Jump to content

Babelfish M25 , AKA M2 on steroids , AKA M2-XA25 bstrd


Zen Mod

Preporučeni Komentari

onda se odseli u Japan , oni su to uradili pre svih

sve sto valja u ovom hobiju , probali su pre drugih

sad , sto poneki kao Nelson ipak jos otkriju neki dragulj i novinu u pristupu ...... to je druga stvar

glede prethodnog posta  - previse generalizujes ........... a jos k tomu nisi u materiji da znas konstruktivne razlike izmedju, FW nomenklaturno, DEFiSIT i SIT-3

 

dakle , kao i uvek - konkretan primerak necega vec , pa u sobu , pa prikljucuj , pa slusaj nedelju dana ; onda konkretizacije , a ne generalizacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozemo da pricamo , nije da ne mozemo ..... al' ako pricamo daj da se drzimo poznatih cinjenica

a  , ko ce da proba ...... onaj ko ima .

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni javilo da jedan SIT-3 stize u srbijicu..... samo nemojte da me nervirate i drmate kavez molim....:heat:

 

jedna od cinjenica je bila da FW PP pojacala tipa F5 bolje voze tanoje od SE tipa F3, ne znam mozda sam to umislio, tko ce ga znati....

mnogo je meni to para za ovolicnu saku delova, makar ga je i svakog licno osvestao papa. $200 u SIT-ovima i jos toliko u svemu ostalom na tom nivou proizvodnje, pa puta 10 daje $4,000.

 

First-Watt-SIT3-DSCN1696.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad, ne znamo da li su sitovi 200$, jerbo ih neima, neki vfetovi i slicne opcije se prodaju za 50$ na ebaju.

Esad, Papa, da li je bas lemio, mozgao testirao, svakako je vise rada, ideja, pameti i renomea ulozio nego neki u gajtancic i osiguracic, pa uzimaju kajmacak 100-500%

U svakom slucaju, SIT kao komponenta je interesantna zivuljka, i sumnjam da ce se pojaviti na trzistu, jerbo sa mnogo manje tehnoloskog cimanja, namenski(osim za audio) se prave znacajno drugacije, bolje i mocnije komponente. Mislim na RF i power electronic.

Ovo je u rangu kineskog porcelana ili celika za katanu...trose se dani i dani, a na kraju svakoj komponenti se tu negde oko nekoliko moraju premeriti parametri.

Plus je cudna prica oko cena u vrhunskoj hifi, ucescu dilera i okolnih hijena i kondora...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yo bre @grau,ne bejase ti imao jedno pojacalo sto je bilo montirano na jednu dasku,na osnovi jednog IC-a,sa napajanjem na akumulatore,koji je tamo mnozilac bio u odnosu upotrebljeni delovi/prodajna cena?..sto se brigamo kolko jedan proizvodjac trazi za gotov uredjaj,naspram upotrebljenih delova?..svako trosi svoje pare na nacin sto mu se najvise svidja....

http://www.mother-of-tone.com/byob.htmi

i SITi vukovi,i ovce na broju....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je poseban primer, prakticno egzemplar, suludog gubljenja racionalnog kriterijuma kvaliteta hifi komponenti i formiranja iluzornog kriterijuma "slusanja" kao ultimativnog. I da to stavimo na stranu, kao filozofsko pitanje, ostaju sitna svajserska pitanja oko dronjavog piher potenciometra, nekih kablica i fensi prikljucaka, zastite od rfi..ali i to da postavimo na stranu, ne mora svako sa golicljivim parama da se razume u komponente..

Pitanje svih pitanja je kako to da je taj pot sada neverovatno nevidjenog zvuka, a u drugim situacijama nije?

