Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

1 hour ago, Mikorist said:

snimiš video kao Pascal Nguyen kako meris :buehehe:

Pitao sam se vrede li čemu ta kineska šarena step down napajanja, sad znam. Ima da naručim jedno da imam za igranje, ima i current limit, može i da puni akumulator. Čuči godinama u ormanu jedan trafo 33V 3A taman za to.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/4/2018 at 8:47 PM, Zen Mod said:

ima i Silver

pogledaj sam

 

edit: znam da si lenj za surf :rofl::

 

https://www.modushop.biz/site/index.php?route=product/product&path=66_97_107&product_id=217

verovatno uspem da skupim za ovaj od 165...

najbolje bi bilo da grupno nabavljamo zbog popusta :sarcastic_hand:

On 10/4/2018 at 11:13 PM, Zen Mod said:

i racunaj na obavezno oklapanje i mreznog i ulaznih trafoa

to nije lose i ovako da se radi. ne moze da skodi.  na mrezni torus prsten + zalijes ga katranom ko na McIntosh ampu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

Katran je divca fora za zvrndanje jezgreta, postoje finije maze za to.

Treba da ga oklopis da ne seje smetnje, gvojze, mu-metal..serpica od prokrona, ako moze nemagnetnog... :) 

Mislim da kad je gotov trafo i preko jezgra namotana izolacija, to je gotovo, izgleda nema načina da bilo šta prodre u jezgro (lakovi, smole). Potapanje u lak, vakuumiranje, pečenje, sve to se radi pre motanja trafoa. Ako zvrnda ostaće tako. Ako se čuju žice, onda verovatno pomaže potapanje u lak ali mora da se zapeče.

Jel neko probavao da gotov trafo naknadno potapa u elektroizolacioni lak?

http://www.metalelektronis.rs/el3.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, vladd said:

Uvek se naknadno zaliva u mazu, tesko se mota kasnije:smesna:

Naknadno naravno. Ma to su finese. Dobro motan Torus ili R Core nema teorije da se čuje. 

Dodatno zalivanje se vrši obično custom smesama. Pre toga kompletnim potapanjem u  poliuretanski lak.

Onda ga zaliješ u oklopu sa  dvokomponentnim epoksi lepkom pomešanim sa nečim (nekim izolatorom). Tipa kvarcnim peskom.  (mlevenim granitom)

Ali je to teško izvodljivo bez vakum pumpe. 

Na kraju dobiješ ovakav torus - ko kamen :D

post-895-0-08658800-1325959947.jpg

 

Sve te cake znaju i rade domaći vikleri. Samo daj pare.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, vladd said:

Uvek se naknadno zaliva u mazu, tesko se mota kasnije:smesna:

Mislio sam na na jezgro torusa, ne na kompletan trafo. Ako se jezgro ne stabilizuje protiv zujkanja, šta ti vredi kasije zalivanje koje ne prodire u jezgro između limova jer se jezgro mora prethodno izolovati nečim. 

Za namotaje naravno na kraju, kako bi ga zalivao dok nije namotan. Možda može vibriranje, ali verujem da je vakuum zakon, teško izlaze mehurići bez vakuuma.

Za EI trafo na kraju pretpostavljam da se drugo i ne radi. Ima u onim starim japanskim pojačalima tako zalivenih trafoa, liči na neki vosak pre nego na epoksi smolu.

Trafco jezgra transformatora su izrađena od 
kvalitetnog uvoznog trafo lima oznake 3407, 
vakumirana lakom kako bi se izbeglo zujanje transformatora. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Pa sve jedno je vakuumiranjesamog jezgra pre ili posle. Jedino je zgodnije za nekoga ko mota trafo a nema uslove za vakuumiranje.

Meni se malo čuje trafo na Leach, pitao sam Trafka za naknadno potapanje njihovog trafoa u lak rekao je da ne može, nema efekta. Ako oni lažu onda .... :huh: .... ili je samo hteo da me otkači. Kaže problem je DC na mreži, uradio sam DC bloker, i ... pokvario zvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to mu je eksperimentalna šema. (jedna od njih) na to je spajao bias simulator.

tek sam sad peveo sa Japanskog da vidim

ovo je finalna šemaScreen Shot 2018-10-09 at 4.44.17 PM.png

 

evo ovde prevedeno

https://translate.google.com/translate?sl=auto&tl=en&js=y&prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fwww.ne.jp%2Fasahi%2Fevo%2Famp%2FTreasureSIT%2Freport.htm&edit-text=

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sit je sprava za pametan i ozbiljan svet, sminkeraj i poziranje je druga vrsta zabave :grino:

Naravno, uz iskusno i obilato osluskivanje osiguraca, mreznih utikaca, a ko nema svoj trafo na banderi, nije nikakav audiofil.

Gde nestade muzika u celoj toj maniji?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...