitam ovaj tvoj nametnuti izbor klasične muzike koje si dobio, pa krenuo u akciju pravljenja male vinil kolekcije klasike.

Šta je zapravo trebalo uraditi na samom početku ? 

Krenuti od Baha, pa Hendl, dakle, barok. To ne može da umori, da se bude ravnodušan na toj metrici, harmonskim rešenjima, naročito tebi koji prosto uživaš u modernijim pravcima aka blues , rock and jazz.

E sad', u tvom ličnom slučaju, a poznavajući te, i tvom afinitetu za free jazz, možda da proces približavanja klasične muzike kreneš obrnutim smerom.

Dakle, savremena muzika. Tu sam siguran da bi se za tebe našlo dosta toga.

A o izvođaćima, orkestrima, dirigentima, izdanjima možemo drugom prilikom. Tek tu ima svega i svačega. Puno više nego u rock-u i jazz-u. :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nznm ja sam sve radio obrnuto , sticajem okolnosti

kao malac od rocknrolla krenuo od Zepp i simfo/prog (kad su svi ostali dobacivali do Purple max) , brzo potom me zarazise jazzom i to zescim , tako da sam poprilicno bio izborljiv kasnije po poitanju jazz-rocka

malkice kasnije krenuo sa klasikom , i to mahom sa operom , svidjali mi se glasovi , o orkestrima nisam ni razmisljao

mda , nikad nisam postigao neki veci nivo organizovanosti ...... random access je moj mod :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 minutes ago, Zen Mod said:

nznm ja sam sve radio obrnuto , sticajem okolnosti

. . . 

mda , nikad nisam postigao neki veci nivo organizovanosti ...... random access je moj mod :)

Ne znam. :hmmm:

Mislim da bi ipak trebalo biti nekakve sistematičnosti.

Iz ličnog iskustva : najteže mi je bilo da apsolviram romantizam. Dugo sam se "mučio" sa Šopenom. 

Upravo zato što ako niste vrhunski umetnik, vrhunski izvođač, lako npr. neki Nokturno sklizne u estradno izvođenje.

Nekako lakše sam "ušao" u svet klasične muzike XX veka i počeo kapirati, uživati, nego u period romantizma.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Doktor said:

Nikakav off, naročito kada je klasična muzika u pitanju.

Čitam ovaj tvoj nametnuti izbor klasične muzike koje si dobio, pa krenuo u akciju pravljenja male vinil kolekcije klasike.

Šta je zapravo trebalo uraditi na samom početku ? 

Krenuti od Baha, pa Hendl, dakle, barok. To ne može da umori, da se bude ravnodušan na toj metrici, harmonskim rešenjima, naročito tebi koji prosto uživaš u modernijim pravcima aka blues , rock and jazz.

E sad', u tvom ličnom slučaju, a poznavajući te, i tvom afinitetu za free jazz, možda da proces približavanja klasične muzike kreneš obrnutim smerom.

Dakle, savremena muzika. Tu sam siguran da bi se za tebe našlo dosta toga.

A o izvođaćima, orkestrima, dirigentima, izdanjima možemo drugom prilikom. Tek tu ima svega i svačega. Puno više nego u rock-u i jazz-u. :)

 

@Doc i ostali,falaVi..msm,to je to..preveliki izbor......,kazes nekome,idi poslusaj recimo te "jahace"/Wagner..pre no sto sam napisao post,poslusao bar 3 varijante,svaka svira drugacije,i sa izvodjacke tacke gledista,druge dvorane,dirigenti itd.,itd,blablabla..neamplificirana muzika nije bas toliki bauk da je to jedino ultimativno za procenu kako svira neki sistem/komponenta..sve sam ja to laganice svojevremeno krenuo,po ps-u,ali mene stvar nije uhvatila dublje,da bi se oko toga dalje "uplitao"..ne kazem da ne mogu da poslusam,al no thanks....

