Jump to content

Oehlabch vs Hilzna


parabolis

Preporučeni Komentari

18 hours ago, NIXIE said:

Teško bogami, ja sam mašinac a on je Nelson. Nemam takve ambicije da sam kreiram uređaje, malo copy/paste malo doradim i fercera.

B1 ima smisla sam za sebe, sigurno je bolje nego samo pasivno sa potenciometrom, zato je i napravljen. Moje lično mišljenje (nek je to recimo pomodno hifilističarsko) uz nešto praktičnog iskustva je da su kondenzatori na putu signala za izbegavanje ako nisu apsolutno neophodni. Lično mi se ne dopada ta koncepcija, ako neko ima drugačije iskustvo nemam ništa protiv. Nije baš sve u uređajima, nešto je i u muzici, ali ipak moram imati koliko-toliko pristojne sprave da bi čuo veći deo muzike.

Malo ste me zaintrigirali sa ovom pricom o buferu, meni odlicno sluzi pasivni pot koji je alps blue .....pa ako moze neko objasnjenje ili ako ima vec prezvakana tema o buferu, cisto da malo procitam...interesantno mi deluje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, parabolis said:

Malo ste me zaintrigirali sa ovom pricom o buferu, meni odlicno sluzi pasivni pot koji je alps blue .....pa ako moze neko objasnjenje ili ako ima vec prezvakana tema o buferu, cisto da malo procitam...interesantno mi deluje...

Imaš na Pass sajtu, B1. Ne znam samo kakava je situacija sa nabavkom 2SK170 uglavnom se prodaju falsifikati, ali ima i nekih zamena koliko se sećam. Možda ima neko na forumu originale.

Mislim da gotovih pločica isto ima na ebay da se kupi ali to je tako jednostavna šema da može lako na protoboard-u da se sačini. Trebalo bi da je bolje nego samo pasivno, ali trebaju ti dobri sprežni kondenzatori, kod nas ima Phillips MKC od 1uF da se kupi, treba ti 11kom. po kanalu po originalnoj šemi, mada na izlazu može i manje od 10uF da se stavi, recimo 4-5uF bi bilo taman dovoljno, zavisi od ulaznog otpora pojačala. Druge opcije dobrih kondenzatora su dosta skuplje.

Za DC napajanje bi valjalo neki šant regulator uraditi, ali verovatno nije puno lošije ni sa nekim 3pin regulatorom, samo da nije 78XX ili LM317, možda neki LT, to već nisam siguran šta uzeti da valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bilo koja iteracija JFet buffera moze da se napravi da bude DC spregnuta , bez spreznih kondova

 

ako ima interesovanja , mogu da uzglobim u ponudu nekoliko iteracija kitova , prakticno elektronski deo Iron Pumpkina , gde je na pcb selektor ulaza , shunt reg za buffer i buffer

mono pcbs

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Ne znam samo kakava je situacija sa nabavkom 2SK170 uglavnom se prodaju falsifikati, ali ima i nekih zamena koliko se sećam.

Gde se prodaju uglavnom falsifikati?

Koja je zamena?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, Aleks said:

Gde se prodaju uglavnom falsifikati?

Koja je zamena?

Na ebay a verovatno i po našim prodavnicama.

U Pasovom pdf dokumentu piše ovako:

All of the transistors are N channel JFETs. The stock parts are 2SK170’s, LSK170’s or 2SK370’s, and you can use substitutes having Idss between than 5 and 10 milli-Amps and transconductance numbers from 5 to 30 milli- Siemens.

U međuvremenu nađoh da postoji i ova novija verzija

byuvtHa.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde se prodaju uglavnom falsifikati?
Koja je zamena?