Potpuno mi je nejasno odsustvo tog pitanja medju formerima kriterijuma na osnovu osluskivanja? A to je neka elementarna, bazicna, poredbena logika..bez upustanja u tehniku i njene osobine.. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u mom slucaju je mnozilac bio mnogo manji, s obzirom da sam ga jeftino platio. da ne kazem da sam ga skuplje prodao, a jesam. nadji mi SIT pojacalo za 500e pa cu prihvatiti tvoju logiku. evo za 1000e, ne mora za 500e.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grau:apsolutno me ne interesuje kolko kosta ijedan proizvod,da kazem "po fabrickoj ceni",i posto se prodaje na trzistu,ko kakve mnozioce koristi,i posto se nesto "slicno" moze napraviti,bitno da je korisnik zadovoljan kupljenim,i da za njega odnos ulozeno/dobijeni kvalitet odgovara..samo mi je cudno bilo da si potegao pitanje "saka elemenata",i vidju sta kosta,u gotovom" ...naspram jednog BYOB-a,i da si ga platio pola,no sto je prodat,dalo bi se stosta raspravljati na temu =ulozena materijalna sredstva/cena kostanja....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li bi možda bilo dobro da se postovi o SIT uređajima prebace u posebnu temu da bi ova tema o Babelfish M25 na steroidima ostala konzistentna?
Ako sam pogrešio u proceni o povezanosti ovih konstrukcija, izvinjavam se.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, paja959 said:

@grau:apsolutno me ne interesuje kolko kosta ijedan proizvod,da kazem "po fabrickoj ceni",i posto se prodaje na trzistu,ko kakve mnozioce koristi,i posto se nesto "slicno" moze napraviti,bitno da je korisnik zadovoljan kupljenim,i da za njega odnos ulozeno/dobijeni kvalitet odgovara..samo mi je cudno bilo da si potegao pitanje "saka elemenata",i vidju sta kosta,u gotovom" ...naspram jednog BYOB-a,i da si ga platio pola,no sto je prodat,dalo bi se stosta raspravljati na temu =ulozena materijalna sredstva/cena kostanja....

šiljiš patku radi šiljenja a standardno si neinformisan... taj BYOB je plaćen 200 evra, za te pare mož biti i u kartonskoj kutiji (kao da je ovako daleko...)... svejedno sam ga prodao, mogao je samo da kleči i moli za milost pred mojim cefema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozda da a mozda i ne

samo mi je Grau vec postao dosadan ......... sit ovo sit ono

 

drzi se cevi i ne smaraj .......... sve sam ti odgovorio sto si pitao ........  dalje ti samo vredi ili čuti ili za pojas zadenuti

 

nego , interesuje me koliko si Meyerovo pojacalo platio ........... a meris cenu SIT-3

 

u stvari , bas me ne interesuje .

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

haha, pa bas si od svih poredjenja uzeo 60 kila lundal prigušnica, tango interstejdz i izlaznih trafoa motanih pubičnim dlačicama zen monahinja, WE lanpi, napajanja za električnu stolicu. tu je bio negde kao SIT-3 u srbiji. imao sam srece da ga uzmem pre nego sto se culo za coveka i pre nego sto je i on krenuo da dodaje nule i zareze na cene.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

mnogo je meni to para za ovolicnu saku delova

kao da si od juče pa cenu gotovog proizvoda, posmatraš kroz količinu delova, ima tu nešto malo i pameti koja je ugrađena, trgovačkih marži itd.. nije NP jedini koji prodaje pojačala od 4 - XX K nečeg.. uostalom kod nezvaničnog (a možda i zvaničnog, bemliga) NP distributera, možemo i ti i ja da ostvarimo od 30 - 50% popusta, u zavisnosti od njegove potrebe za kešom - dakle trgovačka marža je barem 50% i već smo, bez dalje analize prodajne cene blizu ceni koju bi ti platio.. da se razumemo - mnogo je to i meni, ali tako je i na drugim mestima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, grau said:

sprave sluze da bi se slusale a ne da bi se merile

 

38 minutes ago, vladd said:

Pitanje svih pitanja je kako to da je taj pot sada neverovatno nevidjenog zvuka, a u drugim situacijama nije?

