Jump to content

Babelfish M25 , AKA M2 on steroids , AKA M2-XA25 bstrd


Zen Mod

Preporučeni Komentari

8 minutes ago, grau said:

ne bih rekao da je samo u vizuelnom ugodjaju, kome kroz ruke prodje par lanpasa, lako nauci da razlikuje zito od kukolja. cujes jedan vrhunski, nema nazad. nazalost mnogo dresha u opticaju....

yess - ako hoće da ih razlikuje :) msm, ista stvar je i sa peskom, i kod njih je teško ići nazad posle dobrog primerka.. ne pričam protiv lampaša, niti šta je bolje, samo o tome da se magija kod lampi i vidi a ne samo čuje :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

u ovoj diskusiji moram da podržim graua jer slučajno imam prijatelja što mu je petar pravio ongaku klon, drugo imam prijatelja koji su naseli na sve ove priče o pasu i diy pojačalima i, da, nijedan ne vredi spomenuti u poređenju sa drugim pojačalima,  da dodam još i to da dva ista pasa ne zvuče isto u diy izvedbi a ubeđivali me da su iste topologije i trafoi i i i ma radi to svira to jeftino je u poređenju sa brendiranjm prevarantima što uvaljuju maglu da da ali kako svira je totalno druga priča.

imao lampaše brendirane, odustao, ali nisam krenuo putem f-ova tako da jel razlikujem harmonike ili ne jedno znam kad nešto dobro zvuči onda je to dobro, nema nazad na prethodno!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam nesto stekao utisak da ima sad oko cega da se podrzava grau

on samo sto jos nije rekao da ide tetki da odnese lek

niti se o necemu konkretno zborilo , niti ima nekog razvoja teme ...... jerbo teme nema

sta je bilo pitanje , uopste ?

dobro pojacalo je dobro pojacalo ........ nema veze ni ko ga je pravio , ni sa kojim elementima , ni koliko para kosta ....... ako cemo uzeti kvalitet zvuka i neopphodan kvalitet izrade kao kriterijum

pun je svet dobrih ampova , a onih koji nisu dobri je ihaj vise

 

a prodaja magle i neznanje postoje jos od rodovske zajednice

 

dobar deo toga sto si naisao je debelo imputiranje ;

ili mozda imas dovoljno integriteta , pa da quotujes i dokazes bilo koju tvrdnju ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, Woland said:


 

 


imaš li neko lično iskustvo ili samo ono koje ti reče jedan čoek?

 

klona slušao u mom sistemu, planirao kupiti brzo sam odustao, uzo 845 instead

i završio sa lampama velikim i malim

inače svaku izjavu mogu potkrepiti i slikama samo neke stvari nisu trenutno za pokazivati jer se upravo prodaju ako me razumeš

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve sto treba znati je ovde: https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=7&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwir-fvS4avcAhUDBywKHbAcA6wQFghFMAY&url=http%3A%2F%2Fwww.thehistoryofrecording.com%2FManuals%2FDynaCo%2FDynakit_ST35.pdf&usg=AOvVaw3yAj1sdA4jz9liC9dXwpPj

ima pripadajuci preamp , nesto sa Pass u imenu , ali nema nikakve veze sa N.P.

 

firma bese Davida Haflera , jednog od najznacajnijih ljudi u istoriji zabavne elektronike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre sat vremena na redditu:


flyinglotus1983



2h

What are your thoughts on SET vacuum tube preamps and power amplifiers? Do you consider vacuum tubes to be an outdated technology? How do they sound to your ears? Why the preference for solid-state?

6

NelsonPass



48m

I like single-ended vacuum tubes just fine. I own a couple, and many of my amplifier customers use them. They're not outdated, but I think that field has been well mined at this point.
There is more variety in the sound than you might think. Some are forward and bright, some are softer on the top and have a greater depth to the image, and so on.
I find solid state more interesting, with more opportunities for creativity. You will note that the qualities of several of my efforts are similar to tubes, both in topologies and types of parts. The latest, SIT-3 is a single-ended Class A with a transformer, VFET (SIT) and no feedback.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...