 

:)

PS:nastavite sa SIT temom,malo sam ja uskocio onako,klizeci start sa dve noge,crveni karton :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Mikorist said:

Jebiga nekad zavisi na koju nogu je ustao dirigent i da li je raspoložen  orkestar. Zaista ima razlika.

. . . 

Kod proverenih diskografskih kuća ( DECCA, DG, EMI, CBS ) i njihovih izdanja nema toga. 

Msm na izbor noge pri ustajanju i raspoloženja orkestra. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@paja959

mali hint : kao iz poslednjeg posta koji sam napisao - DECCA, EMI, DG, CBS izdanja. 

dodatni hint : ezoterična izdanja - Erato, Harmonia Mundi ( spec. Ger ).

izuzetni izvođači i izvođenja hint : Melodia, ETERNA.

Ovo sve za klasičnu muziku. ( sigurno da ima još diskograskih kuća, ali ovo sam ispalio na Keca :) ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Doktor said:

Kod proverenih diskografskih kuća ( DECCA, DG, EMI, CBS ) nema toga. 

Msm na izbor noge pri ustajanju i raspoloženja orkestra. :rofl:

Bolje zvuči bilo koji snimak Star Wars u DTS formatu od DECCA

Imaju bolje tonske snimatelje i opremu za snimanje :sarcastic_hand:

Ovo šuma nema.  Uglovi pod kojim stoje mikrofoni.... Jbga budžet snimanja ovoga i sl je prevelik.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Mikorist said:

Bolje zvuči bilo koji snimak Star Wars u DTS formatu od DECCA

Imaju bolje tonske snimatelje i opremu za snimanje :sarcastic_hand:

Ovo šuma nema.  Uglovi pod kojim stoje mikrofoni.... Jbga budžet snimanja ovoga i sl je prevelik.

. . . 

Babe i žabe.

Ne vidim YT koji si postavio. Ko izvodi SW u DTS-u, a koji filharmonijski orkestar izvodi na DECCA izdanju ?

Šum, mikrofoni, njihova pozicija, budžet . . . . sve su to tehničke stavke. 

Dinamika, tempo, predavanje muzike slušaocima su meni daleko važniji. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Doktor said:

Babe i žabe.

Ne vidim YT koji si postavio. Ko izvodi SW u DTS-u, a koji filharmonijski orkestar izvodi na DECCA izdanju ?

Šum, mikrofoni, njihova pozicija, budžet . . . . sve su to tehničke stavke. 

Dinamika, tempo, predavanje muzike slušaocima su meni daleko važniji. 

 London Symphony Orchestra and John Williams

Kažem ti. Boje se čuje za nijansu od bilo kog DECCA izdanja.

Suvoparno zvuči u odnosu na SW.  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Mikorist said:

 London Symphony Orchestra and John Williams

Kažem ti. Boje se čuje za nijansu od bilo kog DECCA izdanja.

Suvoparno zvuči u odnosu na SW.  

Ne razumem te.

Da preciziramo - DECCA stereo izdanje LSO pod upravom Džon Vilijamsa i isto izvođenje, ali u DTS sistemu ? Jel' o tome pričaš/porediš ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

man se Miko snimaka i kvaliteta produkcije , pricamo o softveru u najizvornijem obliku

naravno da je produkcija bitna , ali je ipak u drugom planu

idi nadji komplet od 8 cdova Carusa pa slusaj ....... sinejedinivragolanemoj ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Na čemu god da sam pustio u nižem formatu od 24-bit, 96 kHz  - uža je zvučna slika - pozornica . Bass je muljaviji.

Apsolutno se NE SLAŽEM sa ovom tvrdnjom. 

Sve što sam ovde napisao posle posta @paja959 je bilo vezano za klasičnu muziku, muzička dela i cenjene diskografske kuće.

Biti, hertzi, merenja i ostali qrcipaltzi su meni nebitni u muzičkom doživljaju. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...