Jump to content

Pioneer DV300 Lampizator SPDIF


NIXIE

Preporučeni Komentari

Evo konačno i to da probam. Rezultat je vredan svakog truda, razlika je velika, kao da je neko skinuo zavesu ispred zvučnika. Jednostavno a efikasno, samo koristiti tanku i mekanu žicu da se ne otkine pad na PCB koji je vrlo sitan. 

Prva slika je originalni SPDIF izlaz (samo je zamenjen elektrolit na izlazu sa 0,1uF PP)

Druga slika je detalj prepravke po Fikusu

Treća slika je novi SPDIF izlaz bez opterećenja

Četvrta slika je novi SPDIF izlaz sa opterećenjem 75oma

Kome treba jeftin a dobar transport, ovakav DVD može povremeno da se nađe na KP za 20EUR, toiliko sam ja ovaj platio (alternative su DV310, DV600, DV610). Sve je kao novo (i jeste praktično novo) samo je malo izgreban poklopac. Čita apsolutno sve diskove, CD, DVD Audio, SACD.

Original izlaz.jpg

Prepravka.jpg

Bez 75 oma.jpg

Sa 75 oma.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

daj makro chipa i lemljenja , zapisi koji pin , zapisi koji si kond stavio

 

mslm, ja znam odavno , ali da bi info bio kompletan , za nekoga ko nije upoznat od pre

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo sa Lampizator sajta ima dobar detalj za DV300, ne mora ništa da se odlemljuje od delova, to je kontrolna tačka samo se zalemi žičica.

Kond je 100nF polipropilen, konkretno je Panasonic, može bilo koji 100-220nF , mislim da treba izbegavati keramiku.

Žica je ona za Alen Wrigh kablove pun posrebreni bakar u teflonu 0,25mm (AWG34).

Umesto BNC može i običan činč RCA, imao sam viška tih BNC pa reko da potrošim.

Taj DVD ima na nekoliko mesta vezu na šasiju (svaki šraf koji se vidi), čak su original SPDIF i audio RCA džekovi direktno uzemljeni na šasiju preko šrafova, tako da možda može isto tako da se uradi, znači metalni konektor direktno na šasiju a centralni pin tankom žicom na onu tačku sa slike. Šasija je pocinkovana, barem tako deluje.

Pošto je BNC izolovan, uzemljenje je izvedeno kod onog šrafa, ubacio sam pin od presavijene žičice u postojeću rupu i zalemio na štampu, a potom žicu za uzemljenje (posrebren bakar u teflonu, licna 0,25mm2) zalemio za njega. I onako sam morao da izvadim pločicu zbog bušenja šasije da ne upadaju opiljci. PCB mora obavezno da se izvadi inače ko zna gde bi sve završili opiljci.

 

IMG_6531.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 minutes ago, mutayu said:

Izvukao si SPDIF pre DAC-a na konektor pa ces to posle da vodis u svoj DAC, ako se ne varam?

Da, to vodim na moj DAC i radi besprekorno, ali ne ide SPDIF na interni DAC već samo na izlazni buffer.  Usput ostao je i originalni SPDIF  izlaz aktivan, taman da mogu da demonstriram veliku razliku.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
1 hour ago, goggolar said:

pomozi mi malo molim te. Ja nisam uspeo nikad da ucitam dvd-a niti sacd snimljen na dvd

Pogrešio sam kad sam to napisao jer nisam gledao specifikaciju, misleći da čita (pre toga sam imao jači model DV610 koji to može). Narezao sam par DVD audio i probao na DV610 hoće, na DV300 neće.

DV300, DV393 ne čita DVD-audio i SACD, samo Redbook CD format.

Na žalost  i taj DV610 kad pročita SACD ne izbacuje ništa na digitalne izlaze, samo reprodukuje na analogne, dok DVD audio izbacuje na digitalne izlaze, ali umesto 24bit 96kHz bude 16bit 48kHz. Možda sa HDMI spitter-om može da se izvuče digitalni signal 24/96 za DVD audio kao i za SACD na ovom modelu, nisam probao, trebalo bi da može. DV600 je isti kao DV610, imao ga je moj kum.

Moja greška, izvini.:wavecry:

https://www.cnet.com/products/pioneer-dv-610/

https://www.cnet.com/products/pioneer-dv-300/

Za ostale modele treba pogledati specifikaciju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, goggolar said:

I ja tako znam, pa mi je bilo cudno u postu! :)
Al reko da pitam mozda se nesto diy-isalo i na tu temu :))))


Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

Nisam namerno pogrešio, omaklo mi se. Na žalost to ne može da se promeni.

U međuvremenu uradio sam to isto na DV393, uzeo jeftino na KP da imam rezervni transport jer sam prodao DV610, mada kako sada uglavnom koristim PC ne znam ni šta će mi.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam jos davno uradio dva komada i uzeo treci, svaki je isti 380 350 300 393, front je malo drugaciji...ali sve u svemu transport im je isti...sta je ustvari i bitno u njemu!

Lepse svira nego komp koji nema usb to spdif konverter pre daca...ili ako dac nema u sebi bas kvalitetan xmos....mada to je retkost!

U svakom slucaju za 1000dinara greota ne uraditi :))))


Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, goggolar said:

ili ako dac nema u sebi bas kvalitetan xmos....mada to je retkost!

Imam to, malko bolje mi zvuči PC nego transport, ali to je razumljivo jer na transportu slušam rezance a sa PC iste te fajlove sa kojih sam rezao. Sa originalima teško da se primećuje neka razlika između transporta i grebovanog fajla. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, goggolar said:

Probaj da skines kond...ja sam na 3 razlicita sistema cuo veliki boljitak u odnosu kad ga ima...

Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
 

Moram da pogledam šta je u DAC-u na ulazu, malo je opasno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...