Jump to content

Babelfish M25 , AKA M2 on steroids , AKA M2-XA25 bstrd


Zen Mod

Preporučeni Komentari

17 minutes ago, Woland said:

ja kad mi je nešto na Carini, tihujem.. gledam da se ne zameram, strog sam u primeni 10 zapovesti, ne psujem, puštam da mi Ganci peru šajbnu (ponekada i platim), gorljivo se zalažem za mir u svetu, i tako nekako u svečarskoj atmosferi, ali spreman za podnošenje gubitka nekako dočekam presudu :)

 

A ja zamolim Japanaca da mi napise gift na paketu :oldtimer:

btw: gift na Švedskom je otrov a bogami i oženjen :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, ninja said:

A ja zamolim Japanaca da mi napise gift na paketu

bolje da je napisao (i stavio) unutra je tri frtalja sakea za gospodu carinike :) 

znaju naši carinici za jadac, na giftove se obraća posebna pažnja, najmanje je da ti naplate PDV na osnovicu koju smisle :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Impuls said:

.........

Imam pitanje na Zen-ov post sa trece strane. Ako se THD racuna kao odnos harmonika i osnovnog signala i ako je K2 dominantan kako moze biti THD bezobrazno nizak???! Ovde sam uzeo u obzir da ostali harmonici ne postoje radi lakseg racunanja pa se kvadriranje i korenovanjem harmonika dobijebas odnos drugog i osnovnog.

ne zna baba da racunja sinko

babi milo da je naterala EMU i program da rade zajedno , p auporedila sto je mogla da uporedi i dosla do zakljucka da se proceduri moze verovati

k tomu nije nista spaljeno - ni amp ni EMU , i kud ces vise

 

sreca da i program i baba ignorisu sve sto je levo od 1K , jerbo su kablovi predugacki do i od interface box-a , a jos i box treba napraviti od metala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Woland said:

bolje da je napisao (i stavio) unutra je tri frtalja sakea za gospodu carinike :) 

znaju naši carinici za jadac, na giftove se obraća posebna pažnja, najmanje je da ti naplate PDV na osnovicu koju smisle :)

 

Ne sme na paketu da piše "Samples", to ne mogu da preuzmu fizička lica samo firme, taj paket se vraća ako ne nađeš firmu da uveze, ali pre toga mora pošiljalac zvanično da promeni adresu isporuke, i to samo ako je raspoložen carinik, inače ide nazad pa sve ponovo. Desilo se jednom da su napisali misleći da mi čine uslugu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

po nekim parametrima (kapacitivnosti jok ali Rds da) THF je bolji

sa druge strane ,ako ti je to bitno ,  za THF ce dobijes recept ono sto ja uradim

za 2SK182 bi morao da prilozis par za prototip , jerbo ja nemam pristupa istima :hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/15/2018 at 1:31 AM, Zen Mod said:

moj je DEFiSIT - razvojna etapa za SIT-3 , u aktuelanoj nomenklaturi

 

DEFiSIT je beskompromisna varijanta , apsolutno neprakticna za iole veci broj proizvedenih primeraka , jer je nemoguce toliko idealno upariti izlazne elemente - nema dovoljno primeraka za tu avanturu

 

zato se malo otislo u kompromis i napravila ne tako pure varijanta , ali u koju moze da upadne veci broj raspolozive kolicine izlaznih elemenata

 

i to je SIT-3

sad vidim ovo a malocas procitah NP uvod za SIT-3, on tamo koristi sintagmu DEF/SIT.... vidju!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Depletion Enhancement Follower

Pass SIT-1 je depletion device

IRFP9240 je mosfet, enhancement device

zajedno spojeni da budu source follower stage

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

citajuci sve sto je gazda imao da kaze, ukljucujuci i to da mu je defisit nadsvirao sit-3 na njegovim lowtherima, sklon sam da zakljucim da je sit-3 mozda izglednija opcija za tanojiste kojima treba PP jajce viska, a defisit za lavordzije i broadbandere koje treba malo smiriti. mozda gresim, cuti oba u komparativnim sistemima sigurno necu imati sanse

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a kuj si se uznemirio , imas lanpe , kuliraj

 

edit: SIT-3 ce moze i da se kupi , a DEFiSIT vala jok - nego ce samo moci da se pravi neka DIY varijanta ....... koja nikako nece da bude Nelsonov DEFiSIT

jednostavno nema SIT-a na svetu koji moze direktno da se napari sa IRFP240 (ili bilo kojim drugim mosfetom) bez ijednog elementa izmedju

i on ih je napravio mozda 5-6 komada i to je to , kapak

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...