Jump to content

Recommended Posts

27 minutes ago, Mikorist said:

znači dva monobloka i pojačalo. :smesna:

Pa šta ću kad imam brdo zvucnjaka od kojih neki SiTi a neki neSITi :tongue10:

Samo da se gnjev veligog al malog dzeje ne svali na mene pa izadjem u sljedećoj emisiji :uglavu:

pa bilo ih je u Japanu , po DIY sajtovima ...... sto se vijalo , vijalo se teskom mukom za popravku Sony pojacala ..... koja su redom sva crkavala bez izuzetka , zbog crkavanja tzv. "death diodes" ..... stringa od 2 ili 3 Si diode koje su sluzile kao naponska referenca ili level shifter u kolu biasovanja Sony VFets

ni u ludilu nije bilo SITova u kolicinama, koji se pojavise u zadnje 3 godine kao pecurke posle kise ......

prvo je Nele pokupovao zillion Sony VFets , napravio Sony Anniversary amp , napravio 2 kita za Greedy Boyz (javlja mi se da je ipak odlucio da nisu adekvatni za nesto dovoljno suludo da se zove FW ...... da li zbog nivoa suludosti ili ..... ma otkud znam) , u medjuvremenu dobio specimene 2SK77B , pa se pojavise ovi elevatorski od skora

to je ono sto ja znam , za ovu stranu , sto se tice SITs

eeeeeee.......... kad se setim - negda smo mi imali i EL34 i 6L6GC i KT90 da kupimo u prvoj trafici .......

edit: Babel J2 je jos uvek debelo naostreno konjce za trku .... nece bolan skoro posustati niti pokleknuti pred mladjarijom ..... :Viannen_loungelizard:

SissySIT 2SK182ES 18W 4R.pngDEFiSIT 18W 4R.png

Razlika između  Sissy & Defisit .  -1.66% THD (od SIT1&2  jedno -5%)

Još je u Defisitu Cinemag a u Zenovom na dasci Edcore sa M6 ....  i tu je razlika oko 1%... trafo ispred EMU jedno 0.5 ...

THF je bolji na 8 oma a lošiji na 4.  2SK je bolji na 4 oma a lošji na 8....jbga veći tranzistori od SS.

Po mojoj (gruboj) računici sa Cinemag od 50% do 80% sve  zajedno gađa da ide ispod 1% :sarcastic_hand:

Odo da se bavim serverima sad.:smesna:  

Neletu je palo na pamet da stavi opto coupler izmedju gates dva mosfeta ( a par decenija ranije gi turao izmedju baza) , onda je njemu palo a pamet da turi je'n mosfet i je'n SIT da guru zajedno

onda meni palo na pamet da turim optocoupler izmedju gate mosfeta i SITa , da mogu bilo koji da guru zajedno

15 hours ago, Zen Mod said:

Neletu je palo na pamet da stavi opto coupler izmedju gates dva mosfeta ( a par decenija ranije gi turao izmedju baza) , onda je njemu palo a pamet da turi je'n mosfet i je'n SIT da guru zajedno

onda meni palo na pamet da turim optocoupler izmedju gate mosfeta i SITa , da mogu bilo koji da guru zajedno

evo patenta

https://patentimages.storage.googleapis.com/5a/4f/48/558eaf6b4c903c/US4752745.pdf

ovo je aktivni bias... za razliku od fixnih... nešto slično kao kod lampi i katodnog biasa...

Samo mi nije jasno zasto od jedne jednostavne upotrebe optokaplera pravite Nobelovu nagradu i otkrice ravno medjuplanetarnom putovanju. Optokapler je namenjen za to sto radi i koristi se tako vec vise decenija u mnogim drugim uredjajima u linearnom rezimu.

Pa koliko vidim Nelson ga koristi od 1987 u hi fi... za mene je otkriće.

Za razliku od ostalih koje to potpuno ne zanima , želim da znam šta mi svira u pojačalu. :smesna:

ali to su toliko jednostavne stvari u elektronici. Kao kad bi ja Vama rekao: e onaj je napravio da gad stisnes tri tastera na tastaturi domah otvori neku aplikaciju. Malo je neobicno sto se optokapleri obicno koriste u prekidackom rezimu, ima i h skoro svakom uredjaju u napajanju, mada sam i ja koristio u linearnom za merenje izlaznog napona na pretvaracima u povratnoj sprezi i za merenje mreznog napona. Kada rade u prekidackom rezimu onda ih dobro naprze i vek im se skrati. A naprze ih jer postoje velike razlike u karakteristici od primerka do primerka.