Jump to content

koji gramofon kupiti?


tubelover

Preporučeni Komentari

eto došlo doba da se neki bolji gramofon proba, za sad radi jedan stari dual a pre toga bijo jedan braun s stentonom dok nije crkla mehanika. pošto je dualčina na izdisaju hteo bi uzet nešto vrhunsko al ne kuzmu i slične što koštaju ko bubreg!

molio bih za savete i lična iskustva cijenjenih gramofondžista sa foruma!

sluša se malo rock malo džez malo elektronika uglavnom mjuza 70tih i 80 tih.

hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

eto moj hifi, full aktiva i digi pretpojačalo
spoj nespojivog, oldskul i newskul
C0C9464C-5D37-42EB-90A6-7A508B8AFB01.thumb.jpeg.c8257f8a13bca3a9904351c06a5cb3d8.jpeg

Nedvojbeno je da je sve izuzetno lepo “skockano”[emoji106]. Još bi bilo lepše kada bi mi koji neznamo (nemamo veliko iskustvo) i znali koji su uređaji u pitanju [emoji3]?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da staklo će biti zamenjeno naravno, 

razmišlja se o tome a gramofon ne bih diy već nešto gde mogu kasnije dokupiti bolju ručku a glavu i iglu zasad imam 681eee, skoro novu.

bitna mi je i komocija znači da se ručka gramofona vrati sama sa kraja ploče.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nah tamo neću ništa kupiti, kp ti je “uglavnom” leglo šljama i prevaranata

to je moje iskustvo.

kupiću u inostranstvu (njemackoj) tu imam kombinaciju.

bitno je samo da gramofon gruva, roka, znači ništa tanušni sitni zvuk, nisam ljubitelji malih kutija mislim vidi se iz priloženog - čisto radi uporedbe ekran je 65 coli

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

izbor je sirok , samo je pitanje pracenja i inspiracije

ja licno bih gadjao DD , nekog Denona ili Sony-ja ..... znao se zapatiti i neki Hitachi u vrhu game

Technics 1400 takodje

u svakom sucaju ima bisera medju manej popularnim masinama koje su sleeper-i

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, Zen Mod said:

izbor je sirok , samo je pitanje pracenja i inspiracije

ja licno bih gadjao DD , nekog Denona ili Sony-ja ..... znao se zapatiti i neki Hitachi u vrhu game

Technics 1400 takodje

u svakom sucaju ima bisera medju manej popularnim masinama koje su sleeper-i

 

znaš nešto konkretnije. “sliper” već zvuči dobro (i bez slušanja aka vlladd) nisam u toku poslednjih 20 godina a komp je loš kao izvor, šta god radio uvek je sve tanušno a i dosadio brate mili jeste za dž sva mjuza al kad jebeni filmovi bolje zvuče šta reć?

uzo sam sad i pionir dvd da ga modujem po poljaku makar cd malo bolje da zvuči.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jes , po poljaku ce se usrecis

 

ono , oces , samo ako citas izmedju redova

 

ne mogu konkretnije ...... odnosno - mogu - ti nadjes zanimljiv oglas ili aukciju , tabnes model ovde , pa ja prokomentarisem ....... ili neko drugi - makar i vladd

 

:smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je skup i klizav sport. Zahteva dosta znanja i brutalno "kaznjava" fenseraj. Cak ni skupe komponente(a mogu da budu bas skupe) ne mogu da garantuju srecu, ako nisu dobro usaglasene. Plus majstorije oko podesavanja setapa...

Sliperi su neophodno podlozni tvikovanju, da bi u nekoj opciji mogli da stanu na crtu ozbiljnijim gramofonima, i u toj opstoj prici je Kuzma solidno(do vrhunsko, zavisno od debljine budjelara) bezbedno i pouzdano resenje. Bez pokusaja bezanja u slipere.

Mozda je bolja preporuka ostati na digitaliji, pa to ozbiljnije unaprediti, igranje sa gramofonima, pocetak "od nule" sa fondom manje od 1000 evra, bez dosta znanja( ili pogodnih resursa) i bez solidnog ili vrednog broja ploca je pogresan hobi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa nekako mi je logicnije, ali i skuplje, da vinil ima svoj niz kockica, do zvucnika  ...

Od glave, rucke, plinta, gajtancica, sa ili bez suta, preamp, filteri, pa prilagodjenje(sa ili bez bafera) finalnom ampu, i poseban odabir zvucnika...uz dosta izolacije gramofona..onako sve masivno...asa binji :) 

Plus cetke, metle, lavori, sapuni i ulja, vagice, geometrije i mikroskopi.:P

Digitalija je skup igrackica koje mogu da stanu u neseser :) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da staklo će biti zamenjeno naravno, 
razmišlja se o tome a gramofon ne bih diy već nešto gde mogu kasnije dokupiti bolju ručku a glavu i iglu zasad imam 681eee, skoro novu.
bitna mi je i komocija znači da se ručka gramofona vrati sama sa kraja ploče.
 
ako se zahteva automatika tada Technics D3.. pouzdan DD, ne bi trebalo da je skup može i da roka, a i da svira ako treba :)

msm - nije 1210 ali nije previše daleko.. evega u Nemačkoj:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/technics-sl-d3-turntable/893781619-172-5699

ovo sam postovao samo zbog cene

93c85270a65a66e262781d163b6964ed.jpg
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, tubelover said:

a gramofon ne bih diy već nešto gde mogu kasnije dokupiti bolju ručku a glavu i iglu zasad imam 681eee, skoro novu.

bitna mi je i komocija znači da se ručka gramofona vrati sama sa kraja ploče.

??:grimace:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

40 minutes ago, vladd said:

??:grimace:

joj bre @vladd,sa godinama se covek ulenji malo..msm da bi bilo dovoljno da se na kraju ploce digne rucka..za to postoje sitni mali gadjeti sto mogu da urade taj zadati deo posla,dodavanjem i na full manuelni gram,pa se otvara nesto sire trziste vec za buducu eventualnu zamenu rucke

znas li ti kioja je milina imati 126 sa SME 3009/III koji ima ugradjenu opciju podizanja rucke na kraju ploce,pa ne treba da radis trke sa preponama na 110m oko stocica postavljenim mozda za meze,ice-pice,zapaljena lula/cigara itd,i treba da jurcas ko zatrovan mis da dignes rucku na kraju ploce:mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Woland said:

ako se zahteva automatika tada Technics D3.. pouzdan DD, ne bi trebalo da je skup može i da roka, a i da svira ako treba :)

msm - nije 1210 ali nije previše daleko.. evega u Nemačkoj:

https://m.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/technics-sl-d3-turntable/893781619-172-5699

ovo sam postovao samo zbog cene

93c85270a65a66e262781d163b6964ed.jpg

Ja sam svojevremeno imao SL D1, isti taj samo bez ikakve automatike. Šta znam, tad mi je dobro svirao, ali sam morao da ga napunim bitumenom jer mu je kućište od tanke plastike i zvuk je bez dampinga bio isti takav, tanak. Sa bitumenom je bio savim ok. Nema subšasiju a male je mase pa je osetljiv na vibracije i treba mu bolji mat. Dosta dobre rezultate je dala Nagaoka MP11 Boron. Nije pogodan za prepravke tipa ubacivanje u novo drveno ili neko drugo kućište, nova ručica teško može da se ugradi i slično.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...