Jump to content

Dynaco ST-35


Woland

Preporučeni Komentari

[mention=665]Woland[/mention], znamo da će Dynaco na “obnovu”, no rekoste da ćete prvo malo uživati u njemu.

Gde su prvi detaljniji utisci, poređenja .....?

Treba imati uvid koliko će “obnova” unaprediti zvučnu sliku[emoji3].

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Srecko said:

[mention=665]Woland[/mention], znamo da će Dynaco na obnovu, no rekoste da ćete prvo malo uživati u njemu.

Gde su prvi utisci, poređenja .....?

 

Ne sme da piše subjektivne utiske, nije tehnički relevantno za širu DIY zajednicu, a nije ništa ni merio, a nije ni DIY (al će da bidne uskoro polu DIY kad ga osveži). To što je njemu zabavno nama isto ništa ne znači.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Ne sme da piše subjektivne utiske, nije tehnički relevantno za širu DIY zajednicu, a nije ništa ni merio, a nije ni DIY (al će da bidne uskoro polu DIY kad ga osveži). To što je njemu zabavno nama isto ništa ne znači.:D

ako i opise mi mozemo samo da zamisljamo kako je dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Wolandovi utisci, kao utisci relevantnog, iskusnog i obrazovanog dugogodisnjeg audiofila su izuzetno vredni, i upotrebljivi u formiranju stava o ultralinear pojacavacu, koji je osobinama na pola puta izmedju pp pentode i triode, uzima ponajbolje od oba.

Tehnicki, sve se zna, uklopljena kolicina raznih doziranih kompromisa, pa je iskusan i ozbiljan slusni utisak znacajne vrednosti. To je ta realna i prava interakcija. Korisna i za fensere i diyere.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, vladd said:

Wolandovi utisci, kao utisci relevantnog, iskusnog i obrazovanog dugogodisnjeg audiofila su izuzetno vredni, i upotrebljivi u formiranju stava o ultralinear pojacavacu, koji je osobinama na pola puta izmedju pp pentode i triode, uzima ponajbolje od oba.

Tehnicki, sve se zna, uklopljena kolicina raznih doziranih kompromisa, pa je iskusan i ozbiljan slusni utisak znacajne vrednosti. To je ta realna i prava interakcija. Korisna i za fensere i diyere.

Rekoh da sam se samo šalio. Ja njemu verujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sto mu ne bi verovao? i ja mu verujem, slusao 4point vise puta pasove mnogo puta cak i uradtke ljudi sa ovog woruma pa tanoje godinama itd...

po meni je sve to oko hife ipak stvar okusa, neko voli sisate neko guzate i to je to!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste dobar, ali ga gazda ne vole :) 

 

BTW, nije bas sve oko hife samo stvar ukusa, ima nekih koji vise vole da poziraju i glume elitu, skorojevici ili starojevici, a pitanje ukusa je baska specificno, neko ima fin i istancan, a neko prepricava misljenja sa neta. :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Kako je dobar ovaj Like Button!

Ko ga je prvi pipno posle @Borko_KA zamke,nadam se da je oprao ruke,mslim Button:D

1 hour ago, tubelover said:

sto mu ne bi verovao? i ja mu verujem, slusao 4point vise puta pasove mnogo puta cak i uradtke ljudi sa ovog woruma pa tanoje godinama itd...

po meni je sve to oko hife ipak stvar okusa, neko voli sisate neko guzate i to je to!

Znaci Wolijeva recenzija ima snagu vise mlaznog osciloskopa:bad_boys_20:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, zoranzu said:

Ko ga je prvi pipno posle @Borko_KA zamke,nadam se da je oprao ruke,mslim Button:D

Znaci Wolijeva recenzija ima snagu vise mlaznog osciloskopa:bad_boys_20:

Koliko sam upoznat, ispravite me ako grešim, firme koje se bave tzv. haj end audijom, prvo rade analizu tržišta, želja i kupovne moći budućih kupaca, onda daju inženjerima, dizajnerima i majstorima od struke da im to lepo isprojektuju, premere i naprave prototipove. Onda im to lepo sve pootimaju i daju svojim tzv. zlatnim opranim ušima da to promene po svom ukusu ili ciljanom ukusu publike i tako ide u prodaju sa nekom sci fi pričom, što bi rekao dr. Arslanagić.

Isto važi za automobile, imaju neki modeli sad već veštački zvuk ili neke cevke koje dovode zvuk motora u kabinu, jer kaki je to auto bez zvuka (bljak električni).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nazalost tako je, marketing manageri dominiraju, a inzenjeri se bave smanjenjem troskova. I ne libe se da masu kompleksnih izrada posalju u Kinu na jeftinu radnu snagu..

Kod automobila, vidim, glavni pluss je 30% reciklirane plastike.."green" :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Srecko said:

Gde su prvi detaljniji utisci, poređenja .....?

prve utiske sam izneo: 

zvuk je odličan, u odnosu na Lebena fenomenalan, u odnosu na BJ2 lošiji, prvenstveno u visokom i niskom spektru.. ali: razlika nije opredeljujuća - moglo bi da se živi sa tim razlikama, obzirom da je bas ipak dosta dobro kontrolisan (Leben se teglio i bio mlitav), a visoke bi možda neko mlađi mogao i bolje da čuje :)

nemam ideju šta je to u pojačalu što mu omogućava da tako dobro svira.. verujem da su to trafoi, a verovatno i topologija sa malo elemenata (dupla trioda 12DW7 menja dve različite lampe, ako se dobro sećam).. uostalom - nije ni bitno, sinoć sam ga uključio oko 16:00 a isključio u 01:00, ni u jednom momentu mi ništa zasmetalo nije, a slušao sam sve i svašta (i primetio da recimo Benz Wood, koji je malo reskiji, ima nešto mekši, relaksiraniji zvuk bez gubitka na detaljima)..

za druge utiske meni ipak treba više vremena.. biće :) msm na vreme :D

10 hours ago, NIXIE said:

Nadam se da se neće ljutiti, samo sam se šalio.:)

opušteno, nije me bilo dva dana.. ima se i drugih poslova osim foruma, odlazak na koncert npr :)

9 hours ago, vladd said:

Wolandovi utisci, kao utisci relevantnog, iskusnog i obrazovanog dugogodisnjeg audiofila su izuzetno vredni

e, ovde ima greška - nisam audiofil :) ako baš moram da se deklarišem, radije bih bio muzkofil.. audiofili su ozbiljni ljudi, čuju mnogo bolje od mene, nije im problem da iz prve potrefe sortu strujnog kabla utaknutog u elektronsku kontrolu brzine gramofona, retki primerci čuju i promenu faze, a ja rezistentan na promenu osigurača :) ipak - uspeo sam do sada da čujem čak 5 različitih Stradivarijevih violina uživo, sve ostalo u vezi hifi je jbg viša sila, ne može da se vidi i čuje sve što se poželi, pa se trpi uz hifu.. što se manje trpi sprave su bolje, ali i to ponekada zavisi od muzike ' čudo je šta ponekada običan tranzistor može da iznedri :)

9 hours ago, tubelover said:

po meni je sve to oko hife ipak stvar okusa

jest delimično - niko nikom ne može da zabrani da mu se nešto sviđa ili ne, ali ipak bi zvuk koji izlazi iz zvučnika trebalo da bude nalik prirodnom

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...