Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

5 minutes ago, Zen Mod said:

treba naci postene tabele ruskih tranzistora i pregledati

javlja mi se da toga ima jos pokojesta , sem onih poznatih sa big diya

Mene bi zanimalo ali za line preamp više nego za pojačalo. Veoma interesantno i jeftino a može da ispadne sit Aikido :aikido:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, NIXIE said:

Mene bi zanimalo ali za line preamp više nego za pojačalo. Veoma interesantno i jeftino a može da ispadne sit Aikido :aikido:

mislim da bi za preamp više Passovao autoformer, ako ni zbog čega drugog, totalno se razlikuje od SIT ili neSIT topologije :to_become_senile::)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Woland said:

mislim da bi za preamp više Passovao autoformer, ako ni zbog čega drugog, totalno se razlikuje od SIT ili neSIT topologije :to_become_senile::)

 

Meni je zanimljivije aktivni preamp sa SIT tranzistorima, da ima pojačanje 3-4 puta, a da zvuči ko dobar lampaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, NIXIE said:

Meni je zanimljivije aktivni preamp sa SIT tranzistorima, da ima pojačanje 3-4 puta, a da zvuči ko dobar lampaš.

shvatio :) rukovodio sam se seljačkom logikom po kojoj je danas lakše (a da bude dobro, dostupnije, a da ne košta bubreg) napraviti cevni Line preamp, od cevnog izlaznog pojačala.. a ti ćeš naravno da praviš šta ti je volja :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, Woland said:

shvatio :) rukovodio sam se seljačkom logikom po kojoj je danas lakše (a da bude dobro, dostupnije, a da ne košta bubreg) napraviti cevni Line preamp, od cevnog izlaznog pojačala.. a ti ćeš naravno da praviš šta ti je volja :)

 

Pravim svašta. O SIT pojačalu nisam nešto ni razmišljao, ali ako ima Ruskih, pa još za preamp, e to je neka druga priča.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 КП801А и КП801Г

šeme preuzete odavde

http://forum.vegalab.ru/showthread.php?t=58261

Quote

Пробовал, в нескольких схемах по мотивам Нельсона Пасса, пришел к тому, что лучше этого не делать. Цепь ОООС разрастается по физическому объему, увеличивается время установления цепи ОООС, увеличивается количество участников процесса, с неизбежностью требуется гашение всей этой дребедени за счет коррекции. Может Кг на 1 кГц и снизится, но звук теряет микродетали. Благие намерения ведут к худшему результату.

 

Схема диффкаскад - SIT.JPG

SIT MIDI 3A v3.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ene , mrzi me da prekucavam pa samo paste :

https://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/326536-sissysit-post5565205.html

 

Quote

Like we all know , parts from both watanabetomoaki and pras1701 are genuine.

Now , I made Ugs measurements , with preferred condition of 24V for Uds , at 1A8 and 2A for Iq

in moment when I arranged to get 2SK182 from both Pras1701 and watanabetomoaki , I didn't know are they able or willing to send pre-tested devices , so I didn't asked for any matching

results for 2 pairs of 2SK1182ES are :

pras1701 , code 1Y1362 : -2.02V@1A8 , -2.00V@2A

pras1701 , code 1Y1363 : -4.37V@1A8 , -4.27V@2A


watanabetomoaki , code 142338 : -4.06V@1A8 , -4.03V@2A

watanabetomoaki , code 142339 : -4.06V@1A8 , -4.00V@2A

conclusion :

one SIT from pras1701 , with lowest Ugs is perfect for SissySIT test ....bot other one is not

both SITs from watanabetomoaki are border cases for test in SissySIT , demanding chase for mosfets having Ugs in range of 4V5 for 2A Iq , to enable at least 500mV voltage window , for optocoupler bjt nesting in

regarding yesterday gotten THF51S , and generally : from quantity of some 26 specimens I had opportunity to test until now , Ugs@2A is in range of -2.02V as absolute high and -3.77V as absolute low , so all of them easily used in SissySIT circuit

But!

judging by just few 2SK182ES on hand , one can hope to stumble on proper pair of these , as possible candidates for pure DEF circuit; if pras1701 is willing to test them , maybe he can send you some having Ugs in range of 4V or so ...... then you hoard some mosfets and up to tedious one on one pairing , in time and temperature domain

life is fun !
 

 

WP_20181004_10_05_59_Pro.jpg

WP_20181004_18_33_08_Pro.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Mikorist said:

 

Ne kapiram...:buehehe:

watanabetomoaki ima uparene a ovaj drugi jok ?

pras radi merenja , kako mu nacrtah

watanabe je kobajagi matchovao , ali napravio zajeb u postupku , pa se cak pobojali da ih nije spalio ..... ali nije srecom

lepo ti pise - nisam trazio i nisam dobio tested .......... sto je stiglo je sve random

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...