Jump to content

Dynaco ST-35


Woland

Preporučeni Komentari

Ovde je iu pitanju ST35, "baby Dinaco", sa ultracuvenim Z565 trafoom, kog je modelovao bas Hafler(kao i A470 za ST-70, za nijansu manje cuven  :) ), i duplom triodom(ne dubletom trioda- pentoda-trioda kao ST70) na ulazu, koja je u prvom stepenu sa velikim mu, a u drugom sa duplo manjim, ali mocnijom anodom, otprilike kombinacija 1/2 ax7 + 1/2 au7 lampe, sve to u 12dw7 lampi, divno zamisljen dvostepeni pojacavac.

Ultralinear PP, sa zanimljivim povratnim spregama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, Doktor said:

Definitivno je dvosmerna ulica izmedju nas.

Nit' ti razumes mene, nit' ja tebe. :huh:

Nije Doco. Ti si u pravu. Lampa je pentoda a prespojena je u triodni spoj. Nisam, možda, bio naj precizniji ali mislim da je ogromna većina shvatila da sam tu lampu slušao u oba režima rada i da mi se jedan više sviđa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, skrstic said:

Nije Doco. Ti si u pravu. Lampa je pentoda a prespojena je u triodni spoj. Nisam, možda, bio naj precizniji ali mislim da je ogromna većina shvatila da sam tu lampu slušao u oba režima rada i da mi se jedan više sviđa.

Ma sve je bilo jasnoB)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, skrstic said:

Nije Doco. Ti si u pravu. Lampa je pentoda a prespojena je u triodni spoj. Nisam, možda, bio naj precizniji ali mislim da je ogromna većina shvatila da sam tu lampu slušao u oba režima rada i da mi se jedan više sviđa.

Mala korekcija - ti i ja smo u stvari dve jednosmerne ulice. 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:

[mention=52]Doktor[/mention]-e, preptpostavljam da ste procitali ono sto kaže Christian Steingruber o ovim pojacavacima u vezi sa ESL.

. . . 

DYNACO ST-70 . . . 

Pricasmo svojevremeno izmedju ostalog i na tu temu. :)

Ja sam i dalje hard core fan Quad/Quad/Quad kombinacije. Bio, jesam i bicu. 

Ako je cevna varijanta za ESL-e, zna se - Classic II monosi. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

[mention=52]Doktor[/mention] l-e, neki dan sam slusao Quad II, beše vruć dan, i kad sam im se približio shvatih da su samo za zimski period [emoji3] i ostadoh na mom Quad 405-2.

Moram priznati (kad se setim zvuka) da i Vi i ja ipak treba da iskompleturamo taj naš Quad; Vi Quad 33 i Quad II a ja Quad 405-2 i Quad II.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, Srecko said:

. . .

Moram priznati (kad se setim zvuka) da i Vi i ja ipak treba da iskompleturamo Quad; Vi Quad 33 i Quad II a ja Quad 405-2 i Quad II.

 

Sa moje strane mala korekcija - Quad 33 sa Quad 303. Quad 22 sa Quad Classic II. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

53 minutes ago, Doktor said:

Ima jedan dobar termin za ovaj tvoj support drugaru - "drveni" advokat. B)

Ne treba mu advokat kao ja, siguran sam. Mislim nije mi jasno šta nije bilo jasno samo se nadovezao na prethodnu priču.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, skrstic said:

Ajde da ne davimo. Woli je kupio spravu, neka uživa u njoj. Ja se sledeće nedelje vraćam, pa ću kod Groznog da čujem gramofon. Ako ima nešto bitno da mi kažeš dođi. Uvek saslušam.

Ja nemam utisak da ovde nekoga davim.

Ne mogu da predjem preko tvog posta u kome si pomenuo moje pisanje, bolje reci , citiracu te : Sta je moje pisanje ?

Da ponovim - konkretizuj. 

Btw, ovo tvoje pitanje moze se shvatiti na vise nacina, ali ja ovo smatram kao uvredu. 

No, ti nastavljas i dalje - " ako ima nesto bitno da ti kazem, da dodjem . . .  itd. ". Kakav je ovo nacin razgovora ? Kakav je ovo ton, bolje reci tvoj nastup ?

