Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

46 minutes ago, zeljkor said:

Sada videh da AP ima  i ovo, samo za Miku :)

image.png.88bf953b7d8acb621180fd26c3a28003.png

Ovo je bolje od SIT3  za 0.2% na 8 oma

A od SIT1  i SIT2  za 4%

 

Ali na manjoj snazi još manje izobličenje ima Nikl 80%.

Ja mislim da je pobedio Cinemag CMOQ-4 HPC.  Bar što se merenja tiče. :smesna:

 

Iskreno govoreći gledajući u grafike , više nisam siguran da je PapaSIT  bolji  0.01% od THF51-S.

:drink:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 3/31/2019 at 4:18 PM, zeljkor said:

Bolje se vidi na crnoj pozadini FFT

image.thumb.png.e6a637aeb944ccce466fdf31748630bc.png

Sissy iznad

6SN7GTB medium-mu triode  vs 6AU6A pentode

MTUzMjg1MA.gif

 

6SN7GTB medium-mu triode: Noise floor is about 130 dB below the fundamental; second harmonic is 52 dB down [blue curve, above]. Operating conditions were taken from the resistance-coupled amplifier tables in RCA tube manual RC-21, 1961, p. 439. Note: the voltage gain of this device is much lower than that obtained with any of the transistors or the pentode.

6AU6A pentode: Noise floor is about 120 dB below the fundamental; second harmonic is 48 dB down [red curve, above]. Operating conditions were taken from the resistance-coupled amplifier tables in RCA tube manual RC-21, 1961, p. 438.

https://spectrum.ieee.org/consumer-electronics/audiovideo/the-cool-sound-of-tubes/3/distortion

 

Ne znam .... meni su svi harmonici (ne samo drugi) slični sa lampama ovde - odnosno cela prenosna karakteristika (kao ništa što sam do sad video).... Jedino što ceo grafik beži za +8 db u pikovima po harmonicima. Na Sissy je dugi  harmonik -40db down.  

Naravno brzina na ovim graficima se ne vidi. Koja je u nanosekundama i za lampe i za THF.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gledas relativno u odnosu na osnovni ton. Kod sissyja je na +10dBV..pa ispada istije.. :) 

I tu je stavljena tacka na razlicitost "muzikalnosti" sto se tice harmonika.  Zatim krecu prednosti sit-a po pitanju struje i voznje zvucnika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...