Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

9 hours ago, Mikorist said:

Slušao Yamahu B1 na JBL.... i zvuči za nijansu bolje od svega sa sajma....možda sam gluv.

Posle svega dođe mi da iznajmim u tom hotelu  neku sobu na jedan dan, pozovem 15-20 ljudi da glume damping i odnesem sve svoje skalamerije samo da proverim da li je tipična hotelska soba puna stolica i ljudi  sa itisonom od zida do zida i zavesama običan ubica zvuka ili nešto sa tom tehnikom ipak nije u redu. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spamujemo temu, BTW, odakle ti ideja da me zanima sta ko stavlja na uredjaje za prodaju, a koje baska necu da kupim?

Ili da sam ja neki lovac na vestice? Jednostavno pricamo o SIT-u i njegovim prednostima i kompromisima.

Logika prijatelju, logika uredjaja u radu, to je ono sto je sustina.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@neskor

E, vala, neka su.  A i vreme je bilo više. :)

Sada ti je najbitnije da ostaneš "hladne glave" i pristupiš preslušavanju i upoređivanju neostrašćeno i bez predrasuda.

Sa nestrpljenjem iščekujem tvoje utiske i zaključke ako ih bude bilo, obzirom da si imao prilike imati, čuti, veliki broj izvrsnih audio uređaja.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobrih/lepih 5 sati provedoh sa SIT 3

Prvo sistem:

Zvucnici: Tannoy Berkeley 15"

Pretpojacalo: VT25/10Y WOT sa Lundahl LL1660 izlaznim trafoima i David Slagle AVC

DAC: Lampizator Amber

Transport: Shigaclone

Pre samog slusanja pojacalo je pusteno da se ugreje nekih 2 sata.

Pojacalo nikada pre toga nisam cuo licno, samo utiske drugih ljudi koji su ga slusali.

Prvi utisak nakon ukljucenja i prve numere je bio pa ovo uopste nije lose :)

Tonski jako korektno i sve na svom mestu.

Prvu mana koju sam primetio je bila da je rezolucija/detaljnost pojacal za nijansu losija u odnosu na NAT SE1, kao da ima jako blagi paus papir preko zvuka.

Druga mana je bila da gitara pomalo zvuci plasticno/nerealno u odnosu na lampasa, odnosno prirodni zvuk gitare ( inace sviram gitaru ).

Treca i po meni najveca mana je dvodimenzionalna slika. Jednostavno pojacalo nema tu 3D komponentu koju ima lampa da te uvuce u centar muzike i da se prepustis. Ne govorim uopste o prostoru, to ovo pojacalo ima nego samo o subjektivnom dozivljaju muzike. Nema tu eufonicnost lampe.

Pojacalo probano zatim i sa AVC-om i tu se tonska situacija malo poboljsala. Instrumenti su dobili na boljoj prirodnosti.

Da li bih voleo da imam ovo pojacalo? Naravno bez razmisljanja, ali definitivno ne u sadasnjem glavnom sistemu.

Verovatno u nekom tranzistorkom sistemu bi se pokazao mnogo bolje.

Mislim da je ovo pojacalo jako dobro uradjeno i za svaku preporuku kome treba tranzistorsko pojacalo.

Takodje mislim da sa tehnicke i zvucne strane zasluzuje posebno mesto u Passovom aresenalu.

Zahvalio bih se samo Gordanu na ustupljenom pojacalu i mogucnosti da probam ovo stvarno zanimljivo pojacalo.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, neskor said:

nema tu 3D komponentu koju ima lampa da te uvuce u centar muzike i da se prepustis.

B1 ima...baš to 3D... ali je integrisano pojačalo (gomila fet i vfet u istom kućištu) ... plus ima snagu od 150W .... raznosi ... ne možeš da dođeš nikad do klipinga sem da ti izlete bubne opne.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

15 minutes ago, Doktor said:

^

Gramofon nix u sistemu kada se sve ovo gore napisano elaboriralo ? E, baš pa, jbga. :(

gramofon mi je raskacen jer je u planu zidna polica za njega

promenio zvucnike pa je mora ceo posotojeci raspored da se pretumba

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, Mikorist said:

B1 ima...baš to 3D... ali je integrisano pojačalo (gomila fet i vfet u istom kućištu) ... plus ima snagu od 150W .... raznosi ... ne možeš da dođeš nikad do klipinga sem da ti izlete bubne opne.

SIT 3 ima izuzetna prostor i po visini i po sirini , tu nije problem nego samo sto muzika zvuci previse flat

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...