Buffer ovde, buffer onde, pa gde ces posle buffer :D
Juce nfo dobio, koristi se i verzija GR koja je lakse nabavljiva...
http://www.diyaudio.com/forums/pass-labs/317563-replacement-toshiba-2sk170-2sj74-17.html
Sta kaze papa, post 167...
Mi radili neka merenja, sa jfets bez spreznog i odlicno se to ponasa.
Ali da ja ne tupim, Zen ce sve to lepo da objasni i ponudi kit.
Dajte molim vas, igramo se sa bufferi a osiguraci gde se sakrili?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, shonne said:

Da, vidim. Ti si od onih koji cvrsto veruju da sve utice na zvuk pa i to. Nije to lose :)

Ma to je zezanje. Boli me uvo za osigurače, sad su mi prioritet kablovi, tim se zanimam.

A zvukom nikad zadovoljan, sve dok znam da može i bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 minutes ago, shonne said:

Znaj, da Sir kad pravio kablove nikad nije mogao od isti tip da napravi identican. Uvek se naredni razlikovao u zvuku od prethodnog. Nemoj i tebe da ta sudbina zahvati. Zalutaces na putu dobrog zvuka :)

Pravim po Alen Wright-u, zanimalo me da li je sve tako kao što piše u cookbook, kupio sam dovoljno žice, teflonske cevi i konektora, ne sme ništa da se razlikuje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, NIXIE said:

Pravim po Alen Wright-u, zanimalo me da li je sve tako kao što piše u cookbook, kupio sam dovoljno žice, teflonske cevi i konektora, ne sme ništa da se razlikuje.

To je jedna staza po AW iz Super Cook Book

Postoji i druga staza,neka se recimo zove * debela devojka ili debeljuca* sve kontra od AW

Obe ce te dovesti na cilj

Licno,debeljuca je moj favorit

Bolje da ljulja nego da zulja

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, zoranzu said:

To je jedna staza po AW iz Super Cook Book

Postoji i druga staza,neka se recimo zove * debela devojka ili debeljuca* sve kontra od AW

Obe ce te dovesti na cilj

Licno,debeljuca je moj favorit

Bolje da ljulja nego da zulja

te kablove i ja vozim, po mom iskustvu je najbitnija sitnica koja čini razliku upravo konektori na kablovima

i da, da je debeljuca što mlađa ;-)

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, zoranzu said:

To je jedna staza po AW iz Super Cook Book

Postoji i druga staza,neka se recimo zove * debela devojka ili debeljuca* sve kontra od AW

Obe ce te dovesti na cilj

Licno,debeljuca je moj favorit

Bolje da ljulja nego da zulja

Ne znam za tu "debeljucu", daj neko uputstvo ako imaš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prvo elektronika, pa cu onda maltretiram Igora da salje Furutech na probu. Da cujem sta se to desava :D
Problem moze da postane, jer je srimovan, a na preamp na izla ce da bude buffer koji j osetljiv na to, zbog pf... mozda sama duzina bude tolerantna za te probleme.. videcemo.
Sto se samog Furutech-a tice, svi kazu da je best buy za novce. Ce vidimo.
Dotle mozda Sir ubode opet neki interkonekt da je dobar pa kupim od njega :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto moras da vezujes sirm, bese XLR konekcija pa mora da ima odredjen broj provodnika taj IC.

Resices ti to kada dodje vreme, najbolje na probu gotova resenja pre kupovine. :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

E, pa ima i tu malo igre u okviru zadatih parametara.

Mora da kod filmova gledas samo trailer-e, dovoljno i znas kakav je film. Ili jos bolje, iz naslova i podatka ko je reziser i scenarsita pa ne moras ni da gledas.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izvini, ovo nema veze sa filmovima nego sa elektronikom i...
Bez obzira sto je XLR konekcija izlaz bufer je osetljiv na pf (citaj piko fara...). Kad bi povecao izlaz bufera sa sadasnjih `00ohma na vecu vrednost, dobio bi se svetliji zvuk. Sve ima zasto i kako. Sirm, jer je povecana kapacitivnost.
Enough?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...