Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

10 minutes ago, Mikorist said:

Gedajući ovako rekao bih da je skoro isto. Možda su čak i bolji ovi novi (Tokini) od org. Yamaha 2SK77... Ali zavisi od šeme u kojoj se nalaze. :buehehe:

 

DEF princip je mlogo zaebata stvar ...... pogledati analizu raspodela struja u dinamickom rezimu izmedju SIT i Mosfet

(najsmesnije je sto ni Nele nije bio svestan toga kad je razvijao ideju i napravio amp ..... najverovatnije zbog toga sto retko (skoro nikako) ne koristi simulatorske programe)

it defies laws of ......... sane approach to amplifiers building

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

jedino sto ordinata nije u mA , nego A

traziJo me postar danas , a po trackingu kontam da stizu sa dve strane po par THF51-S i 2SK182ES

ovi prvi da se ima , ovi drugi da se probaju u SissySIT i da se ima

ma u mA... ovo sam našao kod onog ludog Japanca koji je zdrave 2SK77 izbacio iz B1 i ubacio 2SK180

http://amp8.com/tr-amp/yamaha/yamb1-e3.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zen Mod said:

 

DEF princip je mlogo zaebata stvar ...... pogledati analizu raspodela struja u dinamickom rezimu izmedju SIT i Mosfet

(najsmesnije je sto ni Nele nije bio svestan toga kad je razvijao ideju i napravio amp ..... najverovatnije zbog toga sto retko (skoro nikako) ne koristi simulatorske programe)

it defies laws of ......... sane approach to amplifiers building

 

:smesna:

O tome sam i ja razmišljao kad sam video šemu, dc režim je ok, rešivo je izborom mosfeta koji ima odgovarajući Vgs, ali u AC režimu realno ima komplementarni pushpull stepen sa skroz nekomplementarnim komponentama. Različite i transkonduktanse i transfer kke i ulazne kapacitivnosti... Nisam radio simulacije ali zanimljiva ideja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Borko_KA 

52 minutes ago, Borko_KA said:

O tome sam i ja razmišljao kad sam video šemu, dc režim je ok, rešivo je izborom mosfeta koji ima odgovarajući Vgs, ali u AC režimu realno ima komplementarni pushpull stepen sa skroz nekomplementarnim komponentama. Različite i transkonduktanse i transfer kke i ulazne kapacitivnosti... Nisam radio simulacije ali zanimljiva ideja. 

Ma napraviš kompozitno pojačalo sa SIT...Gruneš kao onaj Japanac OPA627 na ulaz


Screen Shot 2018-10-03 at 10.52.24 PM.png

I dobiješ THD  kao na slici:buehehe:

 

Nađoh i za 2SK77 VGS

 

Screen Shot 2018-10-03 at 10.45.19 PM.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Mikorist said:

@Borko_KA 

Ma napraviš kompozitno pojačalo sa SIT...Gruneš kao onaj Japanac OPA627 na ulaz


Screen Shot 2018-10-03 at 10.52.24 PM.png

I dobiješ THD  kao na slici:buehehe:

 

Nađoh i za 2SK77 VGS

 

Screen Shot 2018-10-03 at 10.45.19 PM.png

Zanimljiv drajverski stepen, obratiti pažnju gde su vezani kolektori "unutrašnjih" tranzistora drajvera 2sc3421 i 2sa1358. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10/2/2018 at 12:49 PM, Zen Mod said:

rasplozive za kupovinu,  su manje od 400 kom. THF51-S i oko 700 kom. 2SK182ES

Je..i ga. Mnogo je to malo. Da ima još par nula ovaki... Izvadiće neko iz levog džema kad bude pravo vreme. Zaboravilo se da se ima... :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...