Jump to content

SissySIT (bilo SufiSIT)


Woland

Preporučeni Komentari

neizdržah (SIT gladnom ne veruje :) ) pa zorom odo na hadžiluk kod vrača, zagrabio nekoliko CDa, SissySIT, se tek malo ugrejao, okruženje - Iron SE, nekakav Pioneer DVD, Behringer DAC, RCA kutije, vrač sredio radionicu lepteyebo (zabrinuo me baš :) ), može da se uđe, sedne, prošeta po njoj, došla nekako velika ihaj :) 

na prvi (pa i na drugi, treći..) pogled SissySIT ima isti karakter kao DEFiSIT (ne usuđujem se da kažem koji je bolji, okruženje, iako slično, dosta je različito, ako ni zbog čega drugog ono zbog 16 omskih RCA zvučnika pa Sissy radi sa 9W po kanalu), ali ga nešto žešće iskazuje.. msm prilično konkretno mu ga daje :) poput DEFiSITa, osećaj je kao da se sluša lampa, ona vrhunska koja je preležala dečije bolesti, ona koja se danas retko sreće.. veoma muzikalno pojačalo, dosta brzo i neopterećujuće.. veoma osetljivo na produkciju materijala, znači: ono što je snimljeno to i dobiješ, bez i malo šećera, ako je loše snimljeno (producirano) tada se to veoma jasno čuje.. veoma dobro, ma zaista odlično pojačalo..

ako se napomene da je radilo na jednom hladnjaku, sa sasušenim kondenzatorima, sa Edcor trafom, realno je očekivati da će regularna dual mono varijanta sa Cinemazima i normalnim elektrolitima, biti dodatno rafinisana uz više detalja u zvučnoj slici.. dakle - to je to, SITomanija nije hype kako zli jezici govore, već opipljiv kvalitativni pomak.. 

vidim da je šema publikovana, SITovi još uvek nabavljivi, verujem da bi se dobila i podrška ako se negde zapne, dakle jedno odlično a egzotično pojačalo je moguće napraviti ovde, kod nas u Majci Srbiji :) malo li je.. svakačas Zene :clapping:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18W/8R i bar 30W/4R

u ovom konceptu tesko da ima vise watta

moze da se napravi , SIT-ovi su 400W devices , ali mene nesto bas ne vuce da se bavim sa tim

 

meni licno dosta i postena 3W na ref. zvucnicima ....... u dnevni boravci 10W je vise no dosta , i za home theater svrhe

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrzmalo se u glavi 7-8W samo. Ovo mu dodje i ok.
Nego Zen, daj da se napravi nekako sema da se cuju ti ampovi po unutrasnjosti. Bar kad se krsteno sklopi neki primerak. Ali stvarno kopiranje ne interesuje, samo slusanje. Lepo upakovano, postarina se placa... Dan dva zadrzavanje i vracanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad se vrnem s godisnji ,radi se na tome

problemje , u ovom momentu , zavrsio definitivno razvoj Iron Pumpkins , zavrsio Babelfish M25 , SissySIT na istoj bazi , na redu su SEF/Babelfish M2 , posle toga LuDEF amp , posle toga Babelfish XA25

nekako mi je razvoj prioritetniji od demo primeraka , narocito uzevsi na tome da treba isporuciti narucene kitove , a tu ima dosta posla

 

pored ostalog posla :rofl:

 

ene , naravno da je cilj da imam po demo primerak od svakog , ali to mu dodje otprilike druga etapa

sto se tice kopiranja - slobodno - zato i jeste sema objavljena , svajserima na korist ..... nisam pi*** :hihihihi:

glede toga , zna se Radetova karakterologija , u Variola Vera ...... (na konto brundanja nezadovoljnika , koji se uvek nadju :rofl: ) :

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve je to lepo ali stvarno, druzenje vase...
Drugacije je kad se nesto poveze u svoj sistem. Onda sigurno znas na sta si.
Elem, sacekam tu etapu pa vidimo za uslove i kako ce da bude. 2 ampa me interesuju.
Volim ja mog Alepha ali fale mu OO...voleo bih sa necim da ga zamenim i zaokruzim celinu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, shonne said:

.....
Volim ja mog Alepha ali fale mu OO...voleo bih sa necim da ga zamenim i zaokruzim celinu.

zvucnici su osnova

 

ako Alephu das adekvatne , ima on OO

 

al kao sto uvek kazem - prvo odaberi zvucnjake koji ti leze , onda ide amplifikacija da ugodi zvucnjacima ........ tako da je moguce da je Aleph manje vazan ...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aj ce vidimo kad odradim Betu i UP kako ce da se ponasaju zvucnjaci. Sa Alephom na kompleksnije zna da se 'gusi'... Da li je do njih ili do samog ampa,... Kao da fali joker na konja koji drzi uzde kad se galopira. Takav neki utisak stekao. Sa acoustic i sve sto je simple, dodje mi da ne pravim ni jedan drugi amp. Malo pricao sa ljudima, i oni imaju utisak sto se tice Alepha... Videcemo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"Zeno,mora da narucim novi Kit od Zen-a"

"Mome fale 00, pa nesto nisam zadovoljan, fali vrhunac"

"Zeno bre, o pojacalima govorim" :D

A kad se spomenuli Kitovi, setih se vica:

-Sta radi plavusa ispod mora?

-Pusi Kitu! :)

p.s. izvinte, al imam posla danas u pm, samo sam malo provirio na vorum pre nego se bacim (na poso)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...