Jump to content

https://www.audiosciencereview.com


skrstic

Preporučeni Komentari

Pa na neki nacin je otkrivena, mozda ne sroceno za najsire mase, ali skrenuta paznja.

Uticaj mase kabla na propagaciju(samim tim srazmernom broju elektrona koji uticu na propagaciju), a tice se prirode propagacije impulsa kroz kabal, na nivou elektrona, tj propagacije poremecaja elektrona. Premala masa poprecnog preseka dovodi do prevelikog podizanja energije elektrona, i arcenja energije signala na grejanje, uz verovatne efekte problema "smirivanja" pregrejanih elektrona nakon nestanka signala, kao i smirivanje povrsinskih efekata kristalnih resetaka napregnutih elektricnim poljem...

Prica je, recimo siroka(narocito, i drugacija u slucaju nepotrebne vece mase kabla), rec je o pojavama na elektronskom- kristalnom nivou, pa ili se baviti propagacijom signala, teorijom, praksom i razumevanjem, ili probati pa ugadjati...malo duzi, ali specificno laksi put...problem je ustanoviti konkretne korelacije efekata na zvuk. Prvi nacin omogucava visok nivo predvidjanja efekata.

U odredjenom energetskom domenu, odnosa nivoa energije signala i mase provodnika, te osobine(interna desavanja u kablu) se prikazuju kao induktivnost kabla(ona postoji samo u elektricnom polju), ali kada se izadje iz tog domena, rastu problemi drugih vrsta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru,

Slicno tumacenje je imao i S. Duelend kada je radio sa  njegovim provodnicima i opisom zvuka.

Ako je neko primenio pricu iz prvog pasusa na vlakno ili nit u osiguracu i pricu iz drugog pasusa na provodnike u usb kablu,

verovatnoca je 50:50 da je to moglo dovesti do promene u zvuku sistema u kome su bile te komponente.

Stigosmo preko Male Krsne i Panceva do moguceg uzroka promena u zvuku,a da nije od preobilne janjetine i svezeg vazduha.

Hvala

PS

Pozdrav za sve Fuse & USB Cable Frendly clanove foruma

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, zoranzu said:

Ako je neko primenio pricu iz prvog pasusa na vlakno ili nit u osiguracu

elementarna logika, uz tek nešto pažljivije čitanje prvog pasusa, nalaže da veći ili manji poprečni presek niti u osiguraču ima implikacija na njegovu osnovnu ulogu u električnom sklopu.. dakle 100% je sigurno da previše debela ili tanka žica neće zadovoljiti potrebne uslove, već ona nit koja ima karakteristiku koja je propisana za konkretan sklop.. dakle postoji šansa da će previše tanka nit pregoreti, a predebela zapaliti uređaj - u oba slučaja će naravno biti promena u zvuku, u prvom zvuka neće biti, a u drugom će biti vatreno žestok..

čista desetka za strast i entuzijazam glede analogije sa osiguračima, pa i za hrabro iznošenje tvrdnje.. sve ostalo je, pa produkt strasti :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, Woland said:

elementarna logika, uz tek nešto pažljivije čitanje prvog pasusa, nalaže da veći ili manji poprečni presek niti u osiguraču ima implikacija na njegovu osnovnu ulogu u električnom sklopu.. dakle 100% je sigurno da previše debela ili tanka žica neće zadovoljiti potrebne uslove, već ona nit koja ima karakteristiku koja je propisana za konkretan sklop.. dakle postoji šansa da će previše tanka nit pregoreti, a predebela zapaliti uređaj - u oba slučaja će naravno biti promena u zvuku, u prvom zvuka neće biti, a u drugom će biti vatreno žestok..

čista desetka za strast i entuzijazam glede analogije sa osiguračima, pa i za hrabro iznošenje tvrdnje.. sve ostalo je, pa produkt strasti :) 

Ja ću kad kupim nove osigurače da nosim kod Vladd-a na kriogenisanje. Pola ću da smrznem blizu apsolutne nule koliko je moguće, pola neću, tako ću konačno utvrditi istinu. Kvantni tunneling otpada u prvoj fazi, možda kasnije, imaji oni i Teslin trafo poveći siguran sam.:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, Woland said:

@NIXIE na povratku svrati u crkvu da ga osveštaju (valjase), možda pomogne, šanse su 50:50 - ajd neko da dokaže da nisu :D

 

To si se dobro setio, da bude "kršteno" i onda niko ne sme ništa da kaže, a i fizički zakoni ne važe u tom slučaju.:D

I isplati se, daš popu 100 evra ima sve da pokrsti i živo i neživo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, NIXIE said:

Pola ću da smrznem blizu apsolutne nule

Bice ti dovoljan tecni azot, tek da prezive osiguraci :) . Kriogenisanje blizu nule sa tecnim helijumom se ne radi za klasicne provodnike vec za keramike...

Mislim, urnisacemo ih.. :) i nda ce napraviti tisinu, primetnu razliku :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, NIXIE said:

Ja ću kad kupim nove osigurače da nosim kod Vladd-a na kriogenisanje. Pola ću da smrznem blizu apsolutne nule koliko je moguće, pola neću, tako ću konačno utvrditi istinu. Kvantni tunneling otpada u prvoj fazi, možda kasnije, imaji oni i Teslin trafo poveći siguran sam.:)

Ako ti se ne dopadne zvuk sa smrznutim osiguracima,prokuvaj ih 3 do 5 minuta za meksi zvuk a 5 do 10 minuta za tvrdji.

Sto se tice tunelovanja,izburgijacemo par tunela da se elektroncici ne guraju,saplicu i znoje

mozda padne i neki dezic da im bude prijatnije dok prenose energiju,

ako nabavim dovoljno malu burgiju.:bad_boys_20:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

33 minutes ago, zoranzu said:

...ako nabavim dovoljno malu burgiju.

Ovo me podseti na jedan vic.

Proizveli ameri najtanju zicu ikada, 1000x tanju od ljudske kose. Hvale se po svetu svojim dostignucem i salju uzorke svima da se uvere. Posle tri meseca javljaju se nemci, kazu: "Mi smo kroz tu zicu probusili uzduz najtanju rupu ikada". Naravno posalju svima da se uvere, da ne lazu. Kroz mesec dana javljaju se japanci: "Mi smo, kroz rupu koju su nemci izbusili, urezali navoj".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Naravno. Posebno ako je procesor AMD :145fs63704:

Juče radim Photoshop, rasterize neke slike velike, na svakom malo većem naporu jitter jitter jitter poludeo sam i isključio muziku dok ne završim posao :145fs63704:

Će da padne nadam se neki dedicated music PC opet (ko ovo Nixievo) , a i na radnom PCu bogme vrćem se ja na Intel.......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Aleks said:

Juče radim Photoshop, rasterize neke slike velike

Ja sam imao taj problem na poslu, AUTO CAD, velike situacije terena 3d sa gif slikama ispod, kad učita samo se smrzne. Rešeno dodavanjem 8gb memorije, tako da sad sa 16gb DDR3 radi ko sat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...