Jump to content

Babelfish M25 , AKA M2 on steroids , AKA M2-XA25 bstrd


Zen Mod

Preporučeni Komentari

and today is first day of evaluation on Dynaudio Contour 1.8 Mk2

4R impedance .....

after just 30min (after initial warm up) it is clear that Babelfish M25 is damn well improvement over regular (Papa's Koan) M2 ......... and that still even without trying/engaging (supposedly superior ) White Cathode Borbely JFet buffer ...... and that one is promising to have objectively lower distortions , driving that nice Edcor Iron

and , we are speaking here about properly made M2 - dual mono (each channel having 250VA Donut and 4 x 33mF caps) with proper wiring inside ...... while T-Bed is having common supply for both channels , with old and tired caps and sooooo crappy wiring ........ and with flimsy 1A6 fuses inline with speakers
 

 

WP_20180720_11_55_29_Pro.jpg

WP_20180720_11_55_39_Pro.jpg

WP_20180720_11_55_50_Pro.jpg

ZM-Genius.jpg

einstein-quotes-imagination-8.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za Store ..........

- kolika je ciljna grupa (broj potencijalnih odnosno realnih kupaca)

sve posle toga pada u vodu

 

Store na Big Diya funkcinise na osnovu projekata koji su clanovi dali DiyA (oformljena neka vrsta kita) , da li dzaba ( kao sto im dadoh Iron Preamps , tek ceka realizaciju) , ili za pare (to i ne znam , nisam pitao da li ikomeplacaju procenat)

drugi deo je prodaja osnovnih elemenata - LS JFets (kad ih ima i koliko ) , kucista koja se shipuju direktno iz Italije , Modushop i valhda jos ponesto sitno

 

nas ovde ima taman da se posteno posvadjamo , al' vala jok da mozemo da obdrzimo bilo kakav vid ozbiljnije operacije

sto ce reci - ako mislis da ja imam nesto sto ti treba , javi se

ako vidis da neko nesto ima (ili nudi u oglasima ) , javi se

sto se mene tice , uskoro cu na mom blogu objediniti stvari koje prodajem da imaju posebnu (front) stranicu , eventualno staviti link ovde

dakle ....... sve je na prodaju , osim onoga sto nije i sto nemam :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, shonne said:

I taj link koji ce da bude na blogu sa sveobuhvatnim materijalom bice koristan. Jurenje sa stranice na stranicu, pa na veliki forum... Ovako nekima biva lakse.

 

 

a jes

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U euforiji (opravdanoj) sa SIT pojacavacima, nepravedno (naravno samo moje mišljenje) je zapostavljen ovaj Babelfish M25-M2 na steroidima upravo zbog osobine (malo je takvih pojacavaca) da bi odlično trebalo da podnosi promenu opterećenja (promena impedanse zvučnika) sto je izuzetno bitno za mnoge “teške” zvučnike poput ESL, Dynaudio i sl; a pri tome još M2 vazi za jedan od “najmuzikalnijih” pojacavaca.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ima ona nasa ...... o biserima , pa i o svinjama ....... :rofl:

 

al' ne smem nista od toga da kazem , jerbo drugi put ni kavu necu u Vrbasu dobiti ,  a kamoli videti Vinil Planinu Prestonicku .... a o Ninji koji je permanentno stealth ne smem ni da pricam.....

cekam da svi ti SITovi stignu kod mene , onda ce se tek (mudro) isposvadjam

 

:haha:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da se  kvotujem :

 

http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/314822-greedy-boy-defisit-papas-koans-post5495285.html

 

mozda korisno da pogeldas i par postova dalje

 

Quote

I was occupied with daydreaming of 4 similar and still different enough amps:

- Babelfish M25

-SEF/Babelfish M2 , practically two (minimally different) amps on same pcb - SEF being my iteration of M2 with Schade-d lower mosfet ........ of which I really don't know where last iteration of schematic is , so I'm enclosing it here ; pcbs to arrive next week , when I'm going to open dedicated thread at present everything ; Babelfish M2 being - well , plain M2 with few twists of minor importance - 2SK2145BL input buffer cascoded , 3(4) options for input xformer

- will also try soon , on same SEF/BM2 pcbs , iteration with working title SUFI-SIT - with THF51-S up and plain mosfet down ; fingers crossed for that one , too smile.gif

-LuDEF amp ....... what else than cascoded LU1014 up , and mosfet down

Babelfish XA25 , dunno when I'm going to squeeze that one on T-Bed smile.gif

except BXA25 , all of these are somewhere back in the thread , but lets just repeat SEF amps schm this time

time will tell for other ones

edit:

damn , is it 6 , instead of 4 amps ?

rolllaugh.gif

editedit: I didn't pursue elimination of biasing circuit , simply because of difficulties in obtaining proper parts combinations ;

that's viable approach if you're manufacturer (as Pa is) , having semi-finite quantity of parts on hand , to choose from and accomodate in finite number of amps

I'm just eeenyweeeny version of Papa , so ........ I'm backing my hands at least 6C earlier than him
 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..... bas ako si zaludan , imas semu koja ce da se proba , objavljenu u F4 beast temi

 

ne ide bez 2SK170BL+2SJ74BL na ulazu , pa driveri 2SJ313+2SK2013

ono , mogu i oni FQP/FQN driveri ...... pa cak i IRF510/9510 za najsirotinjskiju varijantu

pa precizni CCS chip LT3092 i referenca LT1634-1.25

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znaci jos treba pod T bed da bude.
Ako je problem da se nabave delovi za to, onda je to maciji sex ( tako bese karakterisali Bato MM )...jfets su mi dostupni, drajveri isto, znam gde da nabavim...samo cekam konacno tu verziju ako bude dostupna. Taj amp bas deluje interes. Hoces li da pustas pcb i schematic javno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala bogu da Woli i društvo zaboravise malo na SIT i progovorise o pravom ampu Babelfish M25. Sonicno (biće) magican a visoko veran.
Pa SIT-ovi su ionako kao lampe a “svi znamo da lampe kolorisu zvuk” [emoji5].
Ne vredi da me “ružite” hrabro sam se iselio [emoji5].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

preliminary schmtc je , kako rekoh ,objavljen

dovoljno se  (kao i uvek , namerno) razlikuje od originala , tako da nemam problem da li da objavim ili ne

javlja mi se (jbt :wizard:) da nece trebati neke velike promene ..... npr. na B M25 cela promena od izmastanog je bila vrednost jednog otpora u paralelu sa optokaplerom , da bih uterao Iq settings u zeljeni range

isplate se nedelje igranja sa LTSPice :)

no , alat cini zanat , pored neophodnih mooda , tako da je sad pomalo lakse - kad napravih T-Bed ... iako cu napajanje morati da nakalemim drugo za B XA25

ma napravicu T-Bed 2 za to :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, Srecko said:

...... Sonicno (biće) magican a visoko veran.......

 

 

vec jeste .... iako ne-spakovan :)

vrlo verovatno radim skoro upgrade dva Babelfisha koja sam pre pravio ..... jedne pcbs napolje , B. M25 unutra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...