Jump to content

Audio fajl server, Izbor računara


Srecko

Preporučeni Komentari

6 hours ago, Zen Mod said:

nznm dal' je kod W. to na default na fifi

danas kad udjoh kod njega, ko da je sviro tranzistor, Sanyo, "27 transistor", sa sve 1.5" speaker

'bo streaming

sve dugmiće sam popalio :) a slušali smo Qobuz - @ninja reče da je bolji od Tidala 😀

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedno 20 različitih DAC uređaja sam imao prilike da slušam ove godine. Kod kuće jedno 6 različitih - u rasponu od 100- 3000 evra.

Svi sviraju različito. Ali u suštini sve što ima u izlazu OPA - konkretno

OPA-1612a 130 dB 1.1 nV/√Hz
OPA2134 120dB 60dB 8 nV√Hz
OPA2604 100dB 65dB 10 nV√Hz
OPA627 116dB 63dB 4.5 nV√Hz
OPA134 120dB 60dB 8 nV√Hz
OPA1642 134dB 60dB 5.1 nV√Hz
LM833 110dB 68dB 4.5 nV√Hz
NE5532 100dB 67dB 5 nV√Hz
LME49723 116dB 60dB 3.6 nV√Hz
AD8066 113dB 77dB 7 nV√Hz
AD712 112dB ? 16 nV√Hz
AD8620 105dB 65dB 6 nV√Hz
MUSES01 105dB 9.5 nV√Hz
LF353 100dB 18 nV√Hz
RC4580 110dB 4.6 nV√Hz
TL072 106dB  18 nV√Hz

zvuči baš tako kao što je Zen opisao  - ko da je sviro tranzistor, Sanyo, "27 transistor"

:oke:

 

Od toga odskaču samo uređaji koji imaju diskretni  I/V stage - šta god pisalo na kutiji :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, Woland reče

nije problem DAC

Ima nekoliko meseci kako mi je @djmilicic namotao nove izlazne trafoe, nikako da se smislim da ih ugradim u DAC. Na merenju su fenomenalni, što naravno ne znači da će bolje zvučati od ovih postojećih. Ako bude bolje od ovog trenutnog, možda ti bude zanimljivo. Samo još da nađem malo vremena. :to_become_senile:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

sve dugmiće sam popalio :) a slušali smo Qobuz - @ninja reče da je bolji od Tidala 😀

Znaci, do Q.... :D

A eto, i meno laknulo, ne pricinjava mi se...

A koji je od tih streaming servisa bolji, ne znam, mrzi me da ih sad sve isprobavam, u principu, da nadjem koje g... manje smrdi... :buehehe:

p.s. evo neko onjusio:

 

WWW.WHATHIFI.COM

Fancy trying an alternative music streaming service? These are the best platforms offering unlimited access to millions of tracks

 

Izmenjeno od Vix
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, vladd reče

Digitalni protokoli za audio su nepremostivi problemi, i za striming i za usb. Ali to ne umanjuje ushićenje inovativnih metoda korisničkih pristupa poboljšanju.

 

Ne znam da li je do sistema ili šta...Kod mene sve svira više ili manje dobro...Od YouTube preko Foobar do Qobuz.

Nije razlika u kvalitetu koliko do ukusa:D

 

 

Čak i Karuzo Mono ubija:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

YouTuBe zvuči kao analogno kao gramofon...DSD je kvalitet gramofona na kub - na stereoidima:msn-rofl:

 

pre 1 sat, NIXIE reče

Samo još da nađem malo vremena. :to_become_senile:

Treba prvo da čuješ moju skalameriju. Ne zaleći se:D

 

Dajem krug da se provozate :rasta:

p.s.1

Šta sve nisam probao od trafoa - direktno na čip - posle čipa stepen - na izlazu skroz....:buehehe:

Trafo uvek dodaje neki prizvuk kao da ima uključen loudness;)

U zavisnosti od karakteristika boji zvuk....

 

ps.2

Što je najbolje znam da će odma da se dokopa šafcigera da vidi šta je unutra posle prve pesme :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

59 minutes ago, Muad'Dib said:

Nije razlika u kvalitetu koliko do ukusa:D

Pa to ti pricam, kvalitet je bazicno nizak, pa je sve ostalo kako god.:D

Nikakav sistem ne moze iz ofrlje i na marginu bacenih pa odradjenih protokola da izvuce vise kvaliteta nego sto mu se servira...

Moze Hamilton da vozi ficu, ali do plafona mogucnosti, takodje moze i neki dziber da vozi F1 pa da puzi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobre pokretne slike, koje volim, mogu da gledam, i gledao sam, i gledam, skoro svakodnevno, sa uživanjem i u crno-belom. Poruka se prenosi i bez poštapala. Jeste, boja je poslednji doprinos koji je, zaista, uticao na poruku. Kao i kod knjiga...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, Vix said:

Znaci, do Q.... :D

A eto, i meno laknulo, ne pricinjava mi se...

A koji je od tih streaming servisa bolji, ne znam, mrzi me da ih sad sve isprobavam, u principu, da nadjem koje g... manje smrdi... :buehehe:

p.s. evo neko onjusio:

 

WWW.WHATHIFI.COM

Fancy trying an alternative music streaming service? These are the best platforms offering unlimited access to millions of tracks

 

Ova lista je cist marketing - da ne kazem bullshit.

Qobuz ima ubedljivo najbolji zvuk, ali i dalje dobrano kaska za streaming-om sa lokalnog servera.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Vix said:

Eh, osim sto sam naucio da postoji USB grill, danas sam naucio i da postoji dugme na Tidal-u, koje nije bilo pravilno podeseno...

Bilo na "normal" pa sam odma prebacio na "HiFi" . Zvuk se znatno popravio, sa "shit" na "ovo i nije tako lose"... :buehehe:

 

Imaš još jednu opciju :D

Screenshot_20220421-164257_TIDAL.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...