Jump to content

Babelfish M25 , AKA M2 on steroids , AKA M2-XA25 bstrd


Zen Mod

Preporučeni Komentari

A stvar je prosta, SIT je nesto novo-staro, ali vrlo neobicno i dobro uklopljeno u svirajucu komponentu, idejno iznad svega postojeceg.

A nije mali problem nestasica, i da Kinezi krenu da ga stancuju, nece biti za bagatelu..

Jos veci je problem sto energetika i VF imaju druga resenja, pride bolja za njih, a oni su jedini koji mogu da ispostave zahtev i dobiju komponentu u dovoljnoj seriji..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nije bitna saka delova ..... nego arsin

ono , da me lupi na lotu (moro bih poceti uplacivat za to , mjku mu) , lagano bih izbrojao sve pare za Ongaku

eto , da se ima , za garazni sistem

nema ni u njemu nesto puno delova , al bas mi je kudos

sa druge strane , za 47Lab bas nesto ne bih brojao pare , iako je isto pod sakeom pravljen

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

48 minutes ago, Zen Mod said:

nije bitna saka delova ..... nego arsin

ono , da me lupi na lotu (moro bih poceti uplacivat za to , mjku mu) , lagano bih izbrojao sve pare za Ongaku

sa druge strane , za 47Lab bas nesto ne bih brojao pare , iako je isto pod sakeom pravljen

pa da znas kad je krenula prica  oko ovog da se ne mogu naci delovi za "ovo",setih se upravo originalnog Ongakua,od kojeg je bilo napravljeni nekih 15-20 komada zusammen (ovo sto ima danas da se kupi,to ne racunam)..jedan ovdasnji AN dealer je to uzeo sebi tamo pocetkom '90,tek nakon sto je bio srusen "zid",celo tadasnje drustvo,i audiofilisticko,i ono sve ostalo,ga je tesko osudjivalo zbog toga,jedno par godina je on to koristio,radio prezentacije sa time po ovdasnjim showovima,i na kraju je zavrsio iako je gajio izuzetno dobre odnose sa pokojnim Kondo-om i dalje dok je i on bio ziv,sa jednim kompletnim Quad sistemom na bazi ESL989,Quad 40/II,pripadajucim pretpojacalom,nekim extra nadrkanim DAC/transportom od AN-a,i Voyd vrtilicom..ista ta firma (Merlin Audio) ciji je on vlasnik bio,su zastupali i 47 Labs,ne mali broj prezentacija je uradjeno i sa time ovde barem,u vecini slucajeva sa onim Sead Lejlic,sirokopojasnim zvucnicima na bazi Jordan/Watts (?) drajvera..e sad,i tu se slobodno moze potegnuti prica oko cene "ulaznog materijala" kao i u slucaju Altmann-a,svete vode audiofiljizma i tehnikalija...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Altman je Svetski Mega Car

kao i Kondo , Tim deP. , Nelson ... i jos par

ostali ......... nisu Svetski Mega Carevi .

 

:)

 

nego - Ongaku mozes nasvajsujes samo ako ulozis pare u pravi ....... pa na osnovu njega ako je ikako moguce nabavis jedan zamenski trafo , da ga rasturis i skontas kako su ga to smotali ....... materijal na stranu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

Altman je Svetski Mega Car

kao i Kondo , Tim deP. , Nelson ... i jos par

ostali ......... nisu Svetski Mega Carevi .

 

:)

 

nego - Ongaku mozes nasvajsujes samo ako ulozis pare u pravi ....... pa na osnovu njega ako je ikako moguce nabavis jedan zamenski trafo , da ga rasturis i skontas kako su ga to smotali ....... materijal na stranu

@Wolandu sam onomad lepo govorio kad je kretao u onaj projekat sa 211-kama,lepo nek ti D.Péter odavde (aka @tubeguru) nasvajsuje sa maksimalnom specifikacijom DP211-ku sto se materijala tice,uzmes i ubacis Audio Note trafo u to,i vozi..mana tih ovdasnjih DP211-ki je ta,da ih ima uradjenih sa svakojakim materijalom,retko ko je voljan da se iskeshira za AN trafo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

molim lepo, postoji potreba za jasnom distinkcijom izmedju original Audio Note (Japan) i onoga sto Quort. & Co. zovu Audio Note

sto se mene tice , ni u istu recenicu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, grau said:

haha, pa bas si od svih poredjenja uzeo 60 kila lundal prigušnica, tango interstejdz i izlaznih trafoa motanih pubičnim dlačicama zen monahinja, WE lanpi, napajanja za električnu stolicu. tu je bio negde kao SIT-3 u srbiji. imao sam srece da ga uzmem pre nego sto se culo za coveka i pre nego sto je i on krenuo da dodaje nule i zareze na cene.

