Jump to content
Sign in to follow this  
tonko

jbl 4355 varijacija na temu

Recommended Posts

pošto već posjedujem 2405,2446 i 2226,u razmišljanjima sam da nabavim još 2240 18 " i 2123 10",pa da sastavim kus kutije i strpam to sve pod isti koš.

2240 sam našao ispravne,ali nisam još dobio odgovor jesu li oem.

našao sam isto tako neispravne 2240 ,pa bih ih mogao rekonisati na 2245 ali sa zamjenskim rekon kitom.(našao sam na bespućima interneta i jednu usporedbu recon falš vs oem jbl,nesjećam se za koji model,al nije bilo neke razlike u mjerenjima)

za 2123 sam našao neispravne E110 koji se daju rekonisati na 2123(da se još naći oem kit).

koliko sam upratijo nacrta za kutiju ima,al još sam daleko od toga,čak razmišljam da možda za 18" napravim horn kutiju ili za 15". to bih ostavio vama da me poučite kako,zašto,otvoren sam za sve ideje.

horna za cd će ostati ova koju imam ,iako me pucaju ideje da nabavim onu veliku šta djecu plaši,al otom potom

kak bi rekli ameri

no replacement for displacement

sad bi mi trenutno trebao savjet koji bi se drajver bolje uklopio sa 15" 2226 hpl.

2245 falš ili 2240?(poradi nabavke)

bespuća interneta su podijeljena,hvale i jedan i drugi,navodno 2245 svira snažnije do 70-80 hz,al da je 2240 recimo agilniji,precizniji

kako drivere podijeliti u frekv opsegu ,da se raspravljati

koliko je bitan raspored drajvera na ploči?

i tako

slobodno pišite vaša saznanja, ideje

ono što je definirano je da mora biti jedna kutija,ostalo se da raspravljati

ne zanima me nabava lensa i one trube od horne,preskupo

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Nadovezao bih se na moj prethodni post, 2245 možeš da dodaš kao ultimate subwoofer B460. Uzmi vidi kolika je zapremina za taj sab, i napraviš istu takvu kutiju i to je to. U tom slučaju kutiju za 2226 možeš da smanjiš na 80L, a onda njega ne moraš da "kratiš" dole, čak ništa da ne diraš, samo da srežeš gore 2245 na recimo 200Hz.

U nekoj liniji možeš i da eliminišeš 2226 iz priče (prodaš meni po povoljnoj ceni :P ), dakle jednostavno samo napraviš veći kabinet prigodan za 2245 i on u skretnici upadne umesto 2226 izravno na njegovo mesto, bez izmena.

uf,ovo željino neće da bude jeftino
ne bih izbacio 2226
što ti je jeftino za 2226? prodavali su se u splitu 4 komada za 4000kn
imao si u istri 2447 za ,čini mi se 100e,neki lik ih je imao cilu hrpu
pogledaj malo njuškalo

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk

Ma mani mene, šalim se malo, ionako mi treba samo 1 komad. Otom potom.

Ovde se jedan lik igrao sa time što ti hoćeš: http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?37864-Modified-4-Pi

Ali tu je 2226 pušten više na gore, sa 1" visokotoncem. Tebi to i ne igra toliko posao jer imaš 2" drajver koji lagano može od 800Hz... Može da probaš tako nešto, šta znam.