Jump to content

Audio fajl server, Izbor računara


Srecko

Preporučeni Komentari

52 minutes ago, ab-Co-axial said:

ja nemam ovih problema sa mid 2011 Intel I5, a uz to jos je i necujan.

Ni kod mene late 2012 - i5 se ne čuje ventilator, a greje se samo malo - tek je malo mlak.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pricamo o Mac Mini-ju u ulozi audio file servera - mlak totalno, nema potrebe da se prenemaze oko pustanja audio fajlova.
Player je A+ 3.03.
Tu je i skripta za optimizaciju OS X podredjeno sve audio reprodukciji, nema izlaz na net, bez remote kontrola - mazohisticki [emoji4]

Hvala.
Vi verovatno imate i daleko bolji DAC od mog (mnogo profesionalnije pristupate kreiranju sistema nego ja) pretpostavljam i invarijantan na software koji koristite pa možete da radite šta Vam se prohte, a ja mogu samo da Vam zavidim.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne, nije bio akcenat na tome nego da se Mac Mini ne greje. Konacno, nista od toga nije, kako vecina misli plug end play, vec sve zahteva ozbiljan pristup i optimizaciju, a onda ni rezultat nece izostati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kucah sa telefona , pa sam bio sturiji nego inace

 

htedoh reci - sve se greje u nekoj meri , pa i mac mini

licno vise volim malo propuha sa lazy fan , nego fanless

ne znam , valjda vec usadjena histerija u vezi sigurnosti sadrzaja hard diskova pa tu uvek vapim za mlakim

za razliku od pojacala ...... gde bas volem da budu vruca .... gde moraju biti :)

 

mda - u tom kontekstu - ja bih sredio taj Sreckov da bude i dovoljno hladan i necujan ...... meni licno manje razmisljanja no sad da ucim jos i kako oko OS-a i skroz meni nepoznata grana hardwera .... mislim na sitne cake zanata , koje definitivno ne posedujem za Mac

 

moj media pcjčić se komplet hladi sa jednom 12-kom , na 5V ....... i napajanje koje je inside i sve ostalo

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Sad sam pogledao kod sebe, ventilatori su 60x60mm kućište je 66mm visine. Šta je najtiše od tih malih ventilatora?

https://noctua.at/en/nf-a6x25-flx

...или:

http://www.acoustiproducts.com/en/acoustifan_dustproof.asp

AcoustiFan се, чини ми се, теже налази. Noctua је изванредан вентилатор, а лакше се набавља (мада нису јефтини).

Оба модела долазе са гуменим умецима за монтажу уместо штрафова (веома важно).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:


Da nisam pratio temu na HiFiles dovoljno bi mi bilo to sto Vi kazete jer znam da ste Vi to sigurno probali i izvukli relevantne zakljucke.
Već sam rekao da znam da gotovo svi misle da je Foobar2000 inferioran kao player. Međutim namestio sam ga da mi radi super sa iPhone sto mi je osnovni zahtev. Veoma je moguće da i proizvođač DAC-a ne daje slucajno distribuciju Foobar2000 uz DAC a ja sam suviše lenj da ispitujem da li je to stvarno slucajno.

Ma nije.Ne dirajte foobar.

Koji operativni sistem imate na HP-u ?

Ventilator nazad ugasite.Koristite HWMonitor PRO za proveru temperatura,trebalo bi da radi ok i bez jednog venta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma nije.Ne dirajte foobar.
Koji operativni sistem imate na HP-u ?

Windows 7.0 koji je licenciran za njega.
Za moje godine i moj kvalitet sluha Foobar2000 je apsolutno zadovoljavajuci. Ustvari ništa mi na njemu ne smeta i neznam šta bi mi drugo trebalo.
Obično ljudi nešto menjaju kada imaju potrebu za nečim sto postojece ne može da im obezbedi.
Ja još uvek nisam na tom nivou[emoji3] kada je Foobar2000 u pitanju.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Srecko said:


Windows 7.0 koji je licenciran za njega.
Za moje godine i moj kvalitet sluha Foobar2000 je apsolutno zadovoljavajuci. Ustvari ništa mi na njemu ne smeta i neznam šta bi mi drugo trebalo.
Obično ljudi nešto menjaju kada imaju potrebu za nečim sto postojece ne može da im obezbedi.
Ja još uvek nisam na tom nivouemoji3.png kada je Foobar2000 u pitanju.

