Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

2 hours ago, Doktor said:

Eto . . .  "preslusavanje". 

Ima neka "kvaka" u tome ? Ovaj termin sam cuo i u subotu na sajmu, doduse u nekom drugom kontekstu.

Dakle, izgleda da je to "preslusavanje" neka gadna rabota i "sudnji dan" za mnoge audio sprave ?

wtf :huh:

U sustini je medjuuticaj dva kanala, i ima raznih lokacija i samim tim konteksta, gde god se uticaji kanala mogu izmesati, od gramofonskog pikapa zbog blizine zavojnica, magnetne glave, do uticaja u prostoru, anuliranjem ili pojacavanjem nekih zona ili frekvencija izaslih iz zvucnika.

Prihvatanje informacije onog drugog u nekoj meri i uticaj tog osluskivanja na koristan signal.
Setkanje faze u komponentama ponaosob, ima varijabilni efekat u prostoru za slusanje, sobi.. i najcesce bodri preslusavanje.

Zato kod slusanja sistema treba te efekte uzeti u obzir, a ne bahato zalepiti etiketu na nevinu komponentu, koja prosto nije u harmoniji sa necim.

Ovde ima slikovitih detalja, mestimicno nije dosadno

http://resource.isvr.soton.ac.uk/FDAG/VAP/pdf/OPSODIS.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

46 minutes ago, vladd said:

Zato kod slusanja sistema treba te efekte uzeti u obzir, a ne bahato zalepiti etiketu na nevinu komponentu, koja prosto nije u harmoniji sa necim.

pojacalo je bilo u tri totalno razlicita sistema u potpuno tri razlicite prostorije

vide od sest razlicitih ljudi je to pojacalo culo i donelo neki sud, bilo kakav

ali to je nije uopste relevantno posto @vladd zna bolje na osnovu teorije i grafikona kako tu zvuci i ako ga nije ni uzivo ni video, kamoli cuo

bravo :happy64:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Zato kod slusanja sistema treba te efekte uzeti u obzir, a ne bahato zalepiti etiketu na nevinu komponentu, koja prosto nije u harmoniji sa necim.

Istina je ipak negde između ušiju u našim glavama i vrlo je intimna i ne bi trebala biti  podređena "autoritetima" zasnovanim na količini namnoženih etiketa po forumima .

Slušna iskustva su potpuno individualna stvar i skroz besmisleno ih je svoditi na bilo kakav zajednički imenitelj. 
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Mikorist said:

Istina je ipak negde između ušiju u našim glavama i vrlo je intimna i ne bi trebala biti  podređena "autoritetima" zasnovanim na količini namnoženih etiketa po forumima .

Slušna iskustva su potpuno individualna stvar i skroz besmisleno ih je svoditi na bilo kakav zajednički imenitelj.
 

 

upravo tako ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta mogu kad sam se nahrckao

svaki gvozadj vredan zlata u tezini

nego me za svakodnevnu igrariju smeta sto numem da pravim izlazne trafoje , pa mi nije gust da se igram lego kockica

a ne mozgam i ne pravim da bi imao , nego da bi se igrao

tako da to sto je nahrckano na policama stoji , ceka pemziju , valjda

il' cemo stavimo jednom u neki muzejcic , kao istorijske ampove

 

mda , zato Daudio pravi ceo amp , kad pravi ........ i izlazni trafoj i sve ostalo ........ samo mu jos tenak fali oko Babuske

a treba i dragog nam BB pomenuti - nije motao ali je konstruisao trafo za onu RS ceve , ja vilicu nisam mogao da pokupim pola sata sa poda

 

to je bre svajserska idila

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...