Jump to content

koji gramofon kupiti?


tubelover

Preporučeni Komentari

11 minutes ago, vladd said:

. . .

Za rucke zaista ne znam, naravno, iscitao sam panonsko more slova da su "krs" i ljudi su zeljni apgrejda, ali ne mogu, pre svega ne zelim da formiram stav, bez validnih argumenata, stabilnih, opstih kriterijuma.

Ja nisam primetio da paraju usi i izazivaju nelagodu ili povracanje, pa se okrecem elementima dizajna. Ali je to vremenski zahtevno, i stim skrajnuto.

Moram ponovo da repliciriam. :)

Ja nisam nikako rekao da su Thorens gram. ručice "krš" kako si ti naveo, već da su inferiornije od pripadajuće gramofonske baze modela.

Zato je pre 2-3 decenije bio matched pair : Thorens/SME ( Thorens TD 160 S ili Thorens TD 126 sa SME 3009 ili SME III S ).

Eto, to je ostalo i do današnjih dana -  Thorens TD 126 MK III spec. / SME M2-9. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, vladd said:

Neke kriterijume moras da formiras. Ili kako odabrati zeljeni proizvod, ili kako odabrati savet...

Ali, pre svega treba postaviti samu kupovinu na svoje mesto, sta se zeli sa doticnom...

E to je najteže, kreneš da kupiš patike, jedne imaš u glavi a vratiš se sa drugim. Mislim da je cena najbitnija za početak, a taj podatak za sada nemamo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Doktor

Nisam ni rekao da si ti rekao :) 

I krs je pod navodnicima, i naravno da ta prica o zameni i poboljsanju rucke nije od skoro( i ta SME je okrenula srecu TD160 da bude pozeljan), a mene kopka kako svajcarci, u to vreme na vrhuncu precizne mehanike, nisu odradili posao(makar levom sajdzijskom rukom) bas po ukusu solidnog dela korisnika... :) 

Ili su i tada kolo vodili Hi-Fi for pleasure i sl...i punili usi vodom. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, NIXIE said:

Mislim da je cena najbitnija za početak

Mislim da treba da definises kakva ti vrednost treba, a cena, u smislu kolicine monete za doticnu vrednost, je sasvim druga prica.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, vladd said:

Mislim da treba da definises kakva ti vrednost treba, a cena, u smislu kolicine monete za doticnu vrednost, je sasvim druga prica.

Ako ne znamo budžet, uzalud se dopisujemo.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, paja959 said:

zju B)..nego rece covek na pocetku,nece da kosta po bubrega,nije bilo izjasnjavanja ni oko planirane cene,nit sta je opcija oko onog "vracanje rucke"

U pravu si, ako mora "vraćanje" onda puno dobrih otpada. Ako je samo podizanje kad dođe do kraja, tu već ima rešenja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, ivan_ said:

:D ma ja to nako, manje kao predlog vise kao femnomen, zabezeknuto...a i oglas je neki mator.

Pita drug Tito rudare u nekom kopu... Kako vam je?... Šaleći se...

Dobro nam je druže Tito.  Odgovaraju rudari...Šaleći se...

 

Pa tako i ja ... Šaleći se :smesna:

:D vidi,iako sam cist pristalica drugacijeg sistema "drajva" u ovom sportu,SL-110 ima maximalan respect kod mene.....prosle godine kasno ujesen (bolha.si),bejase jedan predivan,koriscen primerak u Ljubljani,ili sa Mayware Formula 4,ili sa SME 3009/S2 impr.,ne secam se vec tacno,za 600 ojra...B)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok, TD 126 MK III spec. / SME M2-9 lepo deluje,  ta neka kombinacija sa cenom do recimo 600 eura je izvodljiva!

u svakom slučaju hvala na savetima!

Još ću malo češljati po ibeju mada su tamo malo jače cene nego na kp ali...

Ovde od članova foruma ima neko da bi se odvojio od svog ljubimca hehehe nikad se ne zna.

Možda bih mogao još malo da se rastegnem naravno to je bez glave/tela/sistema ili kako se već zove!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, tubelover said:

ok, TD 126 MK III spec. / SME M2-9 lepo deluje,  ta neka kombinacija sa cenom do recimo 600 eura je izvodljiva!

. . . 

Ne da je izvodljiva, nego definitivno to moze i nize. Npr. 450 eura max. :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, tubelover said:

nego imate nešto za ponudit?

ovaj se prodaje sa polomljenim poklopcem:

https://www.ebay.de/itm/Thorens-TD-126-MK3/273281273994?hash=item3fa0d5508a:g:XU8AAOSwScJbHpBc

Eto. Odlicno. Kupi to i onda taman imas za SME M2 9 onih resto para do tvojih projektovanih 600 e ( 600 - 375.95 ).

Ako se budes jos i cenjkao, mozda mozes u tu cifru i da "ugradis" neku MC glavu. :roll1:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, Woland said:
15 minutes ago, tubelover said:
nego imate nešto za ponudit?

vazda, ali nema automatiku.. a ni cijena nije sitnica

može podizač na njega montirat?

šta imaš?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...