Jump to content

koji gramofon kupiti?


tubelover

Preporučeni Komentari

47 minutes ago, NIXIE said:

ta Osawa 500 se vrti vec poduze po oglasima,nije se bas proslavilo to ni kad je bio aktuelni model,u odnosu na bazicnu varijantu istog,mimo tog sto je dobilo Ultracraft/Audiocraft AC300/AC3000 unipivot rucku,deblji mat (10mm) i mozda jos neka dodatna dampiranja u unutrasnjosti...kao unikat je mozda interesantan,uradjeno 500 komada

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 minutes ago, paja959 said:

ta Osawa 500 se vrti vec poduze po oglasima,nije se bas proslavilo to ni kad je bio aktuelni model,u odnosu na bazicnu varijantu istog,mimo tog sto je dobilo Ultracraft/Audiocraft AC300/AC3000 unipivot rucku,deblji mat (10mm) i mozda jos neka dodatna dampiranja u unutrasnjosti...kao unikat je mozda interesantan,uradjeno 500 komada

Da. Vrti se mesecima. Poznajem prodavca. NS.

Na žalost, bila je kompletirana ta Osawa baza sa Ultracraft AC300 ručicom, ali je pre god. dana to raspareno, tj. ručica je prodata.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

A pride, nema ni AC33 rucke, ni glave, ni osawa mata od 750g...

 

Ma pusti Osawa, posle sam video da je i cena malo jača.

Meni onaj TD320 deluje kao solidan upgrade postojećeg stanja, samo kao i sve na KP pitanje je u kakvom je stvarno stanju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 minutes ago, paja959 said:

..tabu tema,zabranjeno voce :lol:

Gledao svojevremeno u Emilijana Joksimovica, samo 1000DM su bile dazbine, i jedno 200-300DM gubitka na bankarskom kursu...

Odustao naspram drzavnog bezobrazluka.. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, NIXIE said:

Ma pusti Osawa, posle sam video da je i cena malo jača.

Meni onaj TD320 deluje kao solidan upgrade postojećeg stanja, samo kao i sve na KP pitanje je u kakvom je stvarno stanju.

Thorens TD 320 - neozbiljan iliti sasvim mediokritetski gramofon. Ni do skočnog zgloba TD 126 MK III.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

36 minutes ago, NIXIE said:

zagledavajuci slike ,moguce da je to takva opcija isto,sto ja imam,gde se na kraju ploce rucka podize (optika)..dobar predznak sto je oridji lift u "prorezu",znaci moze da prati pomeranje SME rucice po potrebi,trebalo bi zamoliti prodavca da uslika donji deo rucke,kad je skinut donji poklopac..nesto ovako bi trebalo biti ispod "haube" u tom slucaju..ako je to,fali polukruzni podizac sa originalne mehanike..zahebano ako ces menjati rucku na neku drugu,moze se skinuti,al SME 3009/III nema punu vrednost tada posto nedostaje "screening can" i RCA konekcijska mesta...

SME block.jpg

IMG_9169.JPG

IMG_9171.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, vladd said:

Spomenuh ja znanje znanja.. :) 

@vladd:vrlo cesto ni sami (pre) prodavci ne znaju sta prodaju..dodje do njih iz neke trampe,zamene,prodaje se dalje..i taj moj primerak je dosao do mene,tako da je dospeo u radnju u vidu trade-in,i lisavali su ga se budzasto,kad sam ga otvorio na "inspekciju" nadjoh macka u dzaku-na moje opste iznenadjenje,i kako se ispostavilo,zadovoljstvo... :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, paja959 said:

@vladd:vrlo cesto ni sami (pre) prodavci ne znaju sta prodaju..dodje do njih iz neke trampe,zamene,prodaje se dalje..i taj moj primerak je dosao do mene,tako da je dospeo u radnju u vidu trade-in,i lisavali su ga se budzasto,kad sam ga otvorio na "inspekciju" nadjoh macka u dzaku-na moje opste iznenadjenje,i kako se ispostavilo,zadovoljstvo... :thumbup:

Zato ja savetujem kupcima bilo čega, povedite sa sobom nekoga ko zna ili ima to isto, jer će on naj lakše provaliti ako nešto nije kako treba. Mada je to nezahvalna uloga, mislim biti savetnik pri kupovini. Kad sam kupovao polovan auto, moj majstor komšija  kog znam 15 godina nije hteo da pođe sa mnom da pogleda, kaže već se opekao jednom kao savetnik i neće više. Samo mi je dao par korisnih saveta koje sam i sam znao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, vladd said:

TD126 MKIII je na vrhu medju torensima, onim kucnim, normalnim(da ne iskopavamo referens), ostali su nekoliko razmaknutih stepenika ispod...

Ja ne bih bio toliko isključiv. :)

Thorens TD 160 Super je takođe odlična gramofonska baza. Kako u izvornom stanju ( imao svojevremeno ), tako i apgrejdovan ( ima više načina i cenovnih razreda za tu akciju ).

Ne bih o Thorens gram. ručicama. Ipak su one daleko inferiornije. Nisu vredne pomena.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vrlo precizno receno, odlicna gramofonska baza. :) 

Pa nakon ozbiljnog apgrejda, tvikova, bude i finosvirajuca sprava..ali uz toliko apgrejada, samo je koracic-dva do fulldiy :) 

Za rucke zaista ne znam, naravno, iscitao sam panonsko more slova da su "krs" i ljudi su zeljni apgrejda, ali ne mogu, pre svega ne zelim da formiram stav, bez validnih argumenata, stabilnih, opstih kriterijuma.

Ja nisam primetio da paraju usi i izazivaju nelagodu ili povracanje, pa se okrecem elementima dizajna. Ali je to vremenski zahtevno, i stim skrajnuto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

34 minutes ago, NIXIE said:

Mada je to nezahvalna uloga, mislim biti savetnik pri kupovini.

Neke kriterijume moras da formiras. Ili kako odabrati zeljeni proizvod, ili kako odabrati savet...

Ali, pre svega treba postaviti samu kupovinu na svoje mesto, sta se zeli sa doticnom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...