Jump to content

Babelfish M25 , AKA M2 on steroids , AKA M2-XA25 bstrd


Zen Mod

Preporučeni Komentari

moj ukus - od normalnih ampova , BJ2 je bolji

 

F7 ......... meni nije bolji

 

jednostavno , continuum zvuka koji daje trafo na ulazu kod M2 , izlazi na kraj sa time sto drugi ampovi imaju vise detalja i/ili vecu brzinu

 

da nemam nijedan drugi , do kraja zivlenija za M2 , sto se mene tice

 

po jedan u svakoj sobi , ukljucujuci i kupatilo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moj je DEFiSIT - razvojna etapa za SIT-3 , u aktuelanoj nomenklaturi

 

DEFiSIT je beskompromisna varijanta , apsolutno neprakticna za iole veci broj proizvedenih primeraka , jer je nemoguce toliko idealno upariti izlazne elemente - nema dovoljno primeraka za tu avanturu

 

zato se malo otislo u kompromis i napravila ne tako pure varijanta , ali u koju moze da upadne veci broj raspolozive kolicine izlaznih elemenata

 

i to je SIT-3

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije bilo nista slicno u kitovima

 

ljudi su kupovali Smesnesouthe i ugradjivali u Aleph J , Babelfish J i slicno ....... u F2J , F3J i tako

 

NP je pazario kolicinu svojih , exkluzivan tip i konstrukcija , PAS SIT-1 tranzistora (SIC JFet , a ostali Semisouth su SIC Mosfet) , 1K komada

Semisouth je uskoro pukao , biznis odluka , nikako pitanje isplativosti

nmm pojma , verovatno vise nema potrebe da ulaze ferari u novu turu trandzi

ne treba mu ni ferari ni trandze

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

definisi slicno ;) .... zar se nije prodavao pass sony v-fet u kitu pre jedno 2 godine

inace samo da primetim da je revival ove price isao paralelno sa kalifornijom i u japanu, tamo sam naletao na razne inkarnacije stare sony price, verovatno ne tako minimalisticki elaborirane kao kod NP.... googlovati maxonic ili F.A.L. za vise informacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

yup , Nelson kupio truckload starih Sony VFets , onda se predomislio (kad je napravio par onih Sony Aniversary Amps) - ne su mu trebali ..... p aih je prepustio u Store , a napravio i 3 iteracije ampova , od toga je on zaokruzio sve za 2 kita (1 najjednostavniji prethodno sami osmislili pcb i organizovali GB) , i dao Greedy Boyz da se zabavljaju

 

ono , ima se , moze se

 

 

Sony VFet kits.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

definicija slicnog .......  Sony VFets u T03 kucistu - fragilni , depletion mode , daleko veci Ugs

 

stoga potreban skroz drugaciji nacin biasovanja , komplikovanija konstrukcija

 

dakle - slicno ali ni nalik Pass SIT-1 , malo vise nalik onim pomenutim u staklici temi .......

 

generalno - sa mosfetima i drugim (brzim ) elementima mozes da napravis da ima zeljenu THD spectru ....... ali nikad ne mozes postici ultimativnu brzinu SIT-a i ceve

 

"jedini"  zajeb sa ceve je to sto od 100 izlaznih trafoa , 98 nisu na nivou ceve koja ih gura , po performansama

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

inace u vezi sony V-FETs, ne znam detalje ali znam da je jedan od ozbiljnijih planetarnih DIY-era skocao svoj SIT amp od njih, njegova shema od pocetka do kraja, nije se oglasavao na forumima.... i eno ga, slabo pali svoj trostepeni full DHT amp od tada. tako da verovatno da moze i sa njima da se napravi dobra igranka.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja inace imam fabricki V-FET Sony TA-F7B sa 2SK60/2SJ18

lepo to radi, mozda najbolje do sada sto sam cuo od fabrickih starih tranzistoraca

ostaje mi da ga jos probam kako radi kao snagas sa nekim DHT preampom ( trenutno imam dva 4P1L, jedan je WOT a drugi sa Bartola CCS/girator, i jedan WOT sa 10Y/VT25)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam popravljao Bata Banetu jedan 5650 (ili koji li je vec - ćaletova komplet linija) pre par godina

doveddeno u fabricko stanje , sa sve izmenom komplet izlaza , zamenom svih kondova i kriticnih elemenata (narocito onih death-diodes)

 

zanimljivo konstrukciono , tricky za izvesti a da nista ne izgori (takav amp obicno ne smes na variac pa polako dizati napon) , ali zvucno nista to write home about

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...