Jump to content

Kapacitativnost phono ulaza


Srle

Preporučeni Komentari

19 minutes ago, zoranzu said:

. . .

Ako imam kijavicu,to ce mi reci i lekar opste prakse za 50 dindzi, ne moram da idem kod privatnika da bi mi to isto rekao ali za 50$

. . .

Lekar opšte medicine u državnoj ustanovi, tj. Domu zdravlja će ti to reći za dž, ukoliko imaš overenu zdravstvenu knjižicu.

Koliko se sećam tih 50 dindži bi platio za participaciju recepta ukoliko bi ti on napisao, a da je taj lek na pozitivnoj listi. Ako nije, a to su generalno svi lekovi koji se mogu uzimati kada imaš kijavicu će biti više puta skuplji od tih 50 dindži (vitamini etc. . . ).

Lekar opšte medicine u privatnoj ustanovi, tj. privatnom Domu zdravlja će ti to reći bez da mu podnosiš na uvid zdravstvenu knjižicu, ali za 50$.

Inače, generalno, zbog obične kijavice (one bez komplikacija) nema razloga ići lekaru.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

22 minutes ago, Doktor said:

Inače, generalno, zbog obične kijavice (one bez komplikacija) nema razloga ići lekaru.

Kao sto ni meriti obicne gajtane na B&K :loleverybody:

40pf=40pF*

*uvek bilo i bice

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo (samo)reklamerstva uvek dobro dođe, naročito ako je mufte ... možda bi bilo dobro da počnu da se naplaćuju (ovakvi) postovi raznoraznih mešetara i njihovih ''sendvičara'' ... il' bar da se prebace u oglase i komercijalni deo foruma

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, zoranzu said:

Kao sto ni meriti obicne gajtane na B&K 

Gajtani nisu obicni, imaju svoju ssvrhu, ne podcenjujemo ih kada nam ne odgovara(a glorifikujemo do besmisla odmah na drugom mestu) i dobar bi bio network analizator za "doticno" merenje kablva.

Pa da bude jasnija situacija sa doticnim kablom.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pozdrav diy “bolesnicima” koji u svemu paranoično vide neku materijalnu korist - da vam pojasnim, ovde je nema.

Kabl sam postovao u ovoj temi apropo niske kapacitativnosti, možda nekom bude interesantno, objasnio od čega i kako je skockan, FTA sam naglasio samo zato što se vidi na kablu, nije Zokijev komercijalni proizvod (a koliko sam upućen, neće ni biti) i neću ga prodavati.

Pozdrav sa suncem okupanog Krfa, a vi sad nastavite sa besmislenim pljuckanjem.

edit: okvirna cena jednog ovakvog kabla je oko 140€, samo materijal

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ringeraja said:

Pozdrav diy “bolesnicima”

hvala, takođe

1 hour ago, ringeraja said:

koji u svemu paranoično vide neku materijalnu korist

ma jok, ovde vidim samo običan bezobrazluku pojedinih mešetara koji već duže vreme vršljaju po forumu i zatrpavaju ga(zajedno sa svojim trabantima i ''sendvičarima''), temama i stvarima koje nemaju nikakve veze sa DIY(a često ni sa zdravim razumom) zloupotrebljavajući forum u zarad besplatne lične promocije

1 hour ago, ringeraja said:

FTA sam naglasio samo zato što se vidi na kablu

pošto se na slici to ne vidi, biće da je to ipak vidljvo samo u tvojoj glavi

1 hour ago, ringeraja said:

Kabl sam postovao u ovoj temi apropo niske kapacitativnosti...

... misliš intelektualne(članova foruma) ... pa nismo ni mi vesla sisali .. 'ajd da si ti prvi ''padobranac'' sa 'vakom pričom, pa da još i poverujemo :rolleyes:

1 hour ago, ringeraja said:

edit: okvirna cena jednog ovakvog kabla je oko 140€, samo materijal

eeee, ako je tako, onda ništa ... znači to je put koji vodi do ''svetog grala'' : što više šuški(se čuje), to je bolji zvuk :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja nisam od osnivanja, ali uopšte ne vidim poentu?

Ti si ovde od osnivanja i zato daješ sebi za pravo da komentarišeš nešto za šta apsolutno nisi u pravu.

Ako administracija ovog foruma smatra da je ovakav vid komunikacije okay, nema frke, neka ostanu samo “osnivači”, pa se siti ispričajte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A to što me je drug “osnivač” isprozivao na krajnje drzak način se ne računa? Bezobrazluk najniže prirode, dno dna od čoveka, bez ikakvog povoda me etiketira i konstruiše moje namere!!!

Ili je ovaj forum, kao i masa ostalih, krajnje privatizovan, pa za neke važe posebna pravila i gleda se malo više kroz prste.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne imputiraj .

