Jump to content

koji gramofon kupiti?


tubelover

Preporučeni Komentari

1 hour ago, neskor said:

npr 1229;)

imam 1219 - dobar masan zvuk :) habao ga godinama ah taj ajdler

no sad je u fazi raspadanja

nego

sužava se polako izbor ručica, TP25, Košin 801, sme2009

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, vladd said:

falaVi :thumbup:..taman je  dovoljno bilo za mene da iz sleeper osmatranja iz okrajka-watching jebajevina,pobrisem sve za next prodzekt sa 126-com...

"

 Ich habe den Verstärkermagneten gedreht aber noch nicht richtig, es gibt mehrere Kombinationsmöglichkeiten. Jetzt finde ich einen guten Nullpunkt, nur geht bei Gewichtseinstellung der Arm leider hoch statt runter, also nochmal das Ganze...
BTW habe ich den Arm in seiner Ganzheit mit schwerer Messingmutter auf die Waage gestellt: 1,1kg....wahrlich der schwerste Arm, den ich bisher hatte.

Da sich mein TD126MkIII bisher im Wiederaufbau gut macht, bin ich nun kurz vor der Montage des Schwingchassis. Da auf diesen Thorens der Koshin wieder montiert werden soll, macht es sich doch besser, wenn man einen fertig montierten Arm zur Probe nehmen kann, als nur mal schnell zusammengeschustert. Vermutlich muß ich die hintere Feder des Subchassis verstärken, da muß ich den Arm mit Board dann einsetzen und "schwabbeln" lassen. Also habe ich mich heute hingesetzt und endlich den komplizierten Magnetantrieb fertig montiert. "

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koshin 801 je zona posebnog ukusa, japanske dinamicki balansirane rucke s pocetka 80-tih.... uvek bih za svoju namenu pre uzeo to nego gomilu nahajpovanih budalastina koje su se prodavale za visoke pare. problem je opisan gore na linku, treba imati ili 2 desne ruke ili imati nekoga ko ce to da rastavi ocisti podmaze i sastavi. ono sto je winner kod slicnih proizvoda je odnos ergonomije i zvuka - videti pod  od jelco pa preko ortofon do FR/ikeda radova.

zasto bi to neko stavljao na 126 nemam pojma.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam upoznat sa konkretnom ručicom, verujem da je kvalitetna, ali me brine njena masa u odnosu na Thorensovu šasiju nošenu oprigama. Sam koncept tog gramofona nije predvideo upotrebu teških ručica.

Mada moj drugar na istom gramofonu ima Fidelity research fr64 ručicu koja je baš teška i to ne svira loše uprkos raznim kalkulatorima. Treba probati i čuti. Ko zna, možda i može?

Ima li neko iskustva sa zamenom opruga na suspenziji baš kod modela td 126 novim Linovim oprugama za Sondek LP12 (koje su malo jače), uzimajući u obzir one plastične šolje u kojima leže opruge kod tog modela gramfona, može li to?

U svakom slučaju novo štelovanje opruga sa ovom ručicom ne gine.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 7/4/2018 at 11:42 AM, tubelover said:

zvuci sasavo al...   ups izgleda sasavo ali tko zna?  mozda valja?

td126.jpg

td126-3.PNG

 

pa uzimaj ako je cena razumna, jedino ta glupava DJ glava na njemu ali zamenices.

nema teorije da je ta rucka preteska za tu subsasiju, nije to tezina FR64 (ako pricamo o bas toj oznaci, bez dodataka fx i slicno, a te su lakse). ne vidim na netu koliko je tezak taj koshin 801.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

imas sve podatke za rucku na onom linku sto je dao @vladd

"Gesamtgewicht (incl. Besfestigungsmutter):

1,1kg"

ta glupava DJ glava je najverovatnije Ortofon MC200

https://www.vinylengine.com/library/ortofon/mc-200.shtml

126/801/Ortofon MC200,klasican deutsche gramofonski setup sa pocetka '80,hajpovan od tamosnje stampe...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li da nudim gospodinu jedan solidno ocuvan Stabi 2 od prvog vlasnika, lično doneo iz Kranja 1986. ili jednako lepo ocuvan Stabi S? Red je da smanjim hrčkovinu u stanu, prebrojao sam 6 (3 stabija, 2 garrarda, 1 thorens), donedavno bilo 8 (lenco i elac u-dom-ljeni)....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...