Btw, kod Groznog se necemo videti. Nisam sa njim u kontaktu poslednjih par meseci. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa mogo sam i ja da se duvam,pušim, hukćem kao i ti... Mogao sam i ja tvoje pisanje da shvatim kao uvredu. Zar ne? Lepo napisah možda nisam bio precizan ali mislim da su me većina razumeli. Napisah da ne davimo. Ali opet ista priča. Kako hoćeš. Ljuti se, ne ljuti se. Sve ni jedno. Moj ton, način razgovora je takav kakav je. Mislim da je uljudan i ne svađalački. Zaista sam mislio da se vidimo kod Miće i da mi kažeš sto si nešto ljut na mene. Možda sam uradio, rekao nešto što si shvatio kao atak na tebe. Reko sam ti jednom da si neko sa foruma koga sam par puta video i ko je nebitna osoba u mom životu. Znam da si se naljutio na to ali i ja sam nebitna osoba za tebe. Ovo je samo hobi, uživanje, opuštane. Ne nadmudrivanje, dokazivane, nadpisivanje, merenje ćune... Ako ti nešto smeta kad napišem veruj mi nije upućeno tebi ili bilo kome lično, iznesem moje mišljenje i to je samo moje mišljenje. Ako sam reko da mi se ta lampa više svidela kao trioda umesto pentoda onda je to samo moj ukus i ništa više. Sviđa ti se više kao pentoda, super, nukad u životu je ne bi ikom preporučio jer ti je odvratna, super. Moj stav je uvek bio da je ovo čisto lično uživanje a ako se nekom sviđa super , a ako se nekom ne sviđa isto super. Ja slušam i ja podešavam za moj ukus takav kakav je. Ne pokušavam da nametnem ono ja pa ja. Postoji i gnore pa me slobodno ignoriši. I to je super. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pajz vako

 

svi putevi vode u Rim

a kad stignes u Rim , i to pogodis pravo mesto

onda naletis na pravu Talijanku

pa te pofuka da ti se glava zavrti a i ne znas gde ti je glava

onda ti svejedno kojim si putem dosao u Rim

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Srecko said:

Mislim da treba sačekati da ga [mention=665]Woland[/mention] sredi kako već on zna i ume-najbolje na svetu emoji3.png (lako je njemu kad su mu Vrač i Sava najbolji drugari), a onda mu ga nekako oteti emoji3.png.

braniću ga do poslednje kapi krvi :)

 

3 hours ago, vladd said:

sve to u 12dw7 lampi

e, baš ta mi treba komada dva :) menščini da Rusi nisu imali tu kombinaciju.. ima je u novoj produkciji JJ ECC832, ima je i EH.. 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, Zen Mod said:

pajz vako

 

svi putevi vode u Rim

a kad stignes u Rim , i to pogodis pravo mesto

onda naletis na pravu Talijanku

pa te pofuka da ti se glava zavrti a i ne znas gde ti je glava

onda ti svejedno kojim si putem dosao u Rim

 

Sjajno receno, Zenovski :) 

Dodao bih suptilnu korekciju, "potraziz" umesto naletis, mada moze i da se naleti :) 

No, bitno je da se pomuti razum..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Vix said:

ali lepo je imati obe mogucnosti :D

mogućnosti su precenjene, kao i demokratija.. ja sam uvek bio za prosvećenu diktaturu :)

 

1 hour ago, vladd said:

"potraziz" umesto naletis

 

poznate su mu bile okolnosti "potrage" (nije je bilo), pa se odlučio za slučajan nalet na Moniku Beluči na Španskim Stepenicama :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa jes, Monika je sasvim dobra pentoda, cista petica. :) 

Skrivena sustina je da geometrija lanpe ima sjajan uticaj na zvuk, ali ne obavezno da pentoda mora uvek da je bolja kao trioda, daleko bilo, geneza te svaleracije ima osnov u sasvim drugom domenu.

Za lanpe vazi isto kao i za gospodje, svaka u svom ambijentu je ponajbolja, a nekada treba biti majstor i izvuci maksimum :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...