Forum ne cini Administracija , nego clanovi . Ako krenem da se petljam u svaki dijalog na forumu , bolje da napravim blog umesto istog.

Obojica imate tastaturu , nadajmo se i mozak da koristite istu , snagu argumenata .

Ako ne mozete da se pomirite sa cinjenicom da onaj drugi ne prihvata izneseni stav , postoji ignore lista.

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidi, svemogući, nisu se ovde iznosile činjenice, već me je dotični etiketirao kao sendvičara i napao da iza leđa hoću da nešto prodajem.

I na moj kulturan i krajnje odmeren post je nastavio isto.

I šta sad? Ja treba još fino da mu se izvinim, jer Boga mu, čovek od osnivanja, mora da je 100% u pravu!

More...i ti i on...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, ringeraja said:

Ja nisam od osnivanja, ali uopšte ne vidim poentu? 

Pa pošto kažeš da ti je promakla poenta, evo da ti pojasnim : Nije poenta u tome koliko je dugo neko na forumu, već u tome zbog čega je neko na forumu, Ja sam ovde zbog DIY, a ti ?

U temi koja se bavi ulaznom kapacitivnošću fono pretpojačala, ubacivanje priče o kablovima(koji nemaju nikakve veze sa temom) i pominjanje nekoga koji od toga ima materijalne koristi, za mene nije ništa drugo nego najobičnija propaganda. Pogotovo kad je u pitanju osoba koja već duže vreme, zajedno sa svojim trabantima, zatrpava forum temama koje nemaju nikakve veze sa samogradnjom, već mu služe za (besplatnu) samopromociju.

 

EDIT: Uzgred, izvinjavam se za reč ''sendvičarenje'', jer to nije reč iz mog vokabulara ... upotrebio sam je pod utiskom pisanja jednog bivšeg člana ovog foruma, na susednom forumu ... @Srecko  će sigurno znati o čemu govorim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ringeraja

Poslednji put - postoji procedura za to - imas REPORT dugme .

Ne prozivaj mene jer nisi ispostovao proceduru i ne optuzuj me za zavere niti intencije koje nemam

Za razliku od bilo koga ovde , ko moze samo da se raspravlja , pa da to jos i predje u nadlajavanje , ja imam nacin da kaznim onoga ko je bezobrazan prema meni , kao vrsiocu fukcije Admina.

A za ovo - " More...i ti i on... " ....... odmaraj 7 dana od pisanja

Ako ne razgranicis u zivotu sa kom si ovce cuvao a sa kim nisi , ne moras ni da pises ponovo.

 

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Spomenuh tuznu nedoslednost odnosa prema mernoj opremi i diy. Olako se bacaju desetine evra na zicke i osigurace, npr, ali za instument, koji sluzi kao "evidence" se smatra da je peto-desetoevarski kinez vise i previse nego dobar. One skupe sprave su za dokone i nagluve :) 

Od dokaza, mogu samo smernicu da dam, za daljnje proucavanje i razjasnjavanje i zarad diyerstva, posto sa odredjenog aspekta(koji nervira Belog, a ja slusam muziku pa sam cool :D ) postoji trend nedokazanosti(i nedokazivosti) necega sto se ne razume...i (pride)ne zeli da se razume, posto su slatke i lakomislene price em lakse , em zabavnije, a mogu i parice da prinesu.

 

 

Cap.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, vladd said:

koji nervira Belog

Ma taman posla da se nerviram, ja sam se najpre samo nasmejao(a posle i nadovezao), na tvoj komentar o ''sofisticiranosti'' opreme koja se koristi pri izradi komercijalnog HiFi proizvoda. 

A što se ovog drugog dela tvog posta tiče, odavno sam naučio da se znanje može preneti samo onima koji to žele. Meni je nekada bilo neshvatljivo da neko odbija da nauči nešto novo o onome čime se bavi, sve dok nisam shvatio da sam poprilično usamljen u takvom viđenju stvari i da se, nažalost, većina time(svojim neznanjem) čak i ponosi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, ringeraja said:

Vidi, svemogući, nisu se ovde iznosile činjenice, već me je dotični etiketirao kao sendvičara i napao da iza leđa hoću da nešto prodajem.

I na moj kulturan i krajnje odmeren post je nastavio isto.

I šta sad? Ja treba još fino da mu se izvinim, jer Boga mu, čovek od osnivanja, mora da je 100% u pravu!

More...i ti i on...

Boldovano = uticaj drugih, a to znaci da si osoba bez dovoljno integriteta da se odupres abrovima i babatetkama.

No, nije samo to tvoj licni problem. 

Ima tu jos  . . . ovaj tvoj poslednji red, kranje ostrascenog posta, govori sve o tebi.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...