Jump to content

koji gramofon kupiti?


tubelover

Preporučeni Komentari

za početak analogne sigranke će da skinemo svu prašino što se skupila tokom godina 

sovom novom spravicom, ne nije hajend spravica već običan usisivač a prethodno se

poprska nekim sprejom pa se ručno vrti vinilka i tako obe strane.

LO-LPjpg.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok stigla mašinica-usisivač, po koja prašnjava vinilka je već ko nova (vizuelno) a jel se čuje razlika u čistoći značemo

kad stigne vrtilica i ostali delovi.

za sad mi se nudi povoljno ova glava (sa slike) pa se lomim.

jel uzet il ne pitanje je sad?

20180627_133941.jpg

20180627_133334.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

koja je to lyra? ne sviraju sve lyre forenzicki analiticno i smorno.

 

edit - sad mi javilo da je to parnassus, OK, ne znam nista.

da ta je, drugarov drugar oće da menja pa bi povoljno prepustio a fali ga do nebesa.

ja sam tu u nekoj dobroj kombinaciji pa bi se se još malo rastego, gramofon je već bezecovan

ostaje još neka ručka da se reši i ožićenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, tubelover said:

znaš? imao si? slušao?

Ne, nisam, ali tebe to očito ni ne interesuje. 

A u suštini niti imaš gram, niti ručku a ni phono a sve je to vrlo značajno i povezano. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, ninja said:

Ne, nisam, ali tebe to očito ni ne interesuje. 

A u suštini niti imaš gram, niti ručku a ni phono a sve je to vrlo značajno i povezano. 

imam dva stara duala i phono naravno imam i dodatnu nos glavu sve sam napisao u temi, plus sam uzeo td160 sa orig.ručkom (naravno planiram je menjati i već pričam o jednoj ručki sa jednim članom foruma) uzo sam i mašinu za pranje tako da...

ne razumem to “očito te ne zanima” ?

da me ne zanima ne bih pitao, no ipak hvala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imam dva stara duala i phono naravno imam i dodatnu nos glavu sve sam napisao u temi, plus sam uzeo td160 sa orig.ručkom (naravno planiram je menjati i već pričam o jednoj ručki sa jednim članom foruma) uzo sam i mašinu za pranje tako da... ne razumem to “očito te ne zanima” ?

da me ne zanima ne bih pitao, no ipak hvala.

 

Iz ovog posta se vidi da Vas ustvari gramofon i sve u vezi sa vinilom jako zanima.

Problem je sto ja (verovatno i drugi) stičemo utisak (izgleda potpuno neopravdano) da vas mišljenja, svih a pogotovo nekih članova foruma uopšte ne zanimaju; pa se ponekad zapitam sto i postavljate pitanja ljudima sa foruma do čijeg mišljenja ne “držite”.

Očito je problem u nacinu komunikacije, kako nas okarakterisaste “matoraca” sa foruma i Vas; a to stvarno ne bi trebalo i ne bi smelo da bude problem.

Izvinjavam se za off [mention=2050]tubelover[/mention] .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, tubelover said:

imam dva stara duala i phono naravno imam i dodatnu nos glavu sve sam napisao u temi, plus sam uzeo td160 sa orig.ručkom (naravno planiram je menjati i već pričam o jednoj ručki sa jednim članom foruma) uzo sam i mašinu za pranje tako da...

ne razumem to “očito te ne zanima” ?

da me ne zanima ne bih pitao, no ipak hvala.

Чини ми се да је идеја да се то све лепо споји како ваља. Аналогни сетап је ипак субјективнији доживљај - ту се ваља мало и експериментирати док се не среди угођај.

Пре 15 година сам гледао Kill Bill-а, и зажелео сам се купити мотоцикл. Никад се нисам у животу попео на тако нешто, али се ипак зажелео баш Yamaha R6 модела. Отишао лепо да то ја купим, па ми продавац објаснио (фини лик) да то мора полагано - значи мопед, па 125 кубика, па 250 кубика, па онда можда R6. Можда.

Ију бре! - рекох - па то кошта и више пара него што сам замислио и пуно још времена док ја возим тај R6.

Одговор - па ако ти је жеља да то возиш и останеш жив, онда мора тако.

* * * * *

Аналогија није баш преносна, слажем се, нисам још чуо да је грамофон неког поклао - али - комбинација те базе са Lyra звучницом те цене ($3500 у 2006-тој) - је нешто као мој покушај да без искуства јашем мотора од 130 коњских снага.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Insides, mnogi su seli prvi put na motor od 600 il 1000 kubika ništa čudno danas.

jači automobili imaju po 300-500 konja

pa opet i baba može da vozi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da to drugar prodaje strancima i?
ja to dobijam u kombinaciji mnooogo povoljnije i naravno nije prevara
postoje dva problema u citiranoj rečenici: kombinacija i mnooogo povoljnije.. oba zajedno impliciraju visoke naknadne troškove oko reparacije zvučnice..

polovna zvučnica je mačka u džaku i odmah na njenu cenu treba dodati iznos za njenu reparaciju pa onda proceniti da je povoljna ili ne..

ba stranu to što je ta Lira overkil za TD 160 mk X?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 minutes ago, tubelover said:

Insides, mnogi su seli prvi put na motor od 600 il 1000 kubika ništa čudno danas.

Јачи људи од мене, дапаче.

Заборавио сам да додам - и 15 година касније - још се нисам на мотор попео.

Али да се надовезем на @Woland-ово писање - потенцијална репарација Parnassuss-a је 1000+ ЕУР.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

već treći put pišem, prodaje drugar koji je 101% pouzdan, čak je jedan član sa ovog foruma kupio od njega velike tanoje tako da nema nikakve sumnje, drugo prodavac lire je naš zajednički prijatelj a znaju ga i ovde neki sa foruma, prema tome - za početak je vrtelica ta i ta (prelazno rešenje) verovatno će biti do nove godine druga. ovakva prilika se ne propušta.

ipak hvala na savetima!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...