Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

Nemam pojma čemu ovolika rasprava, da svi čujemo isto ne bi bilo toliko raicitih sprava. 

Meni se sit svidio sa tannoyima, svidio mi se i bat sa respons, I ima tu jos ihahaj komponenti koje su mi se svidjele ili nisu. 

Više mi je čudno serakanje zbog nekih ličnih problema/interesa i sl. 

100 ljudi 200 ušiju :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, neskor said:

pojacalo je bilo u tri totalno razlicita sistema u potpuno tri razlicite prostorije

vide od sest razlicitih ljudi je to pojacalo culo i donelo neki sud, bilo kakav

ali to je nije uopste relevantno posto @vladd zna bolje na osnovu teorije i grafikona kako tu zvuci i ako ga nije ni uzivo ni video, kamoli cuo

bravo :happy64:

 

Rekao sam vrlo generalno, kao sto je cela zabava vrlo generalna. I nebitno je da li je slusalo sest ili sestosest, u tehnici nema demokratije.

Znas kako, isprate se faze signala kroz sistem, pa se na kraju oslusne ili IZMERI efekat u sobi ili prostoru(pusti nas uzivaoce, pogledaj profije i velike hale, prostore i ostalo kako rade), i onda shvatis da je dsp velika precica, i da mozes da potrosis deset zivota osluskujuci i vristeci sva moguca fensi ili ekskluzivna imena audio produkcije, a da ne nabodes sta treba.

Ako juris zvuk i idealu :) , ali to nikoga ne zanima, pa ni mene...neke ne zanima iz drugih razloga

Ja se igram, jurim fetise i igracke koje me povezuju sa mlados' :) 

 

Ali zato mnogi borbeni prema problemu, prvo izmere karakteristike komponenti, narocito zvucnika, da drajveri medjusobno ne potiru ili izdizu signal. napipaju mikrofonom desavanja u prostoru, malo koriguju zivotno-slusni prostor, i imaju maksimum, i mogucnost da objektivno ocene komponente, a ne da im prostor utice na efekte u sobi, a bias na obradu slusanja.

 

p.s.

Kada odes @neskor-e kod cika doktora, ne daj da ti meri temperaturu, pritisak i analizira krvnu sliku(ne daj boze ekrane, ultrazvukove ili rentgene)..samo stetoskop i veliko lekarsko iskustvo :D

Mislim, sta ce im, sta tu ima da se vidi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo bi dobro da se uvede pravilo da svako posle hiljadu postova mora da postuje svoj jedan DIY uradak

ovako najglasniji su oni koji imaju preko nekoliko hiljada postova a nisu prikazali/napravili nista 

ipak je ovo DIY forum. koji nazalost polako prestaje to da bude

kakva drzava tako i sve ostalo...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Shvatio na sta ciljas, pa da ponovim, bice Neskore, bice, prikupljaju se delovi, a ne pocinje se sklapanje dok sve ne prihaja.

A meni ne treba trening u lemljenju, ili prezentacija na prikazu nekih sitnica, par otpora, ili ispravljacic...a za spravu treba mnogo neto radnih sati :) 

A nije za prodaju...pa da se radi "na postaljku"..

 

Tako je Wolande, tema je hype i to prilicno opravdan. I treba imati SIT, makar na polici.. :)  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@vladd mda, do juče se balavilo na SIT, a danas kad je dostupan jbg ne valja :)

@neskor nije se odnosilo konkretno na tebe već na generalnu klimu koja prati pojavu SITa u Srba i tezu da je on zamena za lampu.. to ovde niko nije tako postavio, barem nisu ona prva trojica slušalaca Defisita - nama je to prosto veoma dobro sviralo, pa smo to tako i primetili..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je iskreno najžalije to što očigledno nećemo biti u mogućnosti da imamo audio seansu u kojoj bi uporedili 1 na 1 DEFiSIT i SIT-3.

A oba amp-a su na udaljenosti od cca 155 km trenutno.

I o tome bi mogli prozboriti koju, ako se već ovde pominje naša država i sve ostalo ( @Borko_KA - reaguj :) ).

Takođe, za koju nedelju bi imali i mogućnost poređenja i trećeg amp-a, Sissy-ja sa DEFI i SIT-3.

No, kako bilo da bilo, ono što je izvesno je to da ću čuti DEFI vs. Sissy, pa ću posle te seanse sigurno napisati koji red.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, Doktor said:

audio seansu u kojoj bi uporedili 1 na 1 DEFiSIT i SIT-3.

