Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

Kaže pras da i kod njega imaju polovni za te pare.

Stim što će on i njih da upari :D

 

Može da se desi i da bolje sviraju njegovi ispravni polovni skinuti sa liftova nego novi.

To je bre usviravano godinama na mnogo većoj voltaži od pojačala  :smesna: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, shonne said:

Da imam hi eff kutije, sa velikom omazom, uhhh... Kako bih pravio ovaj Sisi amp. Ali dobro, neka ostane za Sisijevce, mi momci ce da pravimo nesto jace emoji23.png

Pa napravi jači Sissy.

Koliko sam razumeo THF gromada mož se nacifra i na 80W u A klasi. Problem je Mosfet

 

 

Staviš THF  i IXYS puck  https://eu.mouser.com/ProductDetail/IXYS/IXFN140N20P?qs=t7yjd2JO%2FgTEsrKBTipgAg%3D%3D

podignu se railovi i mirna struja , do recimo duple disipacije , ali onda je problem kolika kutija treba za 80W - MNOGO velika :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako cemo u tom pravcu da razmisljamo, za momke pravi amp je neki point 8 nalik na xa100.8 da bude kolorisan kao sto je sisi i da ima 100W u A klasi, da ne spominjemo AB...
Sve ostalo je trice bar za ono sto ja hocu od kutija.
Da se razumemo jezikom kojim pricamo. Sam Papa kaze da ta config FW i sve ostalo je za hi eff kutije. Ja u tu kategoriju ne spadam i ne sumnjam da se to dobro cuje. Samo moje kutije sa tim bi otisle na preko 1% distorzije, sto meni ne odgovara a i nisam u te vode. 2 koma nesto ohma , sa nekih 87-88db. Ipak za momka treba jace pojacalo.
25w na 95db
50w na 92db
100w na 89db
200w na 86db
 

 


http://www.moremusic.nl/spectral/DMA-280.html

Amp koji ih gura 60A peak... Hm. Dal je ovo D klasa...vidi koliko mali hladnjaci.
Po nekom proracunu sa ovim sto se igram francuska iteracija X moze da isporuci 23A... Ako ni sa tim ne budem zadovoljan ide se na point 8, u drugom slucaju pcb na dobos [emoji16]

 

D klasa je buducnost.
Za 98db je i Sysi pravljen. Za ostalo nije.
Stvar kompromisa. Hoces da se igras sa razglasne kutije sa hieff i da pravis male ampove ili da zagrizes napravis velike kutije i velike ampove [emoji16]

 

 

 

 

I ovaj amp vredi 25k eur... Dal izuva, ne znam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ne idealizujem Sissy  / već SIT.

Ima raznih šema na internetu za pojačalo sa SIT.

Od toga je bar 10 njih van A klase. Imaju 100W i preko 100W. A Izobličenja tipa 0.000001

Videti Japanske sajtove. 

 

Ima čak i Class-D  Japanskih ampova sa SIT.  Imaju prcvoljke od hladnjaka.

A  Switching speed - 10x brža od bilo čega.

Videti princip rada D klase

https://en.wikipedia.org/wiki/Class-D_amplifier

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajde molim te , koliko placaju kablove i kojekakve fancy kondove?

posto su Kiwame i AN otpori?

primera radi - zadnji set Semisouths za BJ2 koji je kupljen je placen 200$ ( 4 kom , da podsetim, koliko je potrebno za 2 ch.)

sto ce reci - ovo je jeftin unobtanium

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Miko, nisi pukao. Uložio si u svoje zadovoljstvo. Da si kablove tretirao "šljivom" imao bi obaška inhalacije sa pozitivnim sporednim efektom.

Treba imati makar par ovih SIT u rezervi. Nikad se ne zna šta nosi sledeći dan, kakvo će novo ludilo da nas obuzme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, Mikorist said:

gramofon

ovo loodilo je zavredelo jednog Mikorista :D

25 minutes ago, Leonardo said:

Bolje to nego da postaneš ravnozemljaški apostol.

paaa - jak je ravnozemljaško-antivakcinaški lobi, ubio bi se od para administrirajući njihove forume :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...