Ok je to sve.Ne prlelazite na Win 10 i nema potrebe za verzijama foobara preko 1.3.8.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Album Player ima lepši zvuk. U njegovom folderi web ima program koji se pokrene i preko IP adrese i browsera se kontroliše preko bilo kog uređaja.

Kod mene Foobar2000 koristim preko aplikacije Remote za iPhone, vidim na iphone sve svoje play lists, mogu da puštam šta hocu i kako hoću bez da mi je za to potreban monitor-ekran HD TV.
Veoma konforno i lepo integrisano.
Naravno u pozadini svega je iTunes jer play lists u Foobar2000 možete praviti samo od pesama iz iTunes library.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok je to sve.Ne prlelazite na Win 10 i nema potrebe za verzijama foobara preko 1.3.8.

Koristim verziju Foobara2000 koju sam dobio kao distribuciju uz DAC (mrzi me da pogledam koja je, ne ljutite se molim Vas) i u njoj stoji da radi sa 7-com.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Srecko said:


Da nisam pratio temu na HiFiles dovoljno bi mi bilo to sto Vi kazete jer znam da ste Vi to sigurno probali i izvukli relevantne zakljucke.
Već sam rekao da znam da gotovo svi misle da je Foobar2000 inferioran kao player. Međutim namestio sam ga da mi radi super sa iPhone sto mi je osnovni zahtev. Veoma je moguće da i proizvođač DAC-a ne daje slucajno distribuciju Foobar2000 uz DAC a ja sam suviše lenj da ispitujem da li je to stvarno slucajno.

To je 5 minuta posla, možeš imati oba na PC. Foobar je puno komotniji od free verzije AP, full verzija košta 36.5eur ona ima sve moguće. Meni je bitniji zvuk od neke udobnosti, a tek sam uzeo PC pre par dana tako da je još sve u test fazi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predlog da se lepo uklopi (vizuelno) u sistem i da nije preskupo (150-200 nečega):

Kućište sa napajanjem

Neka mini itx ploča sa integrisanim proesorom i pasivnim napajanjem (npr. Asrock ima gomilu modela)

Memorije par GB više nego dovoljno

Software neka namenska linux distribucija (npr. Daphile, Volumio za PC, ...) instalirana na USB-u

Upravljanje preko bilo kog uredjaja preko browsera ili namenske aplikacije za mobilni ili tablet

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ti jedna jednostavna semica za kontrolu brzine ventilatora:

 

Fan Control.png

Ventilator se ukljucuje pri odredjenoj temperaturi sa nekom minimalnom brzinom, i ona se polako povecava kako temperatura raste.

NTC je od 10K.

Ja sam autor seme tako da ne podleze autorskim pravima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, vladd said:

Mislim da je kod mene problem sa Win10, rade stalno ventilatori punom brzinom i kad je potpuno hladan PC, a to treba da radi kontroler na ploči. Ili ne valja win10 driver za kontroler ventilatora na motherboard, ili ima nekih procesa u pozadini koji to uzrokuju. Znam kad sam koristio laptop sa Win7, on kad slušam muziku sam uspori dosta ventilator jer je hladan, a sad se to ne dešava nego stalno piči full speed. Naćićemo već nešto na internetu, mrzim Win10 to je nedorađen OS, ali mislim da ovaj PC mora da bude na Win10 zbog driver-a.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mora dedikejtid polica za Quad 405 . . . treba mu vise slobodnog prostora . . . ako ne, ono bar da se podigne od "danceta" police . . . . neki spajkovi/djunte neke . . .  [emoji3]

Tek sad videh post. Odmah korigovao!

Pogledah ponovo sliku, iz lošeg ugla je snimljeno. Iznad Quad 405-2 ima prostora najmanje 10 cm.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...