Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

36 minutes ago, Mikorist said:

 Šta ima Babelfish M25 a nema SissySIT ?:smesna:

SIT ima drugačiji fazni stav u spektru... i Zen je gađao merenjima i simulacijama da svira kao DEFISIT na izlazu....bez obzira što je Babelfish M25

Treba da se pojave prazlike u 3D o kojima svi toliko pričaju.

po THD spektri , tu su negde Babelfish M25 i SissySIT

 

"jedino" sto SissySIT ima veca izoblicenja (od B. M25)  a SIT-3 ima jos veca izoblicenja  ........

 

ono sto se ne vidi u THD spektri je to da je SIT brz ko munja .....  sto ce reci skoro ko lampa

 

anyway - horses for courses , B. M25 nije napravljen za istu svrhu za koju je napravljen SissySIT

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, chakija said:

Jok...al čudno mi da nema više povratnih informacija od ljudi koji su ga čuli (željkor, neskor...)

 

:smesna:

ako sta ima cudno , nije cudno u samom Sissy-ju

Zeljkor jos nije svog skutijao ; podesio ga spakovanog na hladnjake na lab. ispravljacu , u toku je kutijanje

povratnih informacija ima na Big DIya i meni na majal ........ narocito od onih kojima resavam probleme pri pravljenju ..... pa se ispostavi ili visak ili manjak delova ili vec sta moze da se desi ......... sto ce reci normalno stanje stvari

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, chakija said:

Jok...al čudno mi da nema više povratnih informacija od ljudi koji su ga čuli (željkor, neskor...)

 

a sta ocekujes od neskora? Covek koji ima referentne lampaske uredjaje, da ce Sit da zameni lampe? Ne verujem ja u to...

isto kao sto hocu da radim UP amp, koji ce da zameni point 5... ma daj.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, chakija said:

Sto ce reći, plače Evropa al plače bogumi i Amerika!

Šta je point 5?

xa30.5, x150.5, xa60.5, x250.5, xa100.5...

moze sve ovo da se napravi ali ja eto hocu UP, da to cujem. Mozda mi se bude zasvidelo i sacuvam, a  mozda i necu... Ali znam da hocu da pravim ii da ga ja cujem a ne neki francuzi da mi kazu sta i kako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, shonne said:

a sta ocekujes od neskora? Covek koji ima referentne lampaske uredjaje, da ce Sit da zameni lampe? Ne verujem ja u to...

isto kao sto hocu da radim UP amp, koji ce da zameni point 5... ma daj.

 

ono sto realno mozes da postignes je da imas vakuumski amp i pescani na istom nivou kvaliteta zvuka , ali zahvaljujuci tehnologiji i prirodi stvari - nikad ta dva ampa ne mogu jednako dobro da rade iste stvari ; koje ce od ta dva da ti se vise svidja je pitanje ukusa

ja volem i jedno i drugo , mogu da napravim i jedno i drugo (jedino ti trafoi tonski su Voodoo, pa to nit umem nit radim) , pa sam duplo srecan

:imase:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Leonardo said:

Najbolje je onima koji nemaju ni jedno ni drugo, muče se duplo manje. Naslone "Japansku trandžu" na uvo i slušaju prenose utakmice, ako išta čuju jer su Gluvać Topić :buehehe:

"4 transistors , 24 JFets , 2 mosfets , 2 SITs , 10 ICs !

New breaktrough from Serbian Entertainment Industry"

 

:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

aha

al' nije jeftino da iznajmi horizontalni transporter , od Prestonice do NS ....... to u putnicki auto ne moz' da stane

(a i sta ce ako je Neskor koristio Altmann-ovu chamovinu ......... )

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, Zen Mod said:

ono sto se ne vidi u THD spektri je to da je SIT brz ko munja .....  sto ce reci skoro ko lampa

typically 0.25 μs turn-on and turn-off time for SIT....

ali ne svaka lampa..... Krytron može da prekida within 5 of picoseconds

https://en.wikipedia.org/wiki/Krytron

I jedino lampa može da prekida na 1 megavat:smesna:

 

Because of their potential for use as triggers of nuclear weapons, the export of krytrons is tightly regulated in the United States.:smesna:

 

Postoji još jedna naprava kao SIT. Zove se se SITH

Static Induction Thyristor(SITH)

https://en.wikipedia.org/wiki/Static_induction_thyristor

 

It has low noise, low distortion, high audio frequency power capability. The turn-on and turn-off times are very short, typically 0.25 microseconds

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...