 

Ovo je zanimljivo. 

Šta to ima vrijedno u lundalima, tangu, trafoima, lampama  sl? Prateći tvoju logiku, to je par deka do kile gvožđa, malo tanke žice, stakla i to je to. Nema tu vrijednosti materijala za 10 €. Sta opravdava njihovu prodajnu cijenu i kakva je suštinska razlika izmedju postavljanja iste i prodajne cijene nekog sit pojačala? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne znam brate, okreni obrni, to je ista vrsta proizvoda - boutique industrija malog broja uradaka. FW SIT biznis je barem serija, kakva takva, 400 komata. TM je totalni boutique biznis izrade po porudzbini kao kada naručiš od tatića ili šolaje ili nekog sa foruma ko zna šta radi. 

mislim diskusija je besmislena, izvinjavam se sto sam uopste krenuo da prebrojavam šrafove i bilo šta, ne daj bože pomislio koja bi bila stvarna cena ovoga da su delovi obtanium i da je neka normalna serija od lupa 1000 komata.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imate na netu gomilu utisaka likova koji su imali SIT-1/2 na slusanju, a imaju vrhunske lampaske sisteme

svi do jednog su se slozili da to jako dobro zvuci i da su SIT pojacala bolja u kontroli basa , ali ipak fali ta sredina i magija lampi koja uvlaci u muziku

dobra stvar je da su se tranzistorci konacno jako priblizili lampaskom zvuku sa benefitom u pogledu menjanja lampi i odrzavanja

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Nije problem u srafovima i svajseraju, delovima i ceni, vec u nacinu rada sprave, ideji vodilji konstrukcije.

SIT je tu posebna prica, zbog triodne duse a bez  VN, trafoa.

A kako izgleda ta *dusa* na osciloskopu,imamo li neku sliku ili screen shot?

Moram da pitam, jer je Vladd to naceo, spiritualnu stranu....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima



ali ipak fali ta sredina i magija lampi koja uvlaci u muziku


o da, lampaška magija, zavodljivost i muzikalnost.. i ja sam bio žrtva :)

kakogod pesak da svira, lampaški opredeljenim audiofilima to neće biti dovoljno dobro, jer nema magije.. a magija lampi počinje kad zasvetle, zvuk koji dođe potom se podrazumeva :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izgleda u poredjanim harmonicima na FFT, (pogledaj Zenova merenja), uslikas triodu, uslikas SIT i vidis kolicinu slicnosti i dobrotu dizajna(radnijeh tacaka). Bez zvucnjaka, slusalica, sobe, aranzmana u sobi, dampiranja, raspolozenja i neobrazovanog sluha proglasenog za audiofiliju

E sad, pozeljan neki skop koji ima FFT. :) 

Slusanjem slabo mozes da konstatujes odnos harmonika br 2 i 3, recimo, u malim nijansama, samo drasticne razlike.

Cisto kao edukacija..da znas sta uopste slusas, da te neko ne izbruka sa ABX testom :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kako izgleda ta *dusa* na osciloskopu,imamo li neku sliku ili screen shot?
Moram da pitam, jer je Vladd to naceo, spiritualnu stranu....
nije mi drago što vidim tvoju malicioznu stranu, pamtim te drugačijeg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Woland said:


 

 


o da, lampaška magija, zavodljivost i muzikalnost.. i ja sam bio žrtva :)

kakogod pesak da svira, lampaški opredeljenim audiofilima to neće biti dovoljno dobro, jer nema magije.. a magija lampi počinje kad zasvetle, zvuk koji dođe potom se podrazumeva :)
 

 

Uz magiju lampe i lepog osecaja, dodati i mnostvo gvojza i kalemova na izlazu... :)

Da ne ureknem buduce zahvate, i SIT bi mogao da drajvuje trafo, pa cak i da bude fetron. :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...