Ovo je već odlična zamisao. I ima veze sa temom. Porediti tranzistore sa tranzistorima. 

Neko jej čopor ljubitelja lampaša ubedio da je SIT lampa.

Od FAK-a izgleda da više nema ništa...tačno bi se potukli.

Hobi postao opsesija pa skliznuli u patologiju.

Meni je ceo ovaj forum kao zamisao bila sprdnja na temu hi fi uređaja fabričkih i prepradavačkog lobija sa svojim nemadalje sistemima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ninja said:

 

Više mi je čudno serakanje zbog nekih ličnih problema/interesa i sl. 

100 ljudi 200 ušiju :)

 

Ali pazi nešto ovde ne štima.... ako je forum PUKO i nije popularan... što svi pričaju o njemu na sajmu  (javila mi ptičica) ?  Koga briga za nešto što je puklo?:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Mikorist said:

Ali pazi nešto ovde ne štima.... ako je forum PUKO i nije popularan... što svi pričaju o njemu na sajmu  (javila mi ptičica) ?  Koga briga za nešto što je puklo?:smesna:

To je tako iz vise razloga , jedan razlog je taj sto se ovde lakocom i po zelji mogu napraviti i prave se sprave i sistemi mnogo kvalitetniji nego ti  sajamski za neuporedivo manje $$$ .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Mikorist said:

Neko jej čopor ljubitelja lampaša ubedio da je SIT lampa.

Da nije onaj Nelson?:laugh1tooht: 

Ili je sve to u startu protumačeno potpuno pogrešno sa nerealnim očekivanjima pa odatle sledi :dosta: 

Ja lično ne obožavam full valve ili full sand sisteme, mnogo mi tog šmeka, nekako volim pola/pola izmešano pa svi mirni. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Meni je iskreno najžalije to što očigledno nećemo biti u mogućnosti da imamo audio seansu u kojoj bi uporedili 1 na 1 DEFiSIT i SIT-3.

A oba amp-a su na udaljenosti od cca 155 km trenutno.

I o tome bi mogli prozboriti koju, ako se već ovde pominje naša država i sve ostalo ( @Borko_KA - reaguj :) ).

Takođe, za koju nedelju bi imali i mogućnost poređenja i trećeg amp-a, Sissy-ja sa DEFI i SIT-3.

No, kako bilo da bilo, ono što je izvesno je to da ću čuti DEFI vs. Sissy, pa ću posle te seanse sigurno napisati koji red.

jes da je oti primerak SIT-3 prosao kroz blagorodne Neskorove ruke   (pa mu to dodje kao olakotna okolnost) ............ ali mi se cini da bi isti mogao da pridje do mog DEFiSIT-a jedino da se propusti kroz Partizansko Bure , u trajanju od jedno 3 dana , s obzirom na vlasnicko stanje.

 

ej , i silicijum karbid pocinje da se raspada od tolike kolicine gluposti.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, neskor said:

vec o ne prihvatanju tudjeg misljenja

Kada se napravi bazicna greska, kakvo se ocekuje misljenje i koliko validan zakljucak?

Naprotiv tvrdnji, prihvate se cinjenice ali pogresni zakljucci na taj nacin ne mogu da bude kvalitativni.

Niko ne spori sta je ko mogao da cuje, cak se iz pazljivog i pedantnog prezentovanja vidi sta je i trebalo da se cuje, ali moze da se proceni validnost i upotrebljivost informacije.

A sukob nastaje, kada se protiv konkretnih cinjenica okrenu misticni ili pomodni argumenti. Kao da je garancija da ce cena ili popularnost opravdati kvalitet, ili samo po sebi ispraviti greske recimo sobe...zato kazem da je zakljucak bahat, ne obazire se na cinjenice, vec se zasniva na slobodnoj volji.

 

Eto ti je primer tvog slusanja. Trebalo je da se pojave prazlike u 3D, trebalo je da se primeti promena promenom preampa...

Iz prostog razloga zato sto sit takav kakav je ima prosto drugaciji fazni stav u spektru...

Da se nije primetilo, prakticno ne bi valjalo, ili bi sistem bio nedetaljan, sto ocito nije slucaj, ili bi sit bio nekorektan, sto se takodje ispostavilo netacno, radi sta treba da radi.

Meni takvo misljenje puno znaci, bez ikakvih olakih zakljucaka...u sta ja onda ne verujem?

Samo drugi aspekt na desavanja...ni vise ni manje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...