Pa odgovori , kako to da slusanje nije nikakav kriterijum

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, Woland said:

kao da si od juče pa cenu gotovog proizvoda, posmatraš kroz količinu delova, ima tu nešto malo i pameti koja je ugrađena, trgovačkih marži itd.. nije NP jedini koji prodaje pojačala od 4 - XX K nečeg.. uostalom kod nezvaničnog (a možda i zvaničnog, bemliga) NP distributera, možemo i ti i ja da ostvarimo od 30 - 50% popusta, u zavisnosti od njegove potrebe za kešom - dakle trgovačka marža je barem 50% i već smo, bez dalje analize prodajne cene blizu ceni koju bi ti platio.. da se razumemo - mnogo je to i meni, ali tako je i na drugim mestima

ama u pravu ste, samo sam konstatovao ocigledno a voleo bih da mi je dostupno, prosto mi se proba da vidim da li stvarno igra mečka...jbga ne znam da li sam ikad kupio nesto novo, sem nekih skrnavih DA konvertora.... nisu ni raniji FW pre nego sto su postali PL bili jeftiniji (bitno), sve je to normalno i navikli smo se. ovde je problem sto nema ni polovnjaka pogotovo ne na nasoj voltazi.... kiselo grozdje jebiga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, grau said:

haha, pa bas si od svih poredjenja uzeo 60 kila lundal prigušnica, tango interstejdz i izlaznih trafoa motanih pubičnim dlačicama zen monahinja, WE lanpi, napajanja za električnu stolicu. tu je bio negde kao SIT-3 u srbiji.

 

i ti i ja znamo da je Meyer obican srafcigeras u odnosu na Nelsona ;

svaki FW amp je prica za sebe , novi koncept (makar izvadjen iz naftalina cevnog doba i prebacen u pescanik) ali je plod razvoja ideje a ne n-ta varijacija koncepta koji je Meyer odredio kao atraktivan pre 20 godina , u vreme Sound Practices

a da ne pricamo o tome da ces ti posle 2 promene lampi za Meyera taman potrositi jedan polovan FW amp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@grau:posto sam za prodati primerak pare preuzeo ja,ako se secas jos toga,ono sto sam rekao,da si ga platio i pola,nije promasilo bas mnogo u odnosu na stvarnu cenu,sto si platio..i naspram te bagatelne cene za to vreme,naspram sake delova sto ima na toj dasaci,moze se slobodno reci,mlogo bre..naravno,patku treba siljiti,jeftino kupiti,pa prodati skupo,jasna racunica...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kao trece, niko nije izmisljao SIT za potrebe slusanja, kao i brojne komponente. :)  

Kroz istorijat desavanja, izmisljena je opcija iz potrebe da se napravi brz i efikasan FET, 50-60ih godina, i da bi pride bio za upotrebljivo visok napon a ne za 20-50V.

Audiom se niko tehnoloski nije ozbiljno bavio, u to vreme Filips i Soni su bili nosioci nekog razvoja, ali bez naprezanja misica.

Tehnoloski je bilo previse komplikacija za gojenje kristala, ecovanje slojeva, izbegavanje pobocnih efekata i nekvaliteta rezova na peletu, metode su bile od plazma ecovanja do hemijskih, uz ultrazvucne vibracije i precizne pilinge metalnih slojeva. Trajno, skupo i nije moglo da se pouzdano radi na vecem broju peleta istovremeno(prosta razdela troskova).

Vfet je nastao nesto laksim tenologijama, i bez potrebe za stotinama volti izolacija, i rada ne nekoliko stotina MHz, prakticno za audio, ali nesto prostiji u izradi.

Princip rada je slican...mada SIT ima malo vise osobina triode, do poklapanja.

Sta je ko i zasto propustio tokom decenija, predmet je velike elaboracije, uglavnom, problem SIT, pride problem formiranja palete harmonika(strucnije entropije signala-sto je savremeni osvrt na zvuk, ili pristup, od 2012-e) je uvezao Nelso Pass, sa ponudjenim resenjem.

I to se ne moze porediti sa doktoratom iz marketinga tipa BYOB, ni po kojoj trzisnoj ceni...smislu uredjaja, pomodnosti, audiofilije prave